Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért baj, és szégyenletes ha...

Miért baj, és szégyenletes ha én fajtatiszta kutyát akarok VENNI és nem a menhelyit mentem meg?

Figyelt kérdés

Az van, hogy amikor mondom valakinek, hogy szeretnék majd kutyát, jön a kérdés, hogy milyet. Mondom a fajtáját, mert akkor jön az hogy "úúú olyat láttam a menhelyen múltkor, meg tele van olyannal a menhely. Erre mondom, hogy tudom, de én tenyészőtől akarok venni, kölyköt. Erre az, jön, hogy mekkora szemétség kutyáért PÉNZT adni amikor a menhelyek dugig vannak kutyákkal, és ugyan úgy szeretnek.

Ezt tudom is, de miért szégyen az, ha én több mint 10 éve szerelmes vagyok egy fajtába, és ha már egyszer szeretnék kutyát, akkor megválogatom, hogy milyet, honnan?

Tényleg szégyeljem magam?



2012. aug. 3. 20:14
1 2 3
 1/22 Pucuka002 ***** válasza:
16%
Igen.
2012. aug. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
74%
Nem. Én is inkább vettem fajtatiszta kutyát. Jobban szeretem így hogy kis korától fogva velem van!
2012. aug. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
17%
Igen! Mitől jobb egy olyan kutya, akiért 100 000 Ft-ot adsz, mint amelyiket megmentesz? Sőőőt: amelyiket kimented még szerintem hálásabb mint amelyiket megveszed. A menhelyen is találhatsz olyan fajtát ( vagy keveréket).
2012. aug. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
93%
Az lenne szégyenletes, ha szaporítót támogatnál. Ha egy fajta fennmaradásáért küzdő, jó tenyésztőt, az dicséretes. Manapság divat menhelyi kutyát befogadni, ami dicséretes, de akinek célja van a kutyával, egy fajta egészséges, jó jellemű és szép egyedét szeretné, az vásároljon tenyésztőtől. Én is megkapom néha (pedig egy kihalás szélén álló magyar fajta eb gazdája vagyok)...
2012. aug. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
30%

Előző: a menhelyen is van egy csomó kölyök kutya.. :P

Kérdező: De engem nem nagyon érdekel,hogy te honnan veszed a kutyát. Veheted tenyésztőtől is, csak az nem valami nemes, és pénzt is költesz rá, mint hogy megmented egy kutya életét, amit ugyan úgy szeretsz majd. :P

2012. aug. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
41%

1. a menhelyen egy 3 hónapos kiskutyát fogadtunk örökbe :) vagyis KÖLYKÖT!

2. szép és nemes cselekedet egy árva kutyán segíteni - (tapasztalatból mondom) higyjétek el, ők a leghűségesebbek!

és a szervezetük is sokkal erősebb és nem "érzékenyek" mindenre.

3. képzeld magad egy menhelyi kutya helyébe.. jobb lenne egy szerető otthonnál, igaz?

4. a legtöbb helyen INGYEN van


és ha mindenáron (most mondok egy fajtát) dalmatát akarsz, érdemes körülnézni a menhelyeken, hátha van ott is olyan kutya.

2012. aug. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
28%
Én csak simán nem értelek. Van 2 mentett kutyám, náluk csodálatosabbat keresve sem találhatnék. Ha nincs különösebb célod egy kutyával, csak hobbi, akkor nem értem, minek pont olyan. Én is szeretnék egy dobermannt, de azért mert vele szeretnék komolyabban őrző-védőzni, sportolni, tehát célom van vele.
2012. aug. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
79%

Nem baj, miért lenne baj?

Ne törődj a sok rosszakaróval, ha Neked az a vágyad, hogy egy bizonyos fajta tenyésztett egyedét veszed meg, hajrá!

A menhelyi kutya lutri, még ha történetesen fajtatiszta is.

Miért került oda? Milyen körülmények között nevelkedett?

Ezek a dolgok nagyon sokban befolyásolják a kutya jellemét, lehet, hogy pont azt a tulajdonságát nem találod meg benne, ami miatt beleszerettél a fajtába.

Ugye, ha elhozod a menhelyről, már nem visszakozol, nem dobálod ide-oda, hogy hoppá, én nem ilyen lovat akartam, mert egy kutya is érző lény.

Miért kellene akár 10 évet is leélned egy "kényszermegoldásként" mentett kutyával?

Ezt kérdezd meg a "tisztelt" véleményt nyilvánító ismerőseidtől, akik le próbálnak beszélni a kutyavásárlásról.

Ja! És nem szégyenlem, amit leírtam, bár nekem is van egy nagy szerelmem, a skótjuhász, és bizony mentettem őt, egy disznóólból, 5 éve! Azóta sem bántam meg, mert nála hálásabb kutya nincs is, imádom őt!

2012. aug. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
75%
Nem kell szégyellned magadat! Aki menteni akar, hajrá, van lehetősége. De nincs joga beleszólni senki életébe, hogy éppen mire akarja a pénzét kiadni.
2012. aug. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
90%

Itt a gyakorin biztosan. Úgy érzem néha átesnek a ló tulsó oldalára. Persze dícséretes ha valaki menhelyről befogad egy kutyust, de én sem értem, miért kéne szégyenkezni amiért törzskönyves, tenyésztőtől való kutyát akar valaki.

Szaporítótól ne vegyen senki kutyát, de tenyésztőtől nyugodtan.


"hálásabb a menhelyről kihozott kutya" - na ettől világgá tudnék szaladni. persze, örül szerencsétlen, hogy végre jó helyre került, de ne mondja nekem senki, hogy egy kennelből való kutya hálátlan dög lesz majd

2012. aug. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!