Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol találok olyan kennelt,...

Hol találok olyan kennelt, ahol hosszabb orrú amerikai típusú boxereket tenyésztenek?

Figyelt kérdés

Ilyenekre gondolok:

[link]


[link]


[link]


[link]


Van már egy idősebb boxerem, majd később szeretnék mellé másikat. Viszont mindig is sajnáltam, hogy nyáron nehezen veszi a levegőt, míg más kutyák önfeledten játszadoznak, ő alig kap levegőt. Ezért szeretnék egy hosszabb orrú boxert, de szinte alig látok. Tudom, hogy a boxer a turci orrával boxer, ezzel egyet is értek, de szerintem ők is kényelmesebben éreznék magukat, ha egy kicsit hosszabb lenne az orruk.



#boxer #amerikai típusú
2012. aug. 3. 13:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Tedd fel ezt a kérdést a netboard boxeres fórumján, ott biztos tudnak majd segíteni.
2012. aug. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A netboardot már olvasgattam, és úgy vettem észre nem igazán szeretik a hosszabb orrú boxikat, még egy kisebb vita is alakult ki vele kapcsolatban. :/ Azért köszönöm a válaszod, itt még egyszer ki emelem, bár úgysem jön válasz, utána meg majd legfeljebb tenyésztőkkel beszélek, hogy ha netalán születne az alomban hosszabb orrú kölyök, akkor szóljanak.
2012. aug. 4. 14:17
 3/10 anonim ***** válasza:
Jajj, ez engem is érdekelne, én nem is tudtam, hogy ilyen típusú boxer is van... De most akkor ez is német boxer? Vagy milyen? őszintén sokkal szebb! Ha bármit megtudsz, írnál egy üzenetet? Köszi!
2012. aug. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem sehol, az amerikai (német)boxer magában is könnyedebb testfelépítésű, atletikusabb, Európából szokták importálni az itteni, 'eredeti', zömökebb kutyákat, hogy feldobják az ottani állományt és ott is újra az európai boxer a keresettebb (amennyire ezt 1-2külföldi fórumból le tudta szűrni), onnan ide nem igazán importálnak. Nem erre van kereslet, ez a típus, "olyan amerikai", nem az eredeti, az FCI standardnak valószínűleg meg sem felelnének ezek a kutyák.

Van pár kennel ahol nem az agyonnyomott pofájú boxerek vannak, de nekik sem ennyire hosszú az orruk.

2012. aug. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nem is gondoltam, hogy kapok még. Kenneleket már végignéztem, olyat még nem találtam ahol kimondottan hosszabb orrúak lennének, de hát jól írtad utolsó nem is fogok találni, hisz nem felelnek meg a standardnak. Legfeljebb csak szaporítónál találnék. Pont néztem képeket, hogy nézett ki a boxer régen, hát egészségesebben, mint most. Jó lenne, ha visszahoznák a tenyésztők a hosszabb orr típust, úgy, hogy még megmaradjon boxeresnek. Sajnálnám, ha úgy járna, mint a bulldog. :(
2012. aug. 5. 15:51
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha ez kicsit vigasztal, akkor már belátták, hogy nem túl egészséges az extrán nyomott orr, és a 2008-ban módosított standardben az orrnyereg és a felső fejhossz arányát 1:2-ben határozták meg. ( [link]

Itt képpel is illusztrálva van:

[link]

Hogy ezt a gyakorlatban sokan hogyan alkalmazzák az már más kérdés, de szerencsére (remélhetőleg) nem fog úgy járni, mint a bulldog.

2012. aug. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nem értek igaz a boxerekhez de úgy gondolm hogy itt vannak: [link]
2012. aug. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Örülök, hogy az emberek belátták, hogy bizony, nem szerencsés túlzásokba esni. Megnéztem a honlapot is, valóban van hosszabb orrúak, igaz nem mindegyik. Köszönöm :) Majd figyelem a párosításokat minden tenyészetnél, és majd csak találok, addig nem adom fel. :)
2012. aug. 5. 20:52
 9/10 anonim ***** válasza:
Kicsit nézegetem a képeket és a Golden Ananas kennelt lenne érdemes megnézned. Én a következő kutyámat tőlük szeretném majd mert munkakutyás körökben elég elismert a tenyésztő, sok jót hallottam róla és az eredményeik is meggyőzőek. Csak kíváncsiságból szemügyre vettem a fejüket és nekik tényleg picit már hosszabb orruk van, még mindig nem az amit keresel, de szerintem ez a pont jó kategória. Nem is olyan dogosan hosszú, de nem is hal meg ha levegőt kell vennie.
2012. aug. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, jó a kennel nagyon! Ha tényleg nem találok olyat amilyet szerettem volna, akkor marad a picit hosszabb orr.
2012. aug. 11. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!