Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen körülményeket kell...

Milyen körülményeket kell biztosítanom egy panelban tartott kutya elletéséhez?

Figyelt kérdés

Ha megvolt a pároztatás utánna ne igen vigyem más helyre, hogy szokja a helyet ahova elleni fog? mekkora hely kell neki? (egy tacskóról van szó) Már ezekre a kiskutyákra is érvényes, hogy chippeltetni kell őket eladás elött? Csak akkor esik teherbe a kutya ha tüzel? Mert én hallottam olyat is hogy akkor is előfordulhat ha nem tüzel a kutya.

Bocsi a sok kérdésért csak jó ha mindent tudok a pároztatás elött! :)



2012. aug. 6. 11:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%

Ekkora tudással komolyan elletni akarsz?

Kutyád tenyésztésre alkalmas?

2012. aug. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
Basszus............. :o(((( Szomorú h ilyen emberek vannak :o(
2012. aug. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
tudom a dolgokat. ismerem a kutyámat. nem azért akarom elletni mert olyan kedvem van hanem mert az állatorvos mondta hogy egyszer kellene mert megbolondul és mert sokat állterhes. és értelmes válaszokat akartam, nem pedig bunkókat.....
2012. aug. 6. 11:17
 4/15 anonim ***** válasza:
90%
A ma 11:19 kissé nyersen fogalmazott, de igaza van. Szép is lenne, ha megmentett keverék kutyáimat mind fialtattam volna ivartalanítás előtt. Keress egy másik orvost, mert a mostani szégyen, hogy ilyet mer mondani. Álvemhesség esetén az ivartalanítást szokták javasolni, főleg mert nagyban növeli a daganatok kockázatát.
2012. aug. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
62%

Az állatorvosod felakaszthatja a diplomáját a falra, mert semmit nem ér!

Ivartalaníttass, ne elless!

2012. aug. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
55%

A legnagyobb f.szság amit hallattam, hogy egyszer kell-mondjuk ki-megb.szatni a kutyát, és akkor minden rendben lesz. Mi változik? A szuka kutyáknak ez nem élvezet, már maga az aktus is fájdalommal jár. Utána szerencsétlen még szenvedhet, majd megszül, majd elveszed a kölykeit. Ennek mi értelme van?

NEM KELL FEDEZTETNI A SZUKA KUTYÁKAT, NEM FOGNAK MEGŐRÜLNI. Hányszor kell ezt még elmondanunk, hogy az ilyen idióta, felelőtlen, nyomorék "emberek" agyáig eljusson? Ez a kutyának szenvedés. Ergó, nem szereted a kutyádat.

6 szuka kutyám volt eddig, mindegyiket az első tüzelés kipakoltattam. Állatorvos tanácsára, és mert szeretem őket annyira, hogy nem okozok nekik direkt szenvedést.


Kedves kérdező, most képzeld el, hogy jól megb.sznak, de úgy, hogy igazán fájjon. Megszülöd a kölyködet, putris körülmények között, majd elveszik tőled. Te ugyanezt teszed ezzel a szerencsétlen állattal, csak sajnos az ő jogait senki sem védi. Téged mint "embert" meg védenek ennek ellenére, hogy kínzod az állatod.

Remélem te is így jársz, és kívánom, hogy úgy fájjon, ahogy még soha semmi.

2012. aug. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%
Keress másik állatorvost, s ne ellesd, hanem ivartalanítsd!
2012. aug. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
88%

Mint már írták is, a fedeztetés nem kellemes a kutyának, sőt. A vemhesség, ellés, szoptatás pedig hihetetlenül megterheli a szervezetét, olyannyira, hogy átlagban ezen kutyák 3-4 évvel kevesebbet is élnek. Az álvemhességet nem fogja megszüntetni az ellés, viszont ez több, mint 60%-al megnöveli a méhgyulladás és emlő-, méhrák esélyét, amire az egész cirkusz a vemhességgel, elléssel, szoptatással csak még egy lapáttal rátesz. Ez ellen csak az ivartalanítás segíthet, semmi más. Az elletés, szaporítás a legkevésbé tesz jót a kutyádnak. Egyébként pedig ha azt vesszük, a kutya biológiailag nem úgy alakult ki, hogy minden egyednek ellenie kell. Egy falkában csak az alfa nősténynek lehetnek kölykei, a többinek nem. Baromság, hogy ha nem szülhet, akkor megbolondul szerencsétlen kutya.


Egyébként az orvosod egy hatalmas barom, semmi mást nem akar, csak minél inkább lehúzni téged. Gondold végig, neki a vemhesség felügyelete, ultrahang, minden közel 30-40e is lehet. Az ellés felügyelete -ami feltétlenül kell, viszont általában ez rendelési időn kívül esik- esetleges komplikációkor a beavatkozás minimum 100e, a kölykök ellenőrzése, fejenként 3 oltás, 2 hetente féregtelenítés, chip -ez kötelező- megint csak úgy 30-70e lehet, a kölykök számától függően. És ebben még nincs benne a speciális táp, amit a kölyköknek és a szukának is kapnia kell, az ellető láda, esetleges egyéb komplikációk, betegségek, stb. Ha születik 7 kölyök, akkor mindnek megfelelő gazdát kell keresni -csak ingyen lehet keverék kutyákat eladni, hisz senki sem fizetne értük. Mivel te gyártottad a kölyköket szándékosan, életük végéig felelősséggel tartozol irántuk. Ha bármi történik velük a gazdiknál, rossz helyre kerülnek, az mind a te hibád lesz. Most ezek után döntsd el kérlek, mégis mennyire szereted valójában a kutyádat. És meleg szívvel ajánlom, hogy tudatosabban, lelkiismeretesebben válassz legközelebb másik állatorvost.

2012. aug. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
87%

előttem már mindent leírták de akkor linkelek szakoldalt hátha ennek hiszel:


[link]


keress egy normális orvost,nem te tehetsz róla sajnos ilyen esetben hogy ilyen régi felfogású orvost fogtál ki :( Szóval válts orvost amilyen gyorsan csak tudsz,és beszéljétek meg az ivartalanítást.

2012. aug. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
72%
azonnal keress másik állatorvost és tegyél ellene panaszt. A kutyát ha nem tenyésztésre vetted ajánlott ivartlanítani. Az ellésre semmi szüksége, csak kockázatot hordot. Az álvemhesség utána is ugyan úgy előfordulhat. Ne szaporítsd kérlek szépen.
2012. aug. 7. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!