Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajták alkalmasak...

Milyen kutyafajták alkalmasak őrző-védő, testőr kutyának?

Figyelt kérdés

Eddig ezeket találtam több honlapon is

Afrikai oroszlánkutya

Airedale terrier

Akita

Angol bulldog

Amerikai staffordshire terrier

Angol masztiff

Boxer

Bullmasztiff

Bullterrier

Csau-csau

Dalmata

Dobermann

Hovawart

Ír farkaskutya

Shar-pei

Német dog

Rottweiler

Schnauzer

Shiba

Németjuhász

Ezeken kívül még melyik alkalmas őrző-védő,testőr kutyának?csak,mert ezek közül jó pár elég félelmetesnek nézz ki és vannak köztük olyanok amiktől félek gyerekkori emlékek miatt(legjobban a rottweilertől és a németjuhásztól)



2012. aug. 5. 18:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
6%
Állítólag az uszkár is,de nem igazán tudom elhinni,főképp miután agyondíszített állapotban szoktam látni.Szerintem a Hovawart és a Dalmata jó lenne neked.Nem néznek ki félelmetesen és nem halottam rossz híreket róluk ellentétben a bulldogokkal és a rottweilerrel,azokat szerintem semmiképp...
2012. aug. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Fura egy lista....

Jó pár fajta nyomokban sem közeli az őv-séghez.

2012. aug. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nekünk egy keverék kutyánk volt, labrador féle, ő is védett. Ismerősömnek boxer kutyája van, hihetetlenül kedves, bújós, egy igazi bohóc, aki a légynek sem tudna ártani. Mégis amikor sétáltattuk, és megállított pár ork, egyből vicsorgott, morgott, ugatott, és felvette a támadóállást. Gondolom érezte, hogy fenyegetve vagyunk.
2012. aug. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

A keveréket kihagytad :)

Hallottam már ŐV győztes tacskóról és újfundlandiról is, de azért alapvetően azokban a kutyákban gondolkodj, amik a munkakutyák kategóriájába tartoznak, őket kifejezetten az erre való alkalmasságuk miatt tenyésztik egy ideje.

Ezt a felsorolást meg felejtsd el, a fele marhaság :)

2012. aug. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Az alábbi fajtákat nem nevezném őrző-védő, testőr kutyának: Angol bulldog, Bullterrier,Shiba Inu. Tipikus, szolgálatra is alkalmas fajták: Malinois, Németjuhász, Rottweiler,Dobbermann,Moszkvai őrkutya, Orosz Fekete Terrier, Óriás Schnautzer, Beauceron, Komondor, Kuvasz, Kaukázusi őrkutya és így tovább. Ezek a fajták nem véletlenül tűnnek félelmetesnek, és sokszor nagyon is azok. Nagyon jó, ha egy őrző-védő kutya már akkor képes a feladatát elvégezni, ha csak megjelenik és nem csinált még semmit. Inkább azt gondold át mennyit kellene neki mozogni, magára hagyva kellene-e a munkáját elvégezni, te mennyire vagy határozott (képes vagy-e egy makacs kutyát kezelni), van-e elég pénz az ellátására (simán 20 ezer havonta), mekkora helyen lenne folyamatosan stb. A kör szűkítését innen kellene kezdeni.
2012. aug. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Egy nagyon fontos apróság: A fajta nem garancia a képességre!!!!
2012. aug. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 petrusi ***** válasza:
Orosz Fekete Terrier
2012. aug. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.Nagyon szeretnék egy házőrző,testőr kutyát,de sajnos van velem 1 nagyon nagy probléma:nem vagyok határozott és néha megijedek a kutyáktól és így attól is félek,hogy nem hallgatna rám és talán még meg is támadna.olyan kutya kéne,ami alkalmas a házőrző és a testőrkutya szerepre,de nem használná ki a fent említet problémáimat.Az újfundlandit már régebben kinéztem és ezt a kutyát tudnám elképzelni(mert állítólag ez nem az a fajta,ami kihasználná a határozatlanságomat és félelmemet,amit elsősorban a németjuhászoknak köszönhetek),csak nem vagyok benne biztos,hogy ez igaz-e...és úgy tudom könnyen lehet ízületi problémái...az újfundlandi szerintetek jó lenne?ha nem,akkor lenne olyan kutya,ami nem használná ki a határozatlanságot,félelmet?
2012. aug. 5. 20:41
 9/14 anonim ***** válasza:

Akkor felejtsd el a munkakutyákat. Az a helyzet, hogy amelyik kutya elég határozott ahhoz, hogy megvédjen, ahhoz határozott gazda is kell, különben nem leszel képes irányítani őt. Ettől függetlenül persze bármilyen kutyát ki lehet képezni védőkutyává, illetve a legtöbb magától is védi a családját, csak ugye az a kérdés, hogy meddig megy el ilyen esetben, a hátad mögül ugat bizonytalanul, vagy neki is megy atámadónak.

Nem tudom, mit mondhatnék erre, tényleg. Ez kb. olyan, mintha azt mondanád, hogy sebész akarsz lenni, de elájulsz a vértől. Nem lehetetlen, de majdnem.

2012. aug. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Egy határozott kutyához, akitől elvárnád hogy megvédjen határozott kézre van szükség. Mondjuk azt nem hiszem, hogy ha magadhoz veszel egy 8-10hetes kölyköt, nevelgeted meg tanítod hónapokig, akkor egyszer csak elkezdenél tőle rettegni vagy a kutya csak neked ugrana.

A nagyon aktív munkakutyákat kerüld el (fajtán belül is vannak nyugisabbak és pörgősebbek), de szerintem egy nyugodtabb hovawart jó választás lehet. Kinézetre inkább szetteres, kedves, nem tipikus ÖV kutya ránézésre és ha kis korától kezdve járnál vele megfelelő iskolába (oviba), akkor ott megtanítanak bánni a kutyával.

Persze mindezt rendesen gondold át, hogy így kell-e ilyen kutya. De más megoldást nem tudok javasolni, esetleg másik fajtát.

2012. aug. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!