Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10 hónapom van felkészülni...

10 hónapom van felkészülni egy Kanári szigeteki kutyára (már lefoglaltam). Milyen könyveket ajánlotok? Nem első kutya lenne, de az első komolyabb jellemmel bíró.

Figyelt kérdés
2012. aug. 5. 18:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%
Én minden olyan ajánlanék, ami a falkavezérséggel kapcsolatos. A túl sok tudás még nem ártott meg senkinek, de a túl kevés igen :)
2012. aug. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jajaja ezt tudom,csak pontosítást keresek a könyvcímekre. :)
2012. aug. 5. 18:25
 3/11 anonim ***** válasza:
71%
Cesar Millan bármelyik könyvét tudom ajánlani (leginkább az "A kutya mint családtag" címűt talán), meg Jan Fennelt.
2012. aug. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

Én eddig Jan Fennel - Kutyapszichológia c. könyvét olvastam el, szerintem nagyon jó :)

Korom Gábor - Neked ugatok c. könyvét is szokták még ajánlani, bár ezt még nem olvastam...

2012. aug. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%
Dolgoztam egy kutyával, a gazdáinak megvolt a Neked ugatok, de azt mondták, hogy semmi konkrét használható dolog nem volt benne. Nekem nem volt szerencsém a könyvhöz, de tény, hogy a kutyájukon nem látszott, hogy olvastak szakirodalmat, pedig nem voltak hülyék, sem alulmotiváltak. Persze nem akarok senkit lebeszélni róla, de valamit csak jelez, hogy itt sem nagyon ajánlgatják (pedig vannak páran tükrösök), meg nem is hallottam jókat róla. Egyszer már réveszem magam, és kölcsönkérem valakitől, kíváncsi vagyok :)
2012. aug. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
28%

Oh, ezt nem tudtam :)

Pár napja keresgettem valamit és elég sok kérdésnél felmerült ez a könyv, akkor visszaszívom :D

És amit te ajánlottál, abban konkrét esetek vannak? Pár mondatban leírnád, mikre világít rá, mennyire megy bele a részletekbe?

2012. aug. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%

"A kutya mint családtag" konkrétan végigvezet a kutya egész életén, honnan és hogyan válassz kutyát (tenyésztő, menhely, fajtamentés), mikre figyelj oda, hogyan készülj fel az érkezésére, hogy mutasd be a kutyát a családnak, hogyan állíts fel szabályokat, milyen életkorban mire számíts, hogyan készítsd fel az utazásra, és kitér a gyakran előforduló problémákra is (kb. ami itt is a top10 kölyökkutyás kérdés), szóval egy csomó hasznos és konkrét dolog van benne. Meg amiért nagyon szeretem CM könyveit, az az, hog egy általános szemléletmódot is átad, hogy miért jó, ha te vagy a falkavezér, és mit jelent ez valójában, elvonatkoztatva a szabályoktól.

A "Hogyan neveljünk tökéletes kutyát" sem rossz amúgy, de az nekem nem annyira átfogó, meg szerintem túl sok benne a sztorizás, és kevesebb a konkrétum, ezért szoktam inkább a másik két könyv valamelyikét ajánlani. Kölykökkutyásoknak inkább a fent említett való szerintem, nagyjából mindenre felkészít. Problémás kutyákhoz meg az első, "A csodálatos kutyadoki" lehet segítség.

2012. aug. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%
Ja, és a végigvezet a kutya egész életén szó szerint értendő, olyan helyzetekre is kitér, hogy ha szétszakad a család (pl. válás), vagy meghal valaki a családból, illetve a legvégére is, amikor el kell engedni a kutyát. Én minden kutya mellé adnék belőle egy példányt, nem szentírás ez sem, de sok benne a hasznos tudás :)
2012. aug. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
28%
Köszi :)
2012. aug. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én ebből a könyvből sok mindent megtudtam a kanárikról. Mielött megvettem a kutyát, sok mindenkiől érdeklődtem, de senki nem ismerte ezt a faját.

Majd az állatorvostól kaptam ezt a könyvet karácsonyra ( nála aszisztáltam akkor ) és ez nagyon sok mindent leírt a kutyáról.

Ám az én kutyám a leírást meghazudtolja. A leírással ellentétben az én kutyám imádja az embereket, és csak is akkor támad ha küldöm. Persze ez neveél kérdése. Én ilyenre akartam megformálni.

Sok sikert a neveléshez! :-)


[link]

2012. okt. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!