Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan hűtitek a kutyusotokat...

Hogyan hűtitek a kutyusotokat ebben a melegben? Szabad locsolgatni a buksiját?

Figyelt kérdés

Hideg vizet kap, a háza előtt fel van locsolva a járda és a kedvenc gödre is "vizes" reggel átáztattam egy kicsit, hogy hűvös legyen ott a föld.

Viszont még így is szenved, legalábbis nagyon liheg. Már nagyon idős kutyus... Mennyire locsolhatom szerintetek?


2012. aug. 3. 13:49
1 2
 1/12 gergo1998 ***** válasza:
0%
igen persze lehet locsolni és törölgetni a fejét de az nem sokat ér a LEGHATÁSOSABB locsolóval való locsolás :)
2012. aug. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
én is locsolni szoktam :) de mondjuk nekünk van egy külön lyuk ami régen medence volt és abba engedünk vizet és abba szokott feküdni vagy úszni:D
2012. aug. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

az enyémek nem mind szeretik, ha locsolom őket... A patakba viszont szeretnek belefeküdni.

Én is tettem ki nekik egy "s.ggcsúszkát", olyan jó nagyot teli vízzel, de csak isznak belőle, nem fekszenek bele...

Amúgy a fejét nem érdemes locsolni, inkább a talpa a csuklója és a hasa legyen vizes, onnan könnyebben átveszi a vére a hideget.


De vigyázz, ha magától nem megy bele a vizes gödörbe, nem biztos, hogy vizet akar.

ha hideg éri, utána a szimpatikus idegrendszer rögtön melegíteni kezdi a testet. (az arabok sem véletlenül teáznak...)

Tehát hosszú távon nem szerencsés.

De persze figyelj, nehogy hőgutát kapjon, akkor inkább a slag...

Nincs a házban valami hideg kőburkolat? Jobb lenne, ha azon pihenhetne egy jól szellőző helyen.:)

2012. aug. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Engedd be a házba, valami viszonylag hűvösebb kőre, padlóra lefeküdhetene...

Nekem panel kutyám van, én séták után lezuhanyoztatom a lábait és a hasát, egyből megszűnik a lihegése.

2012. aug. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
az én kutyám husky (elhiheted milyen melege van szegénynek,mert dús bundája van,hiába kefélem ki) most priccelgettem át hogy ne legyen olyan melege,de bebújik a garázsba a ping-pongasztal mögé(az asztal a falnak van támasztva,mert nem használjuk) és egy fekete fólián alszik amit a kertbe lehet tenni az eperre :) és ott ő tökre elvan bent :D
2012. aug. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
14:01-es vagyok (a huskys) én beengedném a konyhába a hűvös kőre a kutyát,de úgy hullik a szőre hogy inkább nem :)
2012. aug. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

A gödör már felszívta a vizet, különben bele se menne :) Nem szereti a vizet, de néha muszáj őt hűteni, olyankor megadóan tűri. Nem szeretem ezt csinálni, de megszűnik a lihegése ilyenkor.

Beengedném az előszobába, csak az a gond, hogy üvegfalú, így ott még melegebb van mint odakint.

A hasát megpróbálom bevizezni, talán azt már jobban fogja szeretni :)

2012. aug. 3. 14:05
 8/12 anonim ***** válasza:
Igen, az mindenképp :) Úgy tudom a kutyák a talpukon és a hasukon adnak még le hőt a lihegésen kívül.
2012. aug. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Berni pásztor...nem szereti a vizet:D nem tudom miért. De a ventilátor tetszik neki:D Azzal olyanokat alszik:) 2 vagy 3 éve ez a módszer, semmi baja:D
2012. aug. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ott vizezd be rendszeresen ahol vékonyabb a bőr és kevesebb a szőr. Ahogy írták előttem: a has, a lábtő hajlatai, de semmi baja nem lesz, ha a buksiját is bevizezed, sőt az egész kutyát. Ha annyira irtózik a víztől akkor persze megerőszakolni nem kell, de óvatosan, türelmesen rávezetheted, hogy utána jobban fogja érezni magát. Gyakrabban cseréld neki az ivóvizét, de jól jöhet egy-két régebbi vizes törülköző vagy ilyen vízpermetező is. És persze mindenképp árnyékban a helye. :)
2012. aug. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!