Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most hoztam el tenyésztőtöl...

Pinky1981 kérdése:

Most hoztam el tenyésztőtöl egy 7 hónapos kan westit. Nagyon szép kutya, de állandóan ugrál rám és mindenre és harapja a kezemet! A kisbabámat is megakarta harapdálni játékból! Mit tegyek? Vigyem vissza?

Figyelt kérdés
2009. júl. 18. 19:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
vegyél neki valami olyat az állatboltban, ami elég kemény és azt tudja rágni.
2009. júl. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szoktasd le hogy ne harapjon. Kérhetsz ötletet a tenyésztőtől is. Vegyél neki játékokat, és szólj rá ha harap. Pár hét alatt megtudod nevelni hogy ne harapjon. A kisbabádra vigyázz, hogy ne harapja meg.
2009. júl. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem igy müködik h visszaviszed,hisz ő kölyök,játszik mindennel,de nála is határozott rászólás:nem szabad!

elöbb-utóbb megtanulja ám!

(a kisbabádnál is igy voltál h sokat sir vigyük vissza????)

2009. júl. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
eszedbe ne jusson visszavinni csak igy megoldod? szolj rá de ne üsd meg
2009. júl. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezért vissza vinni? Minden kutyát vissza vinnél aki nincs nevelve?Mit tegyél?Höömmm... nem is tudom.. neveld meg :) komolyan vidd kutyasuliba vagy ha nem tudod akkor mondjuk az ugrálásról szoktasd le úgy,hogy mikor ugrik akkor elfordultok előle és elmentek tőle.A harapást álltalában minden kis kutya csinálja.De mikor harap ordítsatok fel hangosan és menjetek el.Nekem így sikerült leszoktatni a kutyámat mind kettőről meg más kutyáját is :)
2009. júl. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Rászólok mindig.Meg hangosan tapsoltam egyet. Ahogy meglát rágni szeretné a kezemet és ugrál. Vettem neki teniszlabdát, de nem kell neki. Most adtam neki plüss játékot az sem.
2009. júl. 18. 19:25
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem viszem vissza, próbálom nevelni.
2009. júl. 18. 19:26
 8/11 anonim ***** válasza:
64%
Fél literes flakonba tegyél pár kavicsot,hogy zörögjön és vágd hozzá,amikor harapdál.
2009. júl. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A Spektrumon a Póráz két végén-ben láttam: ha a kutya harap (játékból), vagy egy kicsit is hozzáér a gazdi kezéhez a fogával, akkor a gazdi sikítson fel (mint az alomban a kiskutyák), és karba tett kézzel forduljon el a kutyától. Csak akkor foglalkozz vele megint, ha lenyugodott. Ezzel a figyelemmegvonással meg fogja tanulni, hogy azzal nem ér el semmit, ha harap, csak akkor foglalkoznak vele, ha másként viselkedik. Ha ugrál, akkor is el kell fordulni tőle, és ismét alkalmazni a figyelemmegvonást.
2009. júl. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]


ezt nézd meg! kb. 9 perctől kezdődik az a rész ami rád vonatkozik! amúgy rettentő jó műsor, Korom Gábor nagyon jó kiképző, járt a Nyíregyházi Kutyaiskolában is, és egy fantasztikus előadást tartott!

2009. júl. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!