Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kiskuty...

Hogyan szoktassam le a kiskutyámat arról, hogy mindenki lábát nyaldossa, és hogy harapdáljon?

Figyelt kérdés
Kaptam egy gyönyörűszép kiskutyát, de van vele egy probléma , már ha ezt lehet, problémának nevezni, ugyanis mindenkit nyalogat, és mostanában harapdál is, de még kicsik a fogai.Lehet, hogy jön a foga? Vegyek neki rágócsontot??

#kutya;állat;
2012. aug. 3. 13:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Ugyanez a problémám! Csak nekem a nyalakodás kimarad. Mi azt csináljuk, hogy ha harapni akar, a szájába teszünk fadarabot6csontot, vagy valamit amit harapgálhat, rághat, csak ne minket. Nagyjából bejön de néha mellémegy és akkor jajj a kezünknek vagy lábunknak:D Nagyon neveletlen, de szépen tanul. 3x mutattam meg neki, hogy mi az, hogy "ül" és már tudja!! :)

És azért rág, mert jön a foga. A tejfoga olyan éles szegénynek, már tele vagyok sebbel:D De kezd leszokni róla végre:D Addig lekell szoktatni, amíg nem jön ki az új végleges foga. Meg hogy nem lehet harapnia senkit:)

2012. aug. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nálam nagyon bejött az pici korában, hogy ha játék közben harapott, akkor én fájdalmasan feljajdultam. Ettől mindig azonnal abbahagyta a harapdálást. Így viszonylag rövid idő alatt megtanulta, hogy hol van az a határ, ami nekem már kellemetlen.
2012. aug. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!