Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol tudok ingyen nem ivartalan...

Tibi0112 kérdése:

Hol tudok ingyen nem ivartalanotit és nem beteg északi kutyát venni, kan-t?

Figyelt kérdés
2012. aug. 3. 14:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Sehonnan. Ha találsz is menhelyen, fajtamentőknél, ott is ivartalanítási kötelezettséggel adják örökbe.
2012. aug. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak nekem bűzlik ez a kérdés? :)
2012. aug. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mégis miért olyan fontos, hogy ivaros legyen?
2012. aug. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Na vajon miért? Szaporítani aztán eladni 'ócsón'...
2012. aug. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

ingyen venni? :D

sehonnan. Ha örökbe fogadsz, akkor az minden bizonnyal már ivartalanított, ha pedig ivaros fajtatiszta kell, akkor kezdj el gyűjtögetni.

2012. aug. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
nem azért fontos csak nem szeretném azt hogy a kutya rosszul érezze magát ! :")
2012. aug. 3. 15:26
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Pont attól érzi rosszul magát, ha ivaros és tüzelnek a szukák....
2012. aug. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Te fogod rosszul érezni magad, és majd a szomszédok, amikor az ivaros kan kutyád napokon át vonyít a tüzelő szukák miatt.
2012. aug. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Jesszus... már miért érezné rosszul magát egy ivartalanított kutya?
2012. aug. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne érezze rosszul magát?


Tudod, miért érzi rosszul magát a legtöbb kutya?

Mert emberként kezelik őket.

Félreértés ne essék, én rajongok értük. De pont ezért nem alázom meg a fajt és nem akarom másnak látni, mint ami.


Valóban a kanokat nem kötelező ivartalaníttatni.

De ezzel sok későbbi betegségtől, pl. ráktól óvhatod meg.

És ha igazán állatbarát vagy, csak akkor szaporítod a kutyád, ha egészséges, és nem nyerészkedni akarsz, csak a jövő generáció genetikai állományát erősíteni mert erre alkalmasnak találod/szakemberek találják a kutyád.


Ellenkező esetben csak akkor tartsd ivarosan, ha biztosítani tudod, hogy egész életében ne pározhasson és így ne hozzon létre felesleges almokat.

(Ez sem katasztrófa, a természetben sem pározhat akármelyik farkas, van, aki egész életében "szűz" marad.)


Sajnos én sem felvilágosítva születtem.

Hiába imádtam a kutyám, kezdő kutyásként gondoltam, ráérek ivartalaníttatni, stb... Nem figyeltem rá, az első tüzelésénél becsúszott egy 9 fős alom.

1 kutyust megtartottam, 2-t ismerősök fogadtak örökbe, 3-mat egyszerre elvitt egy 3 gyerekes család, 1-et egy ismeretlen, ketten pedig a tudatlanságom miatt parvoban haltak meg.


Aki nálam van, jól van, mert szerencsére utána olyan körökbe kerültem, ahol rengeteget tanulhatok a kutyákról, a kutyázásról... Egyik barátomnál jól elvan a kutyus, bár ő a vezér - ebbe bele is betegedhet.

Másik barátomtól a napokban kérdeztem, hogy van a kutyus. Láncon van, mert kergeti a macskájukat, és elköltöztek, most a szomszéd eteti, nem tudják, mint csináljanak vele...ja, és valószínűleg vemhes.

A 3 gyerekes család úgy vitte el a 3 fiának a 3 kant, hogy jaj de cuki lesz, 3 gyerek, 3 kutya,... sajnos sejtem, hogy nem lett jó vége a történetnek. És fogalmam sincs, kik voltak. az is lehet, hogy már rég leadták őket a gyepin és elaltatták őket.

Ugyanígy semmit nem tudok az egyedül idegenhez került kutyusról csak annyit, hogy volt egy másik ivaros kan is a háznál és a tőlem befogadott kant sem ivartalaníttatták.

Kettőt pedig mint írtam, a parvo vitt el, mert miután beoltattuk a megtartott kutyust, 1 héttel később döntött úgy a családom, hogy kis testűek, ezért őket is megtartjuk. 2 nappal az oltásuk előtt meghaltak. (úgy, hogy az első jeleknél rohantunk orvoshoz...)



Miért írtam ezt le?

Ezek a kutyák az én idiótaságom miatt szenvednek - vagy talán már meg is haltak.

Mindezt úgy, hogy én "imádom a kutyákat, és nem akartam rosszat."

és itt a lelkiismeret furdalás nem hoz bocsánatot, semmit nem tesz meg nem történtté.


Kínomban ideiglenesezem, hogy ha ők miattam szenvednek, legalább másoknak segítsek. (a láncon tartott vemhes kutyus napokon belül utazik hozzám ahol még a 40. nap előtt ivartalaníttatjuk.)



Ha nem ivartalaníttatod a kutyád, életmódot kell hogy válts, nagyon profivá kell válnod, hogy ne csússzon be alom.

Persze, ő kan... De ugyanúgy felelős vagy érte, hogy ne találkozzon tüzelő szukával.



Ráadásul ha a kanod elszökik mert tüzelő szukát érez, ki tudja, mi történik vele?

Befogja a sintér, elüti az autó, összetépik más kutyák, falkába (pontosabban hordába) verődik más kutyákkal, mérget eszik, kilövi a vadász stb...



Tény, hogy nem természetszerű, nem normális dolog az ivartalaníttatás.

De azt kellene hogy megértsük, hogy nem vagyunk abban a helyzetben, hogy amikor ömlenek az utcára a felesleges kölykök, akkor ilyen indokkal, mint a tiéd ivarosan hagyjunk kutyákat.


Az tényleg hülyeség, hogy baromi jó, egészséges, jó idegrendszerű keverék vagy bármilyen kutyákat is ivartalaníttatunk, viszont sok TK-s kutya mindenféle csalási praktikának, emberi szeszélynek köszönhetően pározhat (és nem ritka, hogy a keverék nj él 20 évig, a TK-s munkakutya meg 8-ig) - ugyanis ezzel a génállományt gyengítjük.


Mellesleg lelkileg az ég világon semmi baja nem lesz tőle. A kutyafiúk nem álmodoznak pucér kutyalányokról...

Egyszerű hormonok hajtják őket.

(+ a párzás fájdalmas is nekik - a kanoknak is. Nem örömszerzésből csinálják.)



Remélem, ha rögtön meggyőzni nem is tudtalak, legalább elgondolkozol ezen.


(a 9 kiskutyát azért meséltem el, mert ez az átlag.

Sőt, annál az én példám kicsit talán még jobb is. A ember nem hiszi... csak látja a cuki kutyákat, és azt hiszi, majd mindnek lesz gazdi stb... nem. vagy nem is lesz, vagy lesz, olyan lesz. 10-ből 8 kutya a gyepin végzi. naponta több száz kutyát altatnak el!

és aki egyszer látta, hogy megy ez,... én reklámba is betenném. Hogy a sajt piszkából hogy húzzák elő, hogy szűköl, sír, hogy húzza maga után a pisicsíkot miközben rángatják altatni. szép szó... inkább kivégezni... hogy végre mindenki megértse, mit teszünk ezekkel az állatokkal, akiknek annyi mindent köszönhetünk.


Én sem tettem volna, ha előbb többet tudok a kutyázásról annál, hogy séta, kaja, víz, ház, cukiság.

2012. aug. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!