Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja lehet? A barátnőm...

Valaki : kérdése:

Mi baja lehet? A barátnőm kutyája nemrég, életében másodszor ellett. Előzőleg 5, most 6 kölyke született. Nem fiatal már

Figyelt kérdés
A barátnőm kutyája nemrég, életében másodszor ellett. Előzőleg 5, most 6 kölyke született. Nem fiatal már. Az egyik mellében tojás nagyságú, jól körültapintható, kemény dudor nőtt, és úgy veszem észre, hogy egyre növekszik. Ha hozzányúlok, a kutyán nem látszik, hogy fájdalmat érezne, de nyalogatja a dudort. Ez vajon daganat lehet? Mit lehet vele kezdeni?
2012. aug. 2. 22:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Talán megmutatni állatorvosnak?
2012. aug. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt kell vele kezdeni, amit az állatorvos mondott, mikor elvittétek hozzá.

[link]

2012. aug. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 sippara ***** válasza:
86%

Gratulálok a barátnődnek. Igen, lehet, hogy daganat, lehet, hogy begyulladt emlő, lehet BÁRMI. Persze, hagyjuk csak elleni a kutyát, arra való. A barátnőd hányszor ellett eddigi élete során?

Sosem fogom megérteni, miért nem lehet ivartalanítani a hobbikutyákat. A barátnődnek jó lesz, ha a kutyája szenved? Ha iszonyú fájdalmai lesznek? Ha el kell altatni a barátnőd önzéssel ötvözött f@szsága miatt? Mert ez is megtörténhet!!!

"Nem fiatal már". Hát ez csodálatos. A nagymamáját is tenyészti?


Minek az ilyennek kutya, édes Istenem... (arról nem is beszélve, hogy ahelyett, hogy orvoshoz vinné, megkéri a barátnőjét, hogy dobja már ki gyakorira a kérdést, ha van rá ideje... mert b@szki, itt MINDENKI állatorvos, és MINDENKI tud egy rövid, minden lényeges infót nélkülöző leírás alapján diagnosztizálni, SŐT, gyógyítani szegény, szerencsétlen állatot. Az egész ügyben csak őt sajnálom.)

2012. aug. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mivel gondolom ivaros a kutya, ezért valószínű egy emlődaganat. Ivartalanítással meg lehetett volna előzni a 11 utódot, és persze az emlődaganatot is. Irány a doki és a műtőasztal.
2012. aug. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ma 22:57 egyetértek teljesen veled!

Kérdező mi az hogy nem fiatal a kutya? Hány éves?

2012. aug. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mióta van ez a dudor?
2012. aug. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%
Miért kell elletni azt a szerencsétlen kutyát? Vigyétek dokihoz minél előbb!
2012. aug. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
az is lehet, hogy nem apadt el a tej rendesen, begyulladtak a tejcsatornák. mutassátok meg orvosnak minél előbb, hogy az esetlegesen nagyobb bajt megelőzzétek. Igy is valószinűleg azt a mellet elfogják távolitani.
2012. aug. 3. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%

Én viszont nem értek egyet, illetve csak részben.

Miért kellene azért ivartalanítatni egy állatot, mert hobbi kutya? Hmm? Nekem van egy fajtatiszta, törzskönyves kutyám, amivel rendszeresen járok kutyaiskolába, foglalkozom vele stb. Nekem az a hobbi kategória, mert nem vagyok tenyésztő, és nem is szeretném tenyészteni. Ez már elég ok arra, hogy ivartalanítsam? Ha van egy 35 éves férfi, aki már nem szeretne gyereket, akkor az mennyen sterilizáltatni magát?

Tudom, most mindenki azzal jönne, hogy az ivartalanítás milyen előnyökkel jár, megelőzhető a prosztata rák, nyugodtabb a kutya bla-bla. Van egy barátom akinek ivartalanítva van a kutyája, ő mondja mindig, majd meglátod ha bajlesz stb, az ő kutyája azóta olyan mint egy disznó, csak hízik, hízik, pedig „light” kajával eteti, és heti 3x fut vele, olyan lett a kutya mint egy plüss állat, a dominancia azóta elveszet belőle. Köszi, nekem ez nem kell!

Másik nekem ugyanez a kategória, vannak emberek, akik imizolal oltatják a kutyájukat (havonta!), mondván védem kedvencemet a kullancsok miatt, elmentem állatorvoshoz, megkérdeztem, persze nyugodtan, én is ajánlom, mondom ok. Beadta a kutyának, ne tudjátok meg, 3 órán keresztül hányt a kutya. Felhívom az orvost, ja, nem tudtam, ennek van ilyen mellékhatása, de havonta 1x kibírja, és még mindig jobb mintha jön a baj, mert az-az életébe kerülhet. Ne persze, erre is ezt mondom, ott álltam a kutyám mellet és csak hányt, hányt, fogtam a fejem, hogy lehetek ekkora állat… Lekopogom, 7 éves a kutyám, és nincs baj, inkább vállalom a kockázatot, de én ennek nem teszem ki a kutyámat, mint ahogy nem fogom késalá küldeni sem. Ő se küldene engem, én se fogom őt.

Nem vagyok ivartalanítás ellenes, sok esetben jobb lenne az állatoknak is, és ez embereknek is, sok a felelőtlen állattartó, lásd kérdező.

Az én véleményem az, elkellene jutnunk (egész ország) mentálisan arra a szintre, hogy felelősségteljes állattartók legyünk! De mivel nem vagyunk azon a szinten, ezért inkább a késtől várjuk a megoldást.

Nem tudom pontosan ki mondta, de igyekszem idézni: „egy ország intelligenciaszintjét jól tükrözi, hogy bánik az állatokkal, és fogyatékkal élő emberekkel.”

2012. aug. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Talán Gandhi mondta (de a mai napig vitatják):

“The greatness of a nation and its moral progress can be judged by the way its animals are treated.”

"Egy nemzet nagysága és erkölcsi fejlettsége híven tükröződik abban, ahogy az állatokkal bánik."

2012. aug. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!