Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » HOGYAN NEVELJEM SZOBATISZTASÁG...

HOGYAN NEVELJEM SZOBATISZTASÁGRA? Tapasztalatokat is!

Figyelt kérdés
van egy 10 hetes yorkink már három napja van nálunk. vettünk neki kutyapelust de nem igazán tudjuk hogy kell használni:D elkeritettünk neki egy részt a házban de esténként vonyít mindig. ezt sem tudjuk kezelni. de nekünk az lenne a cél, hogy ne össze vissza ürítsen a házban, és amikor mjad elkezdődik az iskola az egész család elmegy dolgozni és kutyát nem merjük itthonhagyni. szerintetek egy rendszer lenne jobb (pl mindennap 7- kor és 18 órakor kivinni sétálni és ott ürítsen) vagy még milyen megoldás létezik? kérlek segítsetek! ja és még egy kérdés. honnan tudom észrevenni ha a kutyusnak üríteni kell?
2012. aug. 4. 20:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idős kutyust még óránként kivihetsz, és ha pisil vagy kakil, megdicséred. Ha észreveszed, hogy odabent kezdi el (ha elég gyakran viszed ki, ez ritka lesz), akkor meg hangosan rákiáltasz, hogy NEM, és már viszed is ki a kertbe. Mi így csináltuk eddig az összes kutyussal, hamar szobatiszták lettek. Napi két alkalom még felnőtt kutyának is kevés, nemhogy egy kicsinek.
2012. aug. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

3. oltás után 1 héttel lehet kivinni. Onnantól kezdve lehet rászoktatni, hogy kint végezze a dolgát. Én ezt úgy csináltam a westiemmel, hogy 2 óránként kivittem, lehetőleg evés után közvetlen is, vagy ha hosszú alvásból ébredt. Olyan helyre kell vinni, ahol más kutyák is szoktak pisilni, hogy érezze a szagot, az is egy inger neki. Amikor kint ürít, nagyon meg kell dicsérni, jutalomfalat meg simi és hangos örömködés (persze ha befejezte, közben ne zavarjuk meg) ha meg bent rajtakapjuk (szigorúan csak akkor! ha már megtörtént a baj, nem fogja érteni a helyzetet) akkor le kell szidni, rákiabálni, megbökni a nyakánál. Még egy felnőtt kutyát is minimum naponta háromszor kell levinni, de egy kölyök kutya még nagyon gyakran ürít, (pláne a kistestű), nem bírná kéne annyival, amennyit írtál.

Mi is próbáltuk egy helyre szoktatni amíg nem lehetett sétáltatni, de nem nagyon jött össze. Éjszaka működött, mert egy műanyag boxba volt zárva és a kutya van annyira tiszta állat, hogy saját alvóhelyére nem piszkít. Olyankor nyüszített ha mennie kellett és felkeltem, kivittem arra a helyre ami ki volt neki jelölve és akkor azt használta. De napközben csak besikerült máshová is. Ez van. Egy kiskutyával sok gond van, míg rendes felnőtt kutyi nem lesz. Egyébként a fent leírt módszerrel az én kutyám kb. 2 hónap alatt 100% szobatiszta lett. Azóta sem csinált be soha, pedig egyszer kénytelenek voltunk szegényt 11 órára magára hagyni a lakásban, de akkor sem.

2012. aug. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én a kutyusomat arra szoktattam h pelusra is tudja végezni meg kint is. szerintem az ilyen pici kutyáktól nem várhatjuk el hogy 10-11 órán keresztül tartogassák (meg amúgy egyiktől sem)...mert Én naponta 2x minimum leviszem. Nagyjából mindig ugyan abba az időben. Evés előtt. Én nagyon örülök neki, hogy mind a két helyre tudja. Mert így nem kell tartogatnia. Valamint nekem is és neki is nagyon kényelmes ez a helyzet, ha pl. elutazunk valahova. Én úgy szoktattam rá, hogy amikor félre pisilt, belenyomkodtam a pelust a pisibe. És megmutattam neki h hova kellett volna. Sose szidtam le. Nagyon hamar megtanulta. Egy idő után viszont amikor már megtanulta h hová kéne pisilni, előfordult olyan h a két első lábával a peluson volt, a hátsókkal viszont a padlón, és így a pisi félrement. Ezért beszereztem egy pelustartót. Azóta mindig tudja h h mérje be a helyzetet h jó legyen. Nekünk van a szobában egy szobakennel, amikor pici volt az enyém és le kellett szaladnom a boltba v vhova mindig bezártam oda, 2 percig sírt, aztán csendben eljátszadozott és aludt:) Fárasszátok ki alvás előtt és akkor nem fog sírdogálni. Valamint nagyon fontos még kezdetben h az elkerített rész a közeletekben legyen, ágy mellett stb... Nálunk amikor elkezdett sírni belógattam hozzá a kezem és rögtön megnyugodott. DE nagyon fontos h ne kezdj neki olyanokat mondogatni: h jól van semmi baj, nyugodj meg... Nem kell megszólalni, csak érezze h minden oké és biztonságban van. Ha még lenne kérdésed írj nyugodtan priviben szívesen válaszolok
2012. aug. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szsépen a válaszaitokat, hasznosak!:))
2012. aug. 5. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!