Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám vonszolja a pórázt,...

SIstvan77 kérdése:

A kutyám vonszolja a pórázt, hogy szoktassam le róla?

Figyelt kérdés
5 hónapos németjuhász, mindíg szaladna, és húzna maga után

2012. aug. 5. 16:50
 1/7 anonim ***** válasza:
19%
Folytónyakörv.
2012. aug. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
3%
Neee a folytónyakörv baromi kegyetlen... szerintem szoktasd a kutyust a sétáláshoz, vidd el mindennap, de ne a legzsúfoltabb helyekre,ahol sok a kutya, meg az inger, hanem inkább erdőbe, parkba ilyen nyugisabb helyekre.Szerintem nyakörv helyett használj kutyahámot,flexi pórázzal.Az én kutyám is nagyon húzott régebben, de szoktattam a sétákhoz, hagytam,hogy kimerüljön és mostmár tökéletes sétapartner ^^.
2012. aug. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 intrepid ***** válasza:
24%
Láb betámaszt, hirtelen stop, izmok megkeményednek. Rövidpóráz, szorosan a láb mellett séta. Ezeket nem egyszer kétszer, hanem addig, amig meg nem tanulja, a rendet.
2012. aug. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
44%

Azért a fojtónyakörvet használni is tudni kell, az hogy rárakod még önmagában lóf@sz...


Ha az előző válaszoló kiegészítené írását az jó lenne.

2012. aug. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
38%

Egyrészt mozgasd le rendesen. Nyilván azért húz, mert mozogni akar, vegyél egy hosszú pórázt, és hagyd futni egy kicsit, mielőtt a normális pórázos sétára tanítod. Még jobb, ha futsz vagy labdázol vele, és tanítod (mert az agyi fárasztás is fontos). Amíg tele van energiával nem fog tudni rád koncentrálni.

Emellett persze rendbe kell rakni a falkavezérséget, hiszen nyilván nem fog rád hallgatni, ha nem tisztel. Sétánál várja meg szépen, amíg te kimész az utcára (nem úgy, hogy te visszatartod, hanem saját akaratából - ez első alkalommal eltarthat egy darabig, de légy kitartó), és csak hívásra mehet utánad, ez eleve jó indítás egy normális sétához, mert már a kezdetekkor te irányítasz, nem ő. Hazafele ugyanez, nem hagyod a kutyát berongyolni előre, hanem szépen megvárja, amíg te hazavezeted.

Ha a fárasztással megvagy, vidd láb mellett a kutyát. Akárhányszor előremenne, mindig visszarántod magad mellé. Ehhez nem kell sokat beszélni, és főleg nem kell ötvenszer kiadni ugyanazt a parancsot. Egyszer szólsz neki, hogy lábhoz (vagy amit akarsz), aztán láb mellett tartod. Nem izomból, nem úgy, hogy hagyod belefeszülni a nyakörvbe, hanem állandóan visszarántva a kutyát a kívánt pozícióba. A laza póráz jó, a feszes póráz rossz, ezt tartsd szem előtt.


Az is jó módszer lehet, ha séta közben rendszeresen feladatokat adsz neki, és jutalmazod a helyes végrehajtást, így megtanul rád figyelni, hiszen bármikor lehetőséget adhatsz neki egy kis jutalomszerzésre. Sok kutya már önmagában azért is a közeledben marad és figyel rád, mert jutalomfalat van nálad, ezt ki tudod használni a tanítás során.


A fojtónyakörv hasznos lehet, ha tudod, hogyan kell használni, de az is csak segítség, nem megoldás. Ha amellett döntesz, rakd fel a nyaka tetejére, és apró, erőteljes rántásokkal dolgozz vele, soha ne hagyd, hogy belefeszüljön a kutya, mert azzal max. azt éred el, hogy érzéketlenebb lesz a nyaka.

2012. aug. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2012. aug. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Folytó nyakörvet semmi esetre sem akarok használni
2012. aug. 6. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!