Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Biztonságos a kutyát a kertben...

Biztonságos a kutyát a kertben tartani?

Figyelt kérdés

Soakak szerint nem ajánlott pl,. éjszaka kint tartani. Inkább bent a garázsban, ott is ugat, ha betörnének. Mások szerint, meg akkor egész nap legyen benn a házban, amíg dolgozik az ember, ha ennyire féltik... És tegyék a kutyát széfbe.

Most mi javasolt?



2012. aug. 4. 08:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nálunk mindig kint vannak, éjjel-nappal.

Olyan fél éves korukig volt, hogy éjszakára meg ha nem voltunk otthon, akkor bezártuk őket, mert egy olyan kicsi kölyök kutyát még ellophatnak, mer amíg nagyon kicsi volt, a kerítésen is átbújhatott.

Ilyenekre figyeltünk eleinte, de aztán ez már nem jelent gondot.

Télen ha nagyon fáznak, bemehetnek egy kis mellék épületbe, de ezt opcionálisan választhatják. :)

2012. aug. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
mer=meg
2012. aug. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
miért ne lenne biztonságos kint tartani? meg kell nevelni hogy ne szökjön el, meg hogy ha bedobnak valamit ne egye meg és kész...
2012. aug. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%

Ha nekem egyszer családi házam lesz, kutyaajtóval lesz megoldva, és csak akkor lesz kijárása, ha valaki otthon van.

Ha valaki be akar törni, és a kutya már a kertben megugatja, akkor meg fogja találni a módját, hogy eltegye láb alól.

De ha a betörő be akar jönni a lakásba, és a kutya a lakásban ugatja meg, akkor sokkal kisebb az esélye, hogy bejusson.

Egy kerti kutyához nem rohangál ki az ember minden vakkantásra, de ha a lakásban ugat, akkor arra odafigyel.


Én soha nem tartanék kutyát csak kertben, annak semmi értelme. A kutyának sem jó, és nem vagyok olyan olcsójánnos, hogy riasztó helyett kutyát használjak.

2012. aug. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
80%
Nálunk lakásban van, amikor akar akkor kiengedjük, de éjszaka és amikor nem vagyunk otthon, akkor bent van, így sokkal hatásosabb a nem kívánt látogatók ellen.
2012. aug. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
55%

1. mi is egyből felébredünk, ha valami van

2. ha esetleg nem vagyunk otthon, de a kutya benti hangjára a betörő nagy valószínűséggel nem fog merni bejönni, mert nem tudja a kutyát hatástalanítani, mint ha kertben lenne

//utolsó voltam//

2012. aug. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Amíg kertes házban éltünk tacsink volt. Az elszökik vagy nem az nem nevelés kérdése. A kutyák gazdihoz kötődnek, ha ez megvan, a kutya nem fog elszökni.


Számtalanszor volt, hogy vendégeket kikísértünk a kapun, amíg beszélgettünk, a kutya is kiment az utcára bóklászolni (csendes utca járműforgalom szinte semmi), és ha szólítottuk, mindig jött vissza az első szóra.


Amúgy nyáron eszébe sem jutott volna hogy bent aludjon a lakásban, csak a saját házában maradt az udvaron. Amikor pedig jött a hideg, saját maga választotta meg, hogy kint marad-e éjszakára, vagy már igényelte, hogy a lakásban levő kuckójában aludjon.

És nyugodtan bent hagyhattuk és elmentünk dolgozni, semmi rosszat nem tett, tudta, hol az alom, oda pisilt. Reggel persze odakint elvégezte a nagyját.:))

2012. aug. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

3. vagyok.

Nekem most yorkshire terrierem van, és volt már olyan, hogy részeg fiatalok megálltak az ajtónk előtt, és ott ordibáltak. A kutyám erre elkezdett ugatni a lakásban, apám odament, és jó hangosan, mély hangon megszólalt, hogy "mi a franc folyik itt, na most kimegyek, és rendet teszek"

Gondolhatjátok :D


Ha egy kertben tartott kutya ugatja meg őket, akkor még el is kezdik cukkolni, még akkor is, ha az egy moszkvai őrkutya, káj, komondor, vagy akármi.

2012. aug. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hagyom kint a kutyámat éjszaka, mert én így érzem jól magam, azért is, mert velem van a kutya, meg azért is, mert nincs egyedül kiszolgáltatva odakint. Ha például késő este megmérgezik (ahogy a szomszéd kutyákkal tették), reggelre már cseszhetem, hiába viszem dokihoz. Nappal azért kevesebb rosszarcú ember tevékenykedik, meg a szomszédok is észreveszik, ráadásul anyósom szinte mindig itthon van, tud figyelni a kutyákra.
2012. aug. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem egy kutyának (kivéve ami tényleg inkább szobakutya, pl. pincsi és társai) kint van a helye. Én be nem engedném a házba, bármennyire is szeretem. Éjszakára sem zárnám be sehová, ott a kutyaház védett helyen, menjen be abba.
2012. aug. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!