Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kit a hibas ha a szomszed...

Kit a hibas ha a szomszed kisgyerek atnyulkal a keritesen esa kutyam lehet hoy megharapja?

Figyelt kérdés

Egy gyereket nen fognak felelossegre vonni gondolom, de arrol az anya tehet hogy nem figyelt a gyerekere. Nem? En nem arra nevelem a kutyam hogy harapjon meg mindenkit, de ha bejonnek a kapun, nem csak ugatna... Persze lehetne betinfalat felhuzni de kulonben is az az o oldali kertesuk... Bar nem tudom ki talalta ki ezt a szabalyt de 1ik az egyik szomszede masik a masike.

Tehat ha a gyerek atnyulkal az az anya felelossege nem? Mert akkor lehebe mondani, hogy ha a gyerek lehuzza magara a forro edenyes vizet akkor az a Gazmuvek hibaja vagy a edenygyartoe?



2012. aug. 6. 14:14
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Hiába az ő kerítés oldala neked kell megoldanod, hogy ne történjenek ilyen balesetek. Hiszen arra nem kötelezhető senki, hogy ha te állatot akarsz tartani, akkor építsen 2 méteres tégla kerítést. Beszéld meg a szomszéddal, hogy szeretnél húzni a kerítésükre nádszövetet, ha normálisak, akkor úgysem mondják, hogy nem, ha meg mégis, akkor megveszed a legolcsóbb drótot és fél méteres távolságban húzol egy másik kerítést vagy odatákolsz valamit. De volt itt már egy ilyen kérdés. Senki sem emlékszik rá? A szomszéd 4 éves kisgyerek átnyúlt és meghúzta a bullterrier fülét, a kutya meg megharapta. Ugyan így a szomszéd kerítés részénél történt, a szomszéd nem engedte a gazdát, hogy hozzányúljon a kerítéshez. Még biztonsági kamerája is volt a gazdának és látszott is rajta állítása szerint, hogy mi történt. Itt mindenki megnyugtatta, hogy nem lesz semmi baj, mert rendben vannak az oltások meg kint van a kutya harap tábla, a kutyáját mégis elaltatták. Szóval csinálj inkább a kerítéssel valamit, mielőtt megtörténik a baj.
2012. aug. 7. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Attól függ,hol élsz. Nálunk Svédországban nem szabad kint tartani a kutyát. Ha mégi ideiglenesen kint van napközben,a tulaj kötelessége biztosítani,hogy ne lehessen hozzáférni. Ebben az esetben a gazdáját büntetnék meg,nem is kicsit.Persze megvizsgálnák,hogy a gyerek is miért volt felügyelet nélkül. De ugye itt kulturáltabb a dolog, ugatós kutya sincs-igen,valóban nincs-valamint szabadon kószáló sem.


Otthon más a helyzet,mindenki hőböröghet,hogy minek jött be, nyúlt be a területemre stb. Valahol igaz,de akkor is felelősségteljesebben kellene viselkedni.

2019. aug. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Miért harapta meg a kutya a gyereket? Sztori: szomszéd kihívta a rendőrséget mert a kutyánk megharapta a gyerekét mert a gyerek átnyúlt a kerítésen. Kiderült, hogy a kislány kolbászt dugdosott át a kerítésen és a kutya nem ráharapott szándékosan a kezére, csak mohón vette el a kolbászt.. (nem is volt vérző nyoma) ha az ilyen oldal az én kerítésen lenne, egyértelműen megcsinaltatnàm, máskülönben egyebet nem lehet tenni, főleg ha indokolatlanul nem harap a kutya.

Sztori 2: bicikliztem gyerekként és benyúltam egy kerítésen, hogy megsimogassam a kutyát. Úgy megharapott, hogy a mai napig a kezemen a nyoma. 1. A kutya jámbor volt de nagyon rossz élménye volt biciklisekkel ezért harapott, 2. Nem nyúlkálunk át a kerítésen! Bűnbánóan mentem haza és senkinek eszébe nem volt a gazdát vagy a kutyát hibáztatni..

2022. júl. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!