Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Póráz nélküli séta?

Póráz nélküli séta?

Figyelt kérdés

A kutyusom szeretném póráz nélkül sétáltatni. Csak annyi a probléma hogy szinte a vérében van a csavargás. Póráz mellett szépen jön csak szeretnék vele labdázni is de félek hogy elszökik. Olyan mint a villám és falunk lakunk tele van minden kukoricával és nagyon szeret benne rohangálni, de félek hogy elmenne.

Viszont mikor haza hoztuk (biciklivel voltunk) igaz hogy a kukoricában ment de hívtam és jött velünk nem hagyott el minket.

Mégis most valahogy félek elengedni nagyon hozzám nőtt már nem szeretném véletlenül sem elveszíteni.

Hogyan mennyek biztosra a behívásánál?

Hogyan kezdjem tanítani?

Az úgy nem lenne jó hogy ha elengedem és elmenne messzebbre akkor vinnék egy sípoló játékot és ha megnyomom visszajönne (mindig jön ha hallja hogy valami sípol), meg dicsérném és megjutalmaznám?

Vagy klikkerrel tanulja meg?

Ha van valami jobb módszer ami hatásos kérlek írjátok le!


2012. aug. 6. 18:04
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
75%

Hosszú póráz (5-10 méter, attól függ, mekkorával bírsz el). Egyet szólsz, aztán addig rántod magad felé (nem bevontatod, csak mozgásban és irányban tartod), amíg oda nem ér hozzád. Akkor nagy örülés, dicséret, jutalomfalat, és már mehet is vissza bóklászni. Amint nem kell rajta rántani, ledobhatod a földre a hosszú pórázt, és ha már úgy érzed, hogy nem kell használnod, akkor le is veheted.

Azért szeretem jobban ezt a módszert, mint a csak pozitív megerősítésen alapulóakat, mert a kutya bizony mérlegel. Ha lát egy nyulat, lehet, hogy úgy dönt, hogy az jobb, mint a sípolós játék, vagy mint a klikk, és cseszheted a pozitív megerősítésedet. A behívás nem trükk, hanem szabály, amit minden körülmények között be kell tartani, ezt pedig akkor fogja csak megérteni a kutya, ha minden egyes alkalommal kénytelen engedelmeskedni, és meg se fordul a fejében, hogy másképp is lehet.

2012. aug. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:

köszi a választ!!

El is felejtettem hogy vannak nyulak, múltkor 2 őzt láttunk, meg kóbor kutyák is vannak.

És hosszú pórázt lehet készíteni???

Már nagyon sokat ráköltöttünk most a kutyusra már biztos nem nyelnék le a nagyszüleim hogy megint vásárolok a kutyának.

2012. aug. 6. 18:47
 3/44 anonim ***** válasza:
Persze, csak karabinerre meg egy kellően hosszú, erős anyagra van szükséged. De azért azt vedd figyelembe, hogy egy 5 méteres póráznál a kutya 10 méter nekifutás után tud elrántani, ami tapasztalatból mondom, hogy nem piskóta, úgyhogy ne ess túlzásokba, kezdd inkább rövidebbel :) De mondjuk a kutya méretétől függően 1-2ezerért lehet 5 méteres pórázt kapni (nem flexit (automatát), az erre nem is jó), legalábbis mifelénk.
2012. aug. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:

köszi a választ!!!

Kistestű kutyusról van szó.

2012. aug. 6. 19:50
 5/44 anonim ***** válasza:
Fressnapfban lehet kapni 10 méteres pórázt, nyomkövető pórázként árulják 1-2eFt, attól függően mennyi a kutya súlya - milyen erősségű kell. Ez sodort póráz, ha ezt veszed egyre figyelj (én már megjártam), még véletlenül se fogj rá a pórázra, miközben épp megindul a kutyát, csakis a végét fogd, eszedbe ne jusson belekapaszkodni a többi részébe, hogy még a 10 méter előtt visszahúzod. Baromira leégette a bőrt a kezemen, 1 hétig nem tudtam vele pórázt fogni, most már úgy-ahogy alakul...
2012. aug. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:

köszi a választ!!

Akkor majd széjjel nézek.

2012. aug. 6. 20:05
 7/44 anonim ***** válasza:

Én nem ajánlom a hosszú pórázt nevelésre. A kutya nem hülye, tökéletesen tudja, mikor van rajta póráz és mikor nincs. Rövid távon nagyon hasznos, míg nem tisztázod a vele a viszonyotokat, nem teszed helyre a sorrendet és a kötődést, de ha csak ezzel akarod a behívást "tanítani", akkor soha nem sétáltathatod nyugodtan szabadon a kutyát. Mindig újra és újra elő kell venned a hosszú pórázt.

Én nagyon ajánlom, hogy menj el vele egy normális suliba, ahol az oktatók segítenek neked abban, hogy a kellő tiszteletet megszerezd a kutyád szemében és megtanuld kezelni a szabályszegéseket, mint a behívás megtagadás. Én úgy vagyok vele, hogy minden egyes kutyának kijár, hogy a gazdája megtanuljon felnőni a helyzethez, a kutyájához, a problémákhoz és ehhez bizony legtöbbször csak egy normális suli jöhet szóba. Pont azért, hogy ne a pórázos, szájkosaras séta legyen a normális és az állandó.

Sajnos nálatok több sebből vérzik az eset, valószínűleg se a kellő tekintélyed nincs meg, se a kötődése a kutyának feléd nem tiszta, se az életmód nem megfelelő, nem tudod kellően szellemileg, fizikailag, ösztön szinten, szociálisan lefárasztani a kutyát. Ezeken egedül nehéz, szinte lehetetlen megfelelően változtatni.

2012. aug. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:

"de ha csak ezzel akarod a behívást "tanítani", akkor soha nem sétáltathatod nyugodtan szabadon a kutyát"

Nézz meg egyszer minket séta közben, milyen nyugodt vagyok :))

2012. aug. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 A kérdező kommentje:

köszi!!

Nagyon jó élete van nálunk. Nagypapámnak van nagyobb tekintélye nála mivel őt minden nap látja.

Kutya sulit drágának vélik és 1000% hogy nem fizetnék ki, a kutyust hamarabb rakják ki mint hogy kifizessék az iskolát.

2012. aug. 6. 20:33
 10/44 A kérdező kommentje:

akumi:


sok válaszodat láttam már valahogy én ezekből azt veszem le hogy érted a dolgodat és bármilyen furcsán hangzik én megbízom benned és a tanácsaidban.

Alkalmazni is fogom amit mondtál.

2012. aug. 6. 20:35
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!