Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyakozmetikusok! Egy elég...

Kutyakozmetikusok! Egy elég agresszív kutyát, hogy lehet megnyírni? Altató (állatorvos mellett) sem használt

Figyelt kérdés

Egyik ismerőseimnek van egy bichon kutyájuk és hát az igazat mondva 1 éves kora után kint tartották a kertben, a fésűhöz szoktatás sem ment ,pedig amikor hozzájuk került akkor elkezdték fésülni,de a kutya hisztizett és ők ezt hagyták neki.. már vagy 5 kozmetikusnál voltak mindegyiket megharapta vagy el sem vállalta ,egyik csinált olyat hogy állatorvosi felügyelet mellett altatták ,de épphogy elkezdték nyírni a kutya felébredt (altatót is alig bírták beadni), az ismimék még a szájkosarat sem tudják ráadni mert megharapja őket!! úgy félre van nevelve az a kutya!!


4-5 éves és sose volt nyírva vagy csak félig,tiszta csimbók a szőre..


jövőre megyek kutyakozmetikus tanfolyamra és gondoltam ha arra járok akkor megpróbálnám lenyírni..


van vkinek ötlete ilyenkor mi a teendő???


esetleg ha jól meg lenne futtatva nyírás előtt?? akkor kifárad és kevesebb energiája lenne hisztizni..


2012. aug. 6. 11:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs, hogy beadod neki az altatót és ahogy elkezded lenyírni felébred :DDDDDDDD

Altatni kell, vagy le szedálni és heló...

2012. aug. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Fárasszátok ki a gazda kösse be a száját! Olyan nincs, hogy egy kutyát nem lehet megnyírni! Merre lakik a kutya?
2012. aug. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok kozmetikus, de az egyik ismerősöm harapós puliját egyszer megnyírtam. Leszedáltuk egy kicsit, hogy be tudjuk kötni a száját, és már lehetett is nyírni.
2012. aug. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
50%
Tényleg felébred ha csak keveset adnak és bódítják...az én ismijeim azt csinálják h kiküldik a gazdit és átveszik a falkavezérséget, felrakják fojtóra (nem bántják) és a kutya megadja magát, vagy lenyomja picit a földre...
2012. aug. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%
Azok, akik nem tudták megnyírni azt a kistestű kutyát, adják vissza a szakmai bizonyítványukat.
2012. aug. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
utolsóval egyetértek, merre felé kellene megnyírni?
2012. aug. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

azt én sem értettem hogy felébredt, de akkor nyilván kevés volt az altató..


Ők Pécsen laknak, Én Gödöllőn és csak az unokatesómékhoz mentünk le,de el mentünk hozzájuk is..

2012. aug. 6. 13:48
 8/14 anonim ***** válasza:

sajnos arra felé nem tudok senkit ajánlani és én is nagyon messze vagyok :(

Remélem fog írni olyan aki arra felé lakik és elvállalja!

2012. aug. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

jah és ahogy megláttam azt a kutyát,el szörnyűlkődtem mert nekem is van 2 bichonom és hát mindig szépen rendben vannak tartva,egy csomó sincs egyikbe se!!


én is úgy gondoltam hogy átvenném akkor a falkavezérséget és akkor tuti hagyná magát..

2012. aug. 6. 13:51
 10/14 A kérdező kommentje:

azt mondták,hogy 2 kozmetikus elvileg agresszív kutyákat is vállal,de aztán amikor a szájkosarat akarta rá rakni oda kapott és azt mondta ő ezt a kutyát nem vállalja, nah mondom azok is jók lehettek :D


én direkt olyan kutyakozmetikus szeretnék lenni aki tényleg ért az agresszív kutyákhoz, a félősekhez értek egy kicsit :) bnőmék kutyája utcáról befogadott és mindenkitől fél, 10 perc alatt elfogadott és nem félt tőlem, és ő is mondta hogy legalább pár óra mire vkitől nem fél...

2012. aug. 6. 13:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!