Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyáknak lehet bűntudata?

A kutyáknak lehet bűntudata?

Figyelt kérdés
Van egy 4 hónapos és egy 1 éves kutyánk. A nagy elég erősen megharapta a kicsit, de ugy, hogy felszakadt a bőre. A kicsi egész nap rosszkedvű, lassú volt (ez tegnap történt) ma meg egyáltalán nem keresik egymással a kontaktust, pedig előtte nagyon független egymástól, rengeteget játszottak.
2012. aug. 5. 11:04
 1/8 anonim ***** válasza:

nem hiszem... az állatok nem ismerik a bűn fogalmát, nem tudják hogy mi a rossz és mi a jó... azt tudják amit nevelsz nekik: szóval ha bepisilek akkor a gazdi meg fog szidni, ezért inkább nem teszem, ha azt mondja hogy ül és azt csinálom amit eddig mikor ezt mondta akkor finomat kapok..


de nem fog oda menni és bocsánatot kérni a másik kutyától hogy bocs hogy megharaptalak és megsérültél...

2012. aug. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Persze én ezt mind tudom, csak most olyan furcsa , hogy oda se mennek egymáshoz.

2012. aug. 5. 11:19
 3/8 sippara ***** válasza:
Ha tegnap összevert volna egy haverod, ma te is kerülnéd, nem?
2012. aug. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Miért lenne ez bűntudat? Ha egy kutya jó kapcsolatot szeretne kialakítani a másikkal, akkor keresi a társaságát, kedveskedik neki, játszani hívja. Ha nem akar vele kapcsolatot valamiért, akkor elkerüli. Valószínűleg a nagyot idegesítette a kicsi, ezért rendre utasította, a kicsi meg megértette az üzenetet, és most békén hagyja. Majd biztos elkezdi megint "zaklatni", de már óvatosabban, és ha megtalálják a közös hangot, jól meglesznek. Ebben mondjuk te is segíthetsz (sőt, segítened is kell), ha látod, hogy nagyon vadul valamelyik, le kell állítani, és máris nem kell harapdálással lerendezniük egymás között a dolgokat, hanem azonnal túlléphetnek rajta.
2012. aug. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

elmesélek egy sztorit: levittem a kutyámat egy közeli helyre jó homokos stb hadd futkározzon.. jól érezte magát, nem volt semmi gond, egészen addig amig egy nagy testű kutya elő nem került (azt már hallottam hogy egy kislány hivja vissza de nem láttam sehol kutyát hogy mekkora méret stb) az én kis hülyém ahelyett hogy a hivásomra jött volna ment az idegen kutyához hogy játszótárs... én ekkor már rohatnam mert a másik kutya "vadász" pózban ment az enyém felé, és még mielőtt odaértem volna rátámad az enyémre... az bukfencezett egyett a földön és amilyen gyorsan tudott nyüszitve elrohant.. közben már jött az apuka is akire hallgatott a nagytestű.


a kutyám tiszta kosz lett, gyorsan néztem van e rajta sérülés vagy valami, de semmi baja nem volt az ijdeségen kivül, csak egy picike kis horzsolás a lába belső felén, akkora kb mint ezzel a betűmérettel az O... :D

viszont egész este tiszta "depressziós" volt a kutyám utána... nem csóválta a farkát nem izgett mozgott, csak lefeküdt mellém az ágyba és hagyta hogy simogassam...


reggeli sétánál viszont már semmi baja nem volt, sőt... más nagy termetű kutyákhoz vigan rohant volna..

2012. aug. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Óvatosan merek csak fogalmazni, mert tisztában vagyok vele, hogy sokszor hajlamosak vagyunk emberi tulajdonságokkal felruházni az állatokat és beléjük beszélni azt, amit mi szeretnénk bennük látni.


Kb. fél évente előfordul a kutyámmal, hogy, vagy eszik valami olyat, vagy bekap egy vírust, de rájön a hasmenés. Ha otthon vagyunk nyilván jelez, hogy azonnal menni kell, de ha nem, akkor sajnos besikerül a lakásba. Nyilván valóan erről nem tehet, úgyhogy soha nem is volt emiatt megbüntetve, leszidva. Mégis ilyenkor, ha megyünk haza, nem jön elénk, nem köszönt minket, általában valamelyik sarokban kushad és mint egy rosszat tett kisgyerek (igen erről beszéltem :) ) ránk sem néz, elkapja a tekintetét stb. Addig nem nyugszik meg, amíg oda nem hívjuk magunkhoz, nincsen semmi baj, nem történt semmi. Utána már kutya baja.


Olyan is előfordul, hogy olyat tesz, amit pontosan tud, hogy tiltva van neki. Olyankor, amikor már látja, hogy bukta a dolgot, leszegett fejjel, szinte megtörten, oldalról oda-odanézve sunnyog. Nem klasszikus bűntudat, nem azért érzi magát rosszul (mert, hogy rosszul érzi, az tuti), mert olyat tett, amit, hanem mert pontosan tudja, hogy büntetést fog kapni.

2012. aug. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én nem hinném, hogy a kutyáknál létezne bűntudat. Ha több kutya él egy lakásban, és az egyik bepiszkít, mindegyik "sunnyogni" fog, amelyik hajlamos rá, holott nyilván csak az egyik csinált be. Az megvan bennük, hogy a lakásban lévő kaka rossz dolog, de hogy hogy került oda, azt nem igazán veszik figyelembe. Ha leraknál elő egy darab kutyakakát a nappaliban, azonnal "bűnbánó" arcot vágna, pedig ott az orra előtt raktad le te, pontosan tudja, hogy semmi köze hozzá.

Na meg a kutya nem úgy működik, mint egy ember. Ő nem ismeri a bűn fogalmát, mindig azt csinálja, ami szerinte abban a helyzetben a legjobb. Az lehet, hogy tudja, hogy nekünk ez nem fog tetszeni, de mivel úgy érzi, hogy ő tök logikusan cselekedett, maximum azért vág szomorú fejet, mert tudja, hogy azzal elkerülheti a büntetést, vagy mert a mi érzelmeinkre reagál, akár előre is, ha tudja, hogy mi fog következni.

2012. aug. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 petrusi ***** válasza:
A kutyák szégyenérzete az állatvilágban is kiemelkedően fejlett. Továbbá ez az eset szinte törvényszerű, mert ahogyan a farkasfalkában is, el kell dönteni, hogy ki a főnök.A nagyobb egyértelműen védeni akarja a pozícióját, a kicsi meg feszegeti a határokat.
2012. aug. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!