Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi kell ahoz hohy a drága...

Kiss Margó Margaréta kérdése:

Mi kell ahoz hohy a drága kutyuskám elvesztését ha csak egy kicsit is de feldolgozzam?

Figyelt kérdés

Az én drága Eddykém 2012.06.11. én halt meg... Sajnos elkelett altatni , és szinte pillanatok alatt kelet döntenem az életéről... Délelőt még ugra bugrált, játszottunk, sétáltunk, majd délután egy szörnyü betegség ujult ki rajta...


Röviden az elején kezdem... 6-hetes volt mikor születésnapomra kaptam az én drágámat... Ugy gondoskodtam nevelgettem mint a gyermekemet... Amikor a fogait váltotta együtt sírtunk napokon éjszakakán keresztül, egymás karjaiban.. Minden szépre jóra megtanítottam a drágámat..Csak beszélni nem tudott, olyan okos volt, az egymás nézéséből tudtuk hogy mit is szeretnénk.. Aztán teltek multak az évek... Most Oktober 6-án lett volna a drágám 15-éves.. De még az orvosunk akihez kiskora óta jártunk az is azt mondta annyira jol van ellátva, tartva, hogy max egy 5-6 éves kutyusnak felel meg ...Ez valóban igy is volt... Mindent megadtam neki amit csak tudtam, család tag volt ő, ..De ami a legfontosabb , hogy imádtam, imádom most is... És tudom ezzel ő is igy volt... Sajnos fél éve derült ki hogy daganata lett a combjában...

Az orvosunk nem nagyon bízott benne hogy az altatást kibírja mert 2,5 órás műtétje volt...


Én tudtam hogy kifogja bírni , mert erős volt, és élni akart.. Ezt később részletesebben leírom...A mütét után 2-hét alatt csodálatosan meggyógyult.. Szinte újjá született...A dr-úr sem hitt a szemének..

Boldogok voltunk, azt hittük minden rendben lessz..


Sajnos 2-honapra a mütét után elkezdett a varatnál a seb pirosodni.... Ez Junius 1-én vettük észre.. 10-nap alatt ökölnyi nagyságra nőtt a daganat .. sajnos ugyan ott kiujult...A dr-úr azt mondta addig nincs gond amig nem fakad ki .. De ha kifakad akkor sajnos max 1-hét és meghal mert a genny miatt elfertőzödik, nem tud már segíteni... és szenvedni fog abban az 1-hétben...


Nos Jun.11-én délelőtt még játszottunk, ugrabugrált, stb... Délután sétáltunk, akkor egy pillanat alatt kifakad a daganat.. ez délután 13-óra 15-perckor volt..Azonnal telefonáltam az orvosnak.. Annyit mondott , hogy döntse!!!! Vagy azonnal el kell altatni hogy ne szenvedjen, vagy egyhétig szenved és akkor egy hétmulva altatja el, ha addig meg nem hal magátol...


Este 19-órakkor a dr-nál voltunk... És most jön az amikor azt írtam az elején hogy mennyire élni akart....


2-ampulla injekciót kapott a drágám és még akkor is ült és csak nézett engem, és a lányomat, felváltva... a fejecskélyét a mellemre hajtotta néha... Az orvos nem hitt a szemének.... Azt hittem én hamarabb meghalok, mert ugy éreztem ezt nem lehet kibírni...


Majd ezek után 2-ampulla vénás injekciót kapott a kis kábába...


Igy állt le a kis szíve szép lassan.... Vele együtt én is meghaltam ugy érzem...



A drágámat elhanvasztattam, és azota itt van velem itthon a kis urnában... De ez is borzasztó, mert minden nap az urnát csókolgatom, hozzá beszélek, szinte érzem hogy itt van a drágám velem...


Nem tudom elengedni...


Mivel holnap indulok nyaralni, Görögországba, gondoltam elviszem magammal és ott a hanvait egy szép napkelténél elszórom a tengerbe, vagy a Meteoráknál...


Aztán eszembe jutott hogy ha ezt megteszem akkor soha nem fogom még a hanvait sem magamhoz ölelni...


Nem tudom mit tegyek???? Csak sírok, és azt érzem hogy annyira hiányzik nekem ő...


Mit tegyek?????


2012. aug. 2. 17:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Megkönnyeztem az írásodat, borzasztó érzés lehet, de neki már nem fáj, csak neked. Szép élete volt veletek a leírásod alapján, gondolj arra, hogy nem minden kutyának adatik meg az ilyesmi. Szerintem igenis jó ötlet lenne a hamvait a tengerbe szórni, így legalább kicsit elengeded őt. A szívedben úgyis ott lesz mindig.

2012. aug. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem tudok tanácsot adni, a hamvakat szerintem ne tartogasd, mer az már semmi. Egy marék por. Neki már semmi nem fáj, ő már nincs, ezt tudatosítsd magadban.

Próbálj egy ideig egyáltalán nem gondolni rá, hanem éld és élvezd a saját életedet, mert ebbe bele fogsz betegedni, és telnek a hónapok, évek, Te pedig szenvedsz.

Kérd meg a párodat, hogy tegyen el mindent, ami a kutyusra emlékeztet, és ne vedd elő a fényképeket, meg semmit, ami hozzá köt. Majd egyszer, ha már mosolyogva tudsz visszaemlékezni, hogy milyen jó, hogy ő élt, és amit kutya kaphat az életben, azt ő megkapta.

Most talán majd annak jön el az ideje, hogy egy új társat vegyetek magatok mellé. Az élet erről szól, előre kell nézni, és elfogadni az új dolgokat, új élethelyzeteket.


Anyukám mondott valami, amikor a nagypapám meghalt (aki egyébként az ő apukája volt) és én nagyon sírtam (25 évesen)

"De hát nincsen semmi baj"


Legyél erős, és emeld fel a fejed. Hiszen nincs semmi baj:)

2012. aug. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Csak az idő segíthet valamennyire. Én tavaly vesztettem el az én drága kis kutyámat,még mindig fáj,és sírok ha meglátom a képét vagy eszembe jut. De az idő segített egy kicsit,meg a többi kutyám. :(
2012. aug. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Temesd el itthon az urnát, vagy csak a hamvait, akkor időnként mégis meglátogathatod.

Nem érezné ő magát otthon a tengerben sem meg a Meteóráknál sem.

Az urna úgyis megmaradna, még rosszabb lenne ránézni.

Próbálj meg Görögországban inkább nem rá gondolni.

2012. aug. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Winner of Royal Hill ***** válasza:

Sajnálom:( Ezt a daganat kifakadós dolgot nem nagyon értem,lehet én vagyok tudatlan.

A legjobb megoldás ha mielőbb új kutyát viszel haza.Eddykét elfeledtetni nem tudja(s nem is szabad elfeledni),de az új kutya új személyisége,léte enyhíti a fájdalmat. Ezt tapasztalatból mondom....

2012. aug. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is megkõnnyeztem a történeteden! Szerintem se szórd el a tengerben inkább otthon tedd el egy nem lâtott helyre esetleg pince padlás és később is "megölelheted" és szerintem venni kellene egy pici kutyus :) sok sikert jó nyaralâst
2012. aug. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!