Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agresszió, kaja-féltés,...

Agresszió, kaja-féltés, falkavezér-probléma kölyök részéről?

Figyelt kérdés

A mai napon a 4,5 hós német juhász kan kutyusunk olyat csinált amit eddig nem: séta után a kapun belül elengedtük, ő elszaladt a telkünk másik végében lévő bernáthegyi kutyus táljához, és elkezdte kienni belőle a maradékot. Odamentem, hogy elhúzzam őt a grabancánál, de átmenet nélkül nekitámadt mind a két kezemnek és úgy morgott mint még soha, meg is kapott rendesen. Sikerült levinnem a földre, meg is nyugodott, de amikor felengedtem, megint eljátszottuk ugyanezt és nem tudtam újra lent tartani. Visszavittem magunkhoz, a saját kajájával újra megcsináltuk ugyanezt a szituációt (elhúztam a táltól) és második alkalommal ugyanilyen módon reagált, akkor a párom lenyomta a földre és ott is tartotta ahogy kell, utána minden rendben volt.

Úgy gondolom így utólag, hogy én se csináltam jól, mert a tálat kell elvenni nem őt ott "rángatni", de mi van, ha valami olyan helyzet lenne, amikor nem tudom máshogy elvenni tőle azt ami nála van csak így? Emellett az egy dolog, hogy hagyjuk enni a kutyát, de ő mégis csak nekem jött, tehát ő is hibázott. Akkor most hogy is van ez?

Suliba készülünk vele.

Köszi a válaszokat!


2012. aug. 5. 22:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Ebben,amit leírtál,az a legnagyobb gaz,hogy a kutya 4,5hos!!! Mi lesz veletek később?

Röviden:

-falkavezersegnek olvass utána

-kutyaiskola vagy szakember házhoz mielőbb!!!

2012. aug. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ennyi idősen már simán feszegetheti a határokat, próbálkozik a szerepek újrafelosztásával, de szerintem jól reagáltatok rá.

Onnantól kezdve, hogy egy kutya -még ha csak ilyen fiatal is- a gazdájának nekitámad szerintem csak egy büntetés jöhet szóba, a falkából való kizárás. Így elsőre talán egy hét elég lehet.

A suli a legjobb ötlet, menjetek amint tudtok.


(megkérdezhetem melyikbe készültök? csak puszta kíváncsiságból)

2012. aug. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Bajok lesznek, ha nem kapod össze magad. Első alkalommal úgy el kellett volna kapni a kutyát, hogy legkorábban kamaszkorában jusson elő még egyszer bepróbálkozni. Tényleg konzultálj szakemberrel minél hamarabb.
2012. aug. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

ma 22:14

Miért lenne gáz? Most rendbe rakja a kutyát és felnőtten már tudni fogja, mit tehet, mit nem.

Bár, aki egy 4,5 hónapos kutyát nem képes megtartani, ott valóban segítségre van szükség.

2012. aug. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

[link] - ide készülünk.


Sokat foglalkozunk vele, sétáltatjuk, alap parancsokat tudja, kaját úgy kap, hogy előtte leültetjük + ránk néz, ezután ehet csak -ezért is lepett meg ez az egész szituáció, eddig nem volt gond, ha kell, fenyítjük mind a ketten ( nem bántjuk persze), egyszerűen ez a szitu annyira megdöbbentett, hogy nem tudtam úgy kezelni a 2. lenyomását ahogy kellett volna csinálni.

Nekem ő első saját kutya, és sokat kérdezek/informálódok, de konkrétan ilyen esetet nem hallottam még.

2012. aug. 5. 22:45
 6/8 anonim ***** válasza:

Én kérdeztem, hogy melyik a kiválasztott suli.

Nem ismerem ezt az iskolát, de így elsőre szimpinek tűnik, nekem az olyan kutyaiskolától áll égnek a hajam ahol nincs külön alap és közép tanfolyam, hanem folyamatos a csatlakozás, aztán jársz ameddig akarsz... nem sok eredményt tudnak felmutatni.


Ne keseredj el, tarts ki, mert ilyen próbálkozások másnál is előfordulhatnak. Elképzelhető, hogy ma valahogy gyengébbnek tűntél a szemében, talán fáradtabb voltál a szokottnál, kezdődhet egy betegség nálad, vagy nyomaszt valami stressz, de több oka lehet amit a kutya rögtön megérez, hihetetlen radarjuk van erre. Megérzi, hogy ma nem vagy a toppon és máris próbálkozhat.

2012. aug. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem adom fel persze, csak fura volt ez az egész. Köszi a bátorítást!

Következő etetéseknél mi legyen? Úgy ahogy eddig hagyjam, vagy tréningeljük úgy hogy csak akkor kap kis adagonként ha végig nyugodt, vagy szoktassuk le erről az új rossz szokásról úgy hogy megint elhúzzuk és leszidjuk/lenyomjuk ha újra támad?

2012. aug. 6. 07:11
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem lenyomni kell, ha támad, hanem birtokolni a kaját, hogy tudja, hogy az nem az övé. A támadás okát kell megszűntetni, nem magát a viselkedést. Az ok pedig az, hogy azt hiszi, hogy az a kaja az övé. Állj a tál fölé, úgy, hogy a kaja a két lábad között legyen, fordulj mindig úgy, hogy ne érje el (ne a tálat mozgasd, csak a lábadat), és várd meg, amíg a kutya teljesen feladja, leveszi róla a szemét, elfekszik, nekiáll mással foglalkozni. Észre fogod venni, mikor jött el ez a pillanat. Addig meg nem kell vele kiabálni, meg parancsokat osztogatni, csak csendben várd ki.

Ha a saját táljával nincsenek gondok, gyakorold másik tállal, másik helyen. Minél több szituációban megmutatod neki, hogy a kaja a tiéd, annál inkább általános szabálynak fogja ezt venni.

2012. aug. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!