Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy hogy nem kapott még el...

Hogy hogy nem kapott még el semmit a kutyától? Vagy ez nem törvényszerű?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm, akinek van egy kistestű kutyája. Nagy becsben van a kutya mindene meg van ami csak kell. Foglalkoznak vele, etetik, tanitgatják. A probléma nem is itt kezdődik, hanem hogy multkor fent voltam náluk. Azt eddig is tudtam, hogy a kutya vele alszik, de már ezt mástól is hallottam (de sokak szerint így is el lehet kapni valamit a kutyától). Na szóval fent voltam és pont ettek. A saját kanaláról, meg villájáról etette a kutyát, amiből persze utána ő is evett. Ettől nem kaphat el valamit? Én is kérdeztem tőle, hogy ezt mióta csinálja. Azt mondta kiskorától. Ha jól emlékszem 4 éves a kutya. Gondolom ha már valamit lehetett volna, akkor azt elkapja. Vagy immunis már rá?
2012. aug. 6. 15:59
 1/9 A kérdező kommentje:
A kutya egyébként nem beteg, azt is mondta hogy még soha nem kapott el semmit tőle.
2012. aug. 6. 16:01
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
emberrre csak a férgesség veszélyes legfőképp kutyától,de ez rendszeres 3 havontai féregtelenítéssel kiküszöbölhető. Én is ágyban alszok a kutyámmal,szoktunk együtt fagyizni is,elmondom az ember szájában sokkal több baci van mint egy kutyáéban. És nem olyan a kutyám hogy felnyalna dolgokat utcáról,vagy székletet enne.
2012. aug. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
Egyrészt, az ember immunrendszere ehhez az esetleges plusz terheléshez felzárkózik, másrészt sokan, nagyon sokan puszilkodnak a kutyájukkal, ami végső soron ugyan ez, csak a kutya nyálát nem a kanál, hanem az ember a saját nyelvével/csuklójával juttatja aztán a szájába a kutya nyálát. A nyálban veszélyes baktériumok akkor vannak, ha az állat beteg, de még így sem biztos, hogy a beteg állat nyála fertőző lenne számunkra, mert vagy emberre nem veszélyes kórokozók vannak benne, vagy pedig a nyálban az adott kórokozó olyan fejlődési fázisban van csak jelen, ami emberre nem veszélyes. A kutya nyála sebgyógyító, fertőtlenítő hatású - ezért nyalogatják a többiek is a sérült kutyát, sőt, a sérült embert is. Nekem is többször megnyaltak már lábamon lévő sebet, s semmi bajom nem lett tőle. Ettől függetlenül, én nem vagyok se az arcnyalás, se a kanállal etetés híve, de ha véletlenül arcon nyalna egy kutya, nem aggódnék, hogy bajom lesz tőle, csak gondolnám, hogy fúúújj xD
2012. aug. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig együtt fagyizom (mármint egy tölcsérből) a kutyámmal és soha egyiktől sem kaptam el semmit.

És amikor kölykök voltak akkor folyton tele volt a kezem meg a bokám fog és karom nyomokkal és attól sem lett semmi bajom. :-)

Egészséges kutyától nem lesz senki sem beteg.

2012. aug. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
igazból az ember nyála veszélyésebb mint a kutyáé, szóval fordítva több ok lehet az aggodalomra
2012. aug. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is eszek vele úgy h leeszi a falatot a villámról/kanalamról, majd eszek tovább. Szoktunk együtt fagyizni és jégkrémezni is.


A rendszeres féreghajtás megvan, kakát nem eszik, ugyan mi bajom lehetne?

2012. aug. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Lehet igazatok van.
2012. aug. 6. 21:07
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha egészséges a kutya, akkor igazából nincs mit elkapnia. Én személy szerint nem etetem őket villáról, kanálról, de pl. falatokat ha épp eszek valami húst, akkor szoktam nekik kézből adni, néha kerül nyál a kezemre és nem szoktam kezet mosni utána, hanem folytatom az evést, nem vagyok az a puszilkodós fajta, de előfordult már, hogy arcon vagy szájon nyaltak, nem nagyon díjazom, de nem esek ez miatt kétségbe, sebeimet is nyalták már meg. Amikor kicsi voltam beleettem a kutya meg macska tányérjába és a 25 év alatt egyszer sem lett bajom.
2012. aug. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én 100 szor inkább a kutyám után eszek,vagy vele eszek,és fekszek vele az ágyban,mint évente 1 szer eljön a volt sógorom vendégségbe,persze váratlanul. Még a kilincset is fertőtlenítem utána. Sok ember szó szerint retkesebb mint egy jól tartott kutya. 3 havonta féregtelenítés,bolha,kullancs elleni védekezés,fésülés. Ez sok embernek már luxus!! Kutyáim megszűrték a családom,társaságom..De ez csak a javamat szolgálta eddigi életembe:)
2012. aug. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!