Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A sztaffor és a pitbull ugyan az?

A sztaffor és a pitbull ugyan az?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy hülye kérdés de annyi ember mond mást, hogy az nemigaz! Engem érdekelne, hogy a sztafford és a pitbull között mi a külömbség? Valaki azt mondja, hogy annyi a külömbség a két fajta között hogy éppen aminek mondja a gazdája.. Adnátok egy linket egy pitbullról és egy sztaffordról? valamint a bully az már egy külön fajta?
2012. aug. 3. 10:48
1 2
 1/11 Winner of Royal Hill ***** válasza:

Amerikai staffordshire terrier és pitbull terrier. Két külön fajta, bár nagyon hasonlítanak egymásra.

Mivel nem értek a fajtához nem kommentelek tovább,nem sorolom a különbségeket, talán jön valaki aki jobban ért hozzá.

2012. aug. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Két különböző fajta. A pitbull az kicsivel alacsonyabb és szélesebb kutyus. A staffi az magasabb és hoszabb lábai vannak és nem széles:)
2012. aug. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De egy "átlagos" ember aki nem ért a fajtához, az össze tudja keverni őket igaz? És az american bully az meg egy 3. fajta ?
2012. aug. 3. 10:55
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az amstaffot a pitbullból tenyésztették ki, de attól még két külön fajta. Linket meg nem tudom, mit szeretnél, ott a google, használd egészséggel :)

Amúgy tény, hogy annyira hasonlít egymásra a két fajta, hogy ha valaki talál egy kockafejű középtermetű kutyát, arról a fajtával foglalkozókon kívül senki meg nem fogja mondani, hogy melyik fajtához tartozik. Általában ha keménynek akarják beállítani, akkor lepitbullozzák, ha jó fejnek, akkor meg amstaff :)) De ettől még az a kutya valamelyik fajtához tartozik, csak az emberek többsége nem tudja megállíptani, melyikhez.

2012. aug. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Winner of Royal Hill ***** válasza:

Az amerikai bulldog egészen más. Két típusa van a standard és a bully, gondolom ez utóbira gondolsz.

Átlag ember összekeveri a két fajtát(pit,staff), sokszor a hivatásos kynológusok is.Nagyjából meg tudom különböztetni őket, de nem mindig jön ösze.

2012. aug. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Külön fajták.


Amerikai Staffordshire terrier:


[link]


Pitbull terrier:


[link]


A " bully " a Bullterrier rövidített beceneve:


[link]

2012. aug. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Winner of Royal Hill ***** válasza:

Az lehet hogy a bully a bullterrier beceneve de az amarican bully tuti nem erre a fajtára utal.

Képben vagyok a "gyilkos fajták" ügyében. Személy szerint imádom őket. :)

2012. aug. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
64%

"ott a google, használd egészséggel :) "

Ennyi ésszel nehéz lesz:D "sztaffor" OMFG! Legalább azzal lennél tisztában amiről beszélsz!

2012. aug. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A bully minden olyan fajta beceneve lehet, amiben szerepel a "bull" szó. Igen, legtöbbször a bullterrierre használják, de ettől még nem lesz kizárólagos becenév, mint ahogy a Gabi is tartozhat Gáborhoz és Gabriellához, vagy a Marci a Mátronhoz és a Marcellhez, sőt, azt is becézhetik Lujzának, akit amúgy Virágnak hívnak. Beceneveket nem lehet kisajátítani, felejtsük már ezt el :))
2012. aug. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az american bully egy újabb fajta az amerikai pit bull terrierből, staffordból, és a bulldogból jött létre, ha jól tudom.

[link] Bár nekem nem az esetem.

2012. aug. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!