Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg a 2 hónapos...

Hogy tanítsam meg a 2 hónapos német juhász kutyámnak hogy ott maradsz?

Figyelt kérdés
előre is köszi a válaszokat

2012. aug. 2. 17:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%
2 hónapos kutyának? Ezt komolyan kérdezed?!?!?!
2012. aug. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 petrusi ***** válasza:
45%
Mi a baj, első válaszoló?
2012. aug. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 petrusi ***** válasza:
61%
Tehát.Állásban, ülésben vagy fekvésben?A lényeg ugyanaz.Leülteted/fekteted/megállítod.Természetesen pórázzal .Mondod neki a parancsszavakat:Ül/fekszik/áll, marad.Segíthetsz neki leülni/feküdni/állni.Mondogasd neki, hogy marad.Távolodj el tőle egy kicsit, mondjuk egy lépésre, és ismételgesd a parancsszót.Esetleg a kezedet is felemelheted, tenyérrel felé.Ha elléptél, tartsd meg egy kicsit, de ne sokáig,mondjuk számolj el magadban háromig.Lépj vissza, de akkor is határozottan ne hagyd, hogy feléd lépjen.Ha megmozdul, korrigáld. Nyomd le a farát, vagy fektesd le.Elsőre nem ajánlom az állásban maradást.Hamar meg fogja érteni. Ha többször fel akarna állni egy gyakorlat alatt, akkor erősebben szólj rá, de ne ijedjen meg.Ha egy lépés távolságról megy, először az időt hosszabbítsd meg, csak aztán lépj messzebbre. Ha az is megy, körbe-körbe is kerülgetheted. Majd úgy kerüld meg, hogy a hátára ejted a pórázt, aztán távolodj el tőle póráz nélkül.Ha a szabadban gyakoroltok, vékony, könnyű pórázon gyakorolj.
2012. aug. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

köszi sokat segítettél

és az első válaszolónak írom hogy már majdnem 3 hónapos és még megtanítom neki hogy állj

és utána tanítom hogy ottmaradsz

2012. aug. 2. 18:49
 5/11 anonim ***** válasza:
nagyon pici még ez a kiskutya. De ha mindenárom meg akarod neki tanitani. Akkor ül-kaja-egyet hátra lépsz-marad-kaja.visszalépsz hozzá-kaja. és nem kell póráz,ha feláll, szépen visszaülteted., finoman a marján tartod a kezed, és ugy lépsz el. De én még ezzel várnék,nagyon baba még.És nem szólsz rá erélyesen, mert ő még kicsi. ilyenkor még csak finoman terelgetjük a helyes irányba.
2012. aug. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%
Nem egy két-három hónapos kiskutyát láttam már kifektetve. Vágj bele, mert a németuhásznak nagy a munkamorálja, tetszenki fog neki a feladat. Mindig pozitív megerősítéssel dolgozz, és ha elmozdul a helyéről ne szidd meg nagyon, egyszerűen sétálj da hozzám, fogd meg a marjánál, és hupp, ejtsd visza a helyére. Ez nem kedvetleníti el a feladattól, de kellemetlen érzés neki. Persze ha már tudja a feladatot. Sok sikert!
2012. aug. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Csak azért lepődtem meg, mert a kérdező először azt írta, hogy két hónapos, aztán meg hogy három mindjárt. Nagyon nem mindegy, mert a két hónapos az elvileg 9 hetes és akkor elvileg épp hogy a gazdihoz kerülhetett, és ez időben nem az ott maradsz kellene, hogy fontos legyen, hanem hogy megszokja a helyét, hogy kötődni kezdjen, hogy az otthoni alap szabályokat megtanulja először. Szóval ha már majdnem három, és már az előbb említetteken túl vagytok, akkor hajrá.
2012. aug. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Dórifanni ***** válasza:
Én nem alkalmaztam fizikai helyreigazítást. mármint h a kezemmel fogtam volna meg a kutyust és úgy tanítottam volna. Sokkal gyorsabban tanul ha maguktól jön rá h most mi is a lényeg. persze ha annyira izgága akkor bevetheted azt is h szépen visszatolod. Az én kicsim annyira mamis volt, hogy amikor a maradot tanultuk, ha akár a kezemet mozdítottam már jött utána, úgyhogy furfanggal meg segítséggel tanultuk meg. Az áttörést a párom érte el a megtanításkor. A kutyusnak én vagyok az imádott gazdija, a páromat is szereti de vele lényegesen kevesebb időt tölt, így nem annyira rohan utána ha megmozdul, de bízik benne ezért rá is hallgat. Így megkértem h próbálja meg ő a tanítást, persze úgy h én is ott voltam. Nagyon gyorsan megértette a kutyus a maradot, mivel egy lépésnyit könnyen eltávolodhatott tőle a párom úgy, h a kutyus nem követte, mivel ezután alapos dicséret érkezett könnyen rájött h a fenéken maradásért nagy jutalom jár. ezután jöttek a nagyobb lépések: maradni úgy egy helyben, hogy a szobában vagyok és nem fordítok neki hátat, de több lépést teszek.majd h úgy maradjon akkor is ha hátat fordítok, majd akkor is ha kilépek a szoba ajtaján, végül pedig úgy, hogy nem lát akkor is maradjon egy helyben. tehát ha van a kutyusnak olyan családtagja akiben megbízik és segíthet akkor próbáld ki.
2012. aug. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
[link] olvasgass, remélem segít, sok sikert :)
2012. aug. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

oh köszönöm

fogok is olvasni!

2012. aug. 27. 08:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!