Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kit a hibas ha a szomszed...

Kit a hibas ha a szomszed kisgyerek atnyulkal a keritesen esa kutyam lehet hoy megharapja?

Figyelt kérdés

Egy gyereket nen fognak felelossegre vonni gondolom, de arrol az anya tehet hogy nem figyelt a gyerekere. Nem? En nem arra nevelem a kutyam hogy harapjon meg mindenkit, de ha bejonnek a kapun, nem csak ugatna... Persze lehetne betinfalat felhuzni de kulonben is az az o oldali kertesuk... Bar nem tudom ki talalta ki ezt a szabalyt de 1ik az egyik szomszede masik a masike.

Tehat ha a gyerek atnyulkal az az anya felelossege nem? Mert akkor lehebe mondani, hogy ha a gyerek lehuzza magara a forro edenyes vizet akkor az a Gazmuvek hibaja vagy a edenygyartoe?



2012. aug. 6. 14:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Igen, az anyuka hibája, de nem írtad,hogy van-e ott kitéve "a kutya harap" tábla.
2012. aug. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%
Ha az oltásai rendben vannak és a kerítésen, kapun van tábla, hogy a kutya támadhat, akkor csak és kizárólag az anya hibája lenne a dolog. Ha nincs kint tábla, figyelmeztetés, akkor az értelem szerűen a te hibád is. Azt hiszem a kötelező oltások fontosságát ezen a téren nem kell magyarázni.
2012. aug. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
27%

Ez necces kérdés, mert egy kisgyereket semmi esetben ne harapjon meg egy kutya!

Én nem a felelősséget latolgatnám, hanem (főleg ha harapós kutyáról van szó) a kerítésemet biztosítanám oly módon, hogy a gyerek ne tudjon átnyúlni.

Egyébként tényleg az anyukának kellene elmagyaráznia a kisgyereknek, hogy ne nyúljon át a kutyához, mert veszélyes lehet, de ha szerinted ez nem történt meg, te magad is figyelmeztetheted a gyerkőcöt.

(és ez azért kicsit más, mint a forró víz, hiszen a kutya viselkedéséért meg te felelsz, nem az anyuka)


Nekem is van két gyerekem, két kutyám, mindkét oldalt ismerem.

2012. aug. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
24%

Neked kellene megoldani, hogy ne tudjon a gyerek átnyúlkálni. Beszélj a szomszéddal, hogy te megcsinálod valamivel zártra.Vagy másik kerítés, kisebb a te oldaladon, hogy ne érjen a kutya a gyerek közelébe.

Bárki felelőssége is, egy harapás nem tesz jót a szomszédi viszonyoknak.

2012. aug. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
22%
Nem tudom, ki minősítgeti a válaszokat? Úgy látom, senkié nem megfelelő.De az az egy biztos, a kutya tulajdonosnak kell megoldania, hogy a kutyája semmilyen körülmények között ne tudjon az ilyen szituban harapni. Ha tetszik-ha nem. A tábla pedig az utcai kerítésre kell, nem a szomszédhoz. Nem tudom, mekkora a gyerek, de akinek van gyereke, nagyon jól tudja, egy kisgyereknek nagyon kevés az, ha azt mondják neki, ne nyúlkálj át a kutyához.
2012. aug. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Szilvi & Argos ***** válasza:
84%
Én úgy tudom, hogy ha a kutya nem tud KIHARAPNI a kerítésen, akkor jogilag nem vehető elő a gazda. Ha vki benyúl, az már birtokháborítás, ha pedig a kutya megkapja, az jogos védelem...de ez nem 100 %
2012. aug. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Persze,jogos védelem, de olyan bírót nem találsz, aki a kisgyereket ítélné el.

És emellett a kutyatulajdonosnak kell gondoskodnia róla, hogy a veszélyesnek minősülő állatát olyan területen tartsa,ahol az nem válhat közveszélyessé. Szóval abba bármikor bele lehet kötni, hogy a kerítés nem volt megfelelő, én egyébként nem egy esetet láttam, amikor a kutya KIHARAPOTT a kerítésen keresztül, mert sz.ar volt a kerítés.

2012. aug. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 diagnostic ***** válasza:
100%

Na nehogy már a gazda legyen a hülye,ha valaki benyúl a kerítésen,és azt megharapja a kutya. Amennyiben a kerítés jó, a kutya nem tud kinyúlni, a felelőség azé,aki benyúlt.

A kérdésre válaszlva, igazság szerint tök mindegy,kinek a felelősége. A szülőnek vigyáznia kell,dehát nem lehet állandóan rajta a szeme a gyereken,és egy pillanat alatt megtörténhet a baj. A helyedben megpróbálnék beszélni a szülőkkel,hogy a gyerek nyúlkál,és félsz,hogy a kutyád megharapja,és próbálnék valami megoldást találni. Vagy csinálják meg a kerítést,vagy vegyetek egy "nádkerítést"(nem tudom mi a neve),és tegyétek a kerítéshez. Ne a felelőség legyen a lényeg,hanem hogy senki ne sérüljön meg,főleg,ha tudjátok,hogy ez a szitu

2012. aug. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

ma 16:01

Ebben a szituban nem a jogok és a törvény a lényeg. Emberi módon kell megoldani az egészet.

2012. aug. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Szilvi & Argos ***** válasza:

Emberi módon, persze!

De a két méter magas, tömör kő vagy tégla falat leszámítva nem láttam még olyan kerítést, ahol egy gyerek kis ujjacskája ne fért volna be...szinte lehetetlen ilyen kerítést építeni...és persze iszonyú drága is...mindent nem lehet kivédeni, az biztos.

A szülőkkel kell beszélni első körben, ez természetes...ne hagyják felügyelet nélkül a gyereket a kertben, ha ezt az egyszerű szabályt nem képes felfogni a pici...nem csak a kutyákat kell nevelni, hanem a gyerekeket is...

2012. aug. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!