Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Talán hülye ötlet, de benne...

Sippara kérdése:

Talán hülye ötlet, de benne lenne valaki pár közös sétában?

Figyelt kérdés

Szóval, a helyzet a következő:

Van egy szörnyen (vagy inkább sehogy) szocializált, nem domináns, inkább rettegős-szubmisszív kis hercegem. Úgy gondolom (és rajta is úgy látom), hogy legjobban falkában tudna szocializálódni, viszont a környéken élő általunk ismert kutyások három kategóriára oszlanak: 1. bunkók, 2. agresszív, neveletlen kutyát sétáltatók, 3. kedves, szimpatikus emberek, akik tőlünk abszolút eltérő időben járnak le. Hétköznap háromszor (reggel, délután és este), hétvégén négyszer-ötször sétálunk Budapest harmadik kerületében. Nincs a környéken valaki, akinek lenne kedve közös sétákhoz? Nem szeretném megfosztani a hercegem a fajtársak jelenlététől (és őszintén megvallva én is nagyon vágyom kutyás társaságra).


2012. aug. 2. 20:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
60%
Reoger&Anita, 101 kiskutya feelingre vágysz?
2012. aug. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Mi is óbudaiak vagyunk (Kiscelli domb - Amfi - Flórián - Vradi utca négyszög). Bár nem mondom h az én kutyám a legbandázósabb, de ha gondolod...

Illetve lehet h nem árt ha megváltoztatod azt a szemléleted h a kutyád a herceged :oP Az már előrevetít egy adag elkényeztetést....már ha nem veszed sértésnek.

2012. aug. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Ez a "hercegezés" nagyon rám ragadt az utóbbi időben, elkényeztetve nincs, nem is az a típus, aki igényelné, vagy örülne neki, így marad a falkavezér-falkatag kiosztás, az átlagnál talán kicsivel kisebb hierarchia távolsággal, mert a legenyhébb dominálásra is nagyon jól reagál (első alkalommal megértette, hogy parancsra ehet, azóta akár el is mehetek a tál mellől... tegnap este majdnem elfelejtettem odaengedni, szegény vagy öt percig állt nyálcsorgatva a tál mellett :)).

Kicsivel pontosabban Flórián környékiek vagyunk. Nem feltétlenül a "bandázás" lenne neki fontos, de falkában láthatóan oldódik a félelme, ami egyébként néha brutális méreteket ölt... :(

2012. aug. 2. 20:16
 4/21 anonim ***** válasza:
Mi most itt vagyunk még szüleimnél - de akár kanyarodhatunk a Flórián felé is hazaséta közben még az este ;o)
2012. aug. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Jól hangzik! :) Mit jelent az este? Sajnos mi tíz környékén már szunyálunk, ötkor kelek, hogy le tudjam vinni munka előtt :)
2012. aug. 2. 20:45
 6/21 A kérdező kommentje:
Egyébként most értünk fel az esti kiruccanásból, de megvárom a válaszod, ha megyünk még ma le, nem kap egyelőre vacsit :)
2012. aug. 2. 20:48
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát mindenképp Cseh Laci úszása után megyünk :oP
2012. aug. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Most látom, milyen szerencsés vagyok. Még egy hete sincs nálam, örökbefogadott fiatal kutyus bár szertelen még, de jól szocializált. Sajnos budakalászi vagyok.
2012. aug. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Akkor egyelőre adok neki enni, aztán meglátjuk :) Írj, ha indultok, addig mi is olimpiázunk :)
2012. aug. 2. 21:01
 10/21 A kérdező kommentje:
Utolsó, tényleg szerencsés vagy! :) Az enyém most őrület, nem akar sétálni, "elfelejtette" a szobatisztaságot (bár egyelőre "csak" pisilésre használja a parkettát...)
2012. aug. 2. 21:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!