Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom megtanítani kutyámn...

Hogy tudom megtanítani kutyámnak hogy engedje megnézni a fogát?

Figyelt kérdés
4 hónapos a kutyánk,ha a feje felé nyúlok azonnal harap!Azt mondják hogy idővel kinövi,én viszont szeretném kiállításra vinni de nagy esély van rá hogy"leharapja"a bíró kezét!
2012. aug. 2. 19:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Felejtsük már el ezt a kinövi szöveget. Nevelni kell és tanítani. Miért nőné ki, ha nincs neki megtanítva, hogy vannak dolgok amiket nem szabad?

Le kell tiltani az ilyen viselkedésről. Az meg, hogy már egy négy hónapos kutyával sem bírtok el felettébb elkeserítő.

2012. aug. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
mivel első kutyánk nem az elbírásról van szó nagymenő!!egyszerűen nem értünk hozzá, ezért kérünk tanácsot!
2012. aug. 2. 19:57
 3/11 anonim ***** válasza:

Akkor máskor ha ezt csinálja (meg akarja harapni a kezed), mondd neki hangosan, hogy Fuj! vagy Nono! Nálunk ez bevállt. De nem rögtön fog hatni rá, hanem csak idővel fogja megtanulni (lehethogy 1 hónapig is eltart amíg megtanulja)! Ezután már szerintem megengedhetné megnézni a fogait!

Sok sikert kívánok!

2012. aug. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Egyetértek vicy válaszával, szerintem is hatásos ez a módszer!
2012. aug. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszi!
2012. aug. 2. 20:53
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Hiába pontoztátok le, de bizony tök igaza van Z.O.L.-nak.


Ha már ez probléma 4 hónaposan mégis mit gondoltok mi lesz később? Megvárod, hogy meg is harapjon vagy egyszerűen csak lehugyozzon?


Egy négy hónapos kutyának, ráadásul akit később kiállításra szánnak kutyaoviban lenne a helye, leginkább egy olyan kutyaiskolában ahol később foglalkoznak a kiállításra való felkészüléssel is.


Olvasgassál: [link]

2012. aug. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Bár nem írtam, de hívtam kiképzőt, aki azt mondta hogy okos kutyus.Viszont csak 7-8 hónaposan lehet vinni a kutyust hozzá.Látom vannak itt nagyokosok aki a kiképzőnél is okosabb.Nem úgy harap, hogy a fél kezemet leharapná, hanem csak játszik.Ügyes kutya.Vezényszóra már ül, fekszik, nevére szépen hallgat,nyugodtan lehet póráz nélkül sétáltatni,bár még néha elkóricál,de 2 napja töltötte be a 4 hónapot, nem várhatom el tőle h úgy viselkedjen mint egy 4éves kutya.A másik meg az, hogy kutya ovi Budapesten van legközelebb, az meg 150km-re van.Ha nem értesz hozzá ne írj, vagy mielőtt írnál értelmezd a kérdést!Hogy tanítsam meg!!!!!Érted!?Ne kutya ovizz itt nekem!Nem azt írtam hogy hogyan képeztessem ki, hanem azt hogy Én hogy tanítsam meg.Kicsi még a kutyaiskolához, ilyen profiknak mint ti ketten igazán kellene tudni!!!Nem foglak lepontozni, mert 1 baromság ez a lepontozás , 2 meg még attól okosabbak nem lesztek!!!
2012. aug. 3. 08:37
 8/11 Winner of Royal Hill ***** válasza:
Leülteted. Kiadod a "Fogad!" parancsszót és egszerűen beletúrsz a szájába. Felhúzod a leffentyűit és ennyi. 4 hónapos kutyánál ezt még meg tudod tenni,erősebb vagy mint ő.Simán le tudod fogni. Mi ezt baba koruktól tanítjuk nekik, ha kell ha nem a szájukba turkálunk,mire kiállítási korba érünk már nincs gond.
2012. aug. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!Ezt akkor Én is megpróbálom.:-)
2012. aug. 3. 11:46
 10/11 anonim ***** válasza:
Ezek után, ahogy válaszoltál 8:37-kor a segíteni akaróknak őszintén kívánom, hogy a legelső kiállításon "leharapja"a bíró kezét!" ahogy írtad, és egy életre eltiltsanak mindennemű kutyás kiállításról... teee, nyomorult...
2012. aug. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!