Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legjobb nevelési mód...

Melyik a legjobb nevelési mód a kutyának?

Figyelt kérdés
Mennyi idős kortól lehet nevelni egyáltalán egy kutyát? (fél éves kort tudok én) Melyik módszert használtátok ti?
2012. aug. 2. 21:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Elkezd futkozni, már akkor lehet nevelni. Sőt, majdhogynem el is kell kezdeni akkor.

Nevelési módszer? én + kutya + jutalomfalat + türelem

A kutya nem gyerek, hogy illendő viselkedésre neveld. A kutyát tanítani kell.

2012. aug. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az alapoktól az elválasztás után, én olyan kilenc hetesen amikor a papírra tettem wc-zni a kutyust, akkor este felkelt és lemászott és a papír mellé pisilt :D Az ülés és a visszahívás valamint a közelemben maradás is megy már egész pici kortól. Egyébként a kutya a pillantban tanul, akkor kell büntetni és jutalmazni, ha ezt megérted, akkor kiegyensúlyozott okos kutyád lesz.
2012. aug. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Amint hozzád kerül, el kell kezdeni nevelni. Ha vársz vele, azzal csak azt éred el, hogy megszokja, hogy káoszkodhat, aztán nehezebb lesz neki átállni arra, hogy most már vannak szabályok is.

Ha a tanítást érted nevelés alatt, tehát hogy ül-fekszik-gyereide, azt szintén kölyökkorban érdemes megalapozni. Akkor a kutyák ugyanis "tanuló üzemmódban" vannak, az egész agyuk arra van beállva, hogy megértsék a világ dolgait és beilleszkejenek a környezetükbe, szivacsként szippantják magukba a tudást mindenről.

Módszert meg ki-ki maga választ, egy a lényeg: működjön :)

2012. aug. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
[link] nekem ez az oldal sokat segített.. :)
2012. aug. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!