Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Három napja vettem egy nyolc...

Julianna08 kérdése:

Három napja vettem egy nyolc hónapos németjuhász kutyát. A kutya nagyon ideges, zavart. Az előző gazdája mondta, hogy úgy etessem, menjek be hozzá és a kezemből. Ha nem birja az éhezést, akkor odajön és elfogadja az ételt. Nem eszik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2012. aug. 6. 15:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hová mész be hozzá? Miért van a kutya bezárva??
2012. aug. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
magyarán kaptál egy idegbeteg kutyát, vagy egy olyat amit fiatalabb korábban bántalmaztak ezért fél az embertől és agresszíven reagál...
2012. aug. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hol vetted a kutyát?
2012. aug. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
30%

Nem nagyon tudsz mit tenni,főképp ha nem találkoztál lelkibeteggel...talán beadhatnád 1 menhelyre például a noéba ott próbálják az elvadult,félős,stb. kutyákat kezelni.Mindenképp szükséged lesz olyan emberre aki ért ezekhez a problémákhoz.Egyenlőre rakd le a kaját meg a vizet és menj el tőle,hogy legalább ne haljon éhen.Ha az állatmenhelyesen kivül nem találsz megoldást,akkor mindenképp állatmenhely(sajna így feleslegesen költötted el a pénzt,de a menhelyekről általában ingyen szerezhetsz kiskutyákat is),de talán úgy is megegyezhetsz velük,hogy náluk hagyod és ha rendbe jött(ha egyáltalán sikerül,mert például 1 félős macskával nem jártak sikerrel),akkor majd visszakapod

[link]

ja és persze miután azt írtad hogy "menjek be hozzá" ezekszerint bezárva tartód valószínűleg..ha így van akkor ne csodáld,hogy így viselkedik és persze ha továbbra is bezárva akarsz 1 kutyát tartani akkor ne is legyen

2012. aug. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
keress fel egy szakembert sürősen aki megnézi a kutyát és ellát hasznos tanácsokkal!
2012. aug. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Na, akkor most felejtsd el ezeket a jó tanácsokat, főleg egy olyan embertől, aki tönkretette a kutya lelkivilágát. Keress fel egy szakembert, aki viselkedési problémákkal foglalkozik, mert komoly gondok vannak csóri kutyával, amiket hasraütésszerűen baromi nehéz megoldani.

Az előéletéről mit lehet tudni, mitől lett ilyen?

2012. aug. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, miért üzenetben kellett rá válaszolni, de a később idetévedők okulása érdekében én ide írok:

Egy kiskori kutyaharapástól nem lesz a kutya bizonytalan emberekkel szemben. Kutyákkal előfordulhat, ha rosszul kezelik a helyzetet, de hogy az egész lénye ideges és zavart legyen, és ne fogadjon el ételt embertől, ahhoz alapjaiban kellett nem kicsit elrontani valamit.

2012. aug. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó tanácsokat, sokat tanúltam belőle. A helyzet az, hogy a kutyust kisebb korában a másik, nagyobb kutyus megmarta és megsérült. Ma már ez a sérülés nem látszik rajta, legfeljebb lelkileg. Ezt elmondta a tulaj, de én,kutyához nem nagyon értő, nem tudlajdonitottam neki nagyobb jelentőséget, de most már látom, hogy baj. A volt tulajdonos visszaveszi a kutyát, mivel a kutya, ma nekem támadt. Nagyon rendes, tisztességes emberekről van szó és mint most kiderült, még becsületesek is. Minden embernek ilyennek kellene lenni. Ha tanácsot még mindig kérek, akkor azt, most egy 8 hetes németjuász kutyával kapcsolatban adjatok, mit, hogyan tegyek.
2012. aug. 7. 11:00
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát én első körben azt tanácsolnám, hogy felejtsd el a német juhászt, ha nem értesz hozzá. Ez a fajta vezeti itthon a harapási statisztikákat, mert megfelelő vezetés nélkül könnyen a kezébe, illetve a szájába veszi az irányítást. Vagy keress sürgősen egy jobb fajta kutyaiskolát, ahol téged is megtanítanak bánni a kutyával.
2012. aug. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!