Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Göndör szőrű bolognese? Ez...

Göndör szőrű bolognese? Ez valami vicc vagy tényleg van ilyen?

Figyelt kérdés
Elég jól ismerem a kutyákat de ilyenről még sohasem hallottam,a neten nézegettem az eladó kutyákat(nem szeretnék kutyát venni,csak kíváncsiságból nézelődtem)és ráakadtam egy honlapra ahol az állítólagos "tenyésztő" göndör szőrű és mini bologneseket is árul.Persze törzskönyvről,tenyészszemléről,egészségügyi szűrésekről szó sem esik,tehát gondolom nem fajtatiszta kutyákat "tenyészt" vagyis inkább szaporít de érdekelne,hogy komolyan létezik-e göndör szőrű bolognese vagy ez csak valami átverés?
2012. aug. 3. 23:05
 1/10 anonim ***** válasza:

"SZŐRTAKARÓ: A fejtől a farkáig, a hátvonaltól a mancsokig az egész testet hosszú szőr borítja. Az orrháton rövidebb és puhább, de nem a testhez simuló, hanem pelyhes, és nem rojtos."

A törpe/mini/extra mini kutyákat meg eleve gyanúsan kell kezelni, főleg, ha a normális mérete is zsebkutya. A blogonese-nek is egy mérete van csak, nincs mini.

2012. aug. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez az állítólagos "tenyésztő" a honlapján külön fajtaként kezeli a mini bologneset,göndör szőrű bologneset,standard bologneset és a hullámos szőrű bologneset.És olyan tanácsokat ad,hogy hetente kell fürdetni a kutyát és a mini bolgneset onnan lehet megismerni,hogy fel tudja állítani a füleit és nagyok a szemei.És persze gondolom valami beteges keverékeket ad el "mini bolognese" néven,egyszerűen felháborító,hogy miket művelnek manapság az emberek pénzszerzés céljából
2012. aug. 3. 23:23
 3/10 anonim ***** válasza:
Belinkelnéd? Ez érdekel... Kíváncsi vagyok, miket kever a kutyáiba :/
2012. aug. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Elküldöm privibe.
2012. aug. 3. 23:35
 5/10 anonim ***** válasza:
Velem ma séta közben közölte egy westie tulajdonos, hogy az ő kutyája nem sima fehér westie, hanem a vajszínű változat. :D Sok ilyen van, de az a szomorúbb, hogy rengetegen bedőlnek neki, nem lehet mindenki kutyaszakértő (bár ha már vásárol utánanézhetne).
2012. aug. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A legszörnyűbb ebbe,hogy ez az állítólagos tenyésztő még reklámozza is magát,és sajnos vannak akik még vesznek is tőle kutyát.
2012. aug. 4. 07:04
 7/10 anonim ***** válasza:
nem értem miért nem írod ide a tenyésztő nevét, akkor jobban utána lehetne járni. Esetleg mások figyelmét felhívni, hogy innen NE vegyenek kutyát.
2012. aug. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem tenyésztő,mert nincsen kennelneve meg semmi,csak egy mocskos szaporító aki még reklámozza is magát.Amúgy itt van a link: [link]
2012. aug. 4. 09:03
 9/10 anonim ***** válasza:

De hát a bolognesenek alapból göndör a szőre!

Én azon csodálkoztam, amikor ezt a kutyát bolognesenek mondták, amikor full havanese: [link]

2012. aug. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Szerintem a bolognese szőre inkább hullámos mint göndör.

[link]

És ezen a honlapon a kutyáknak,nem olyan szőre volt mint a normális bologneseknek hanem olyan göndör mint egy uszkárnak.

2012. aug. 4. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!