Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan fűzzem meg a szüleimet,...

Hogyan fűzzem meg a szüleimet, hogy legyen egy saját, közepes testű kutyám?

Figyelt kérdés

13 éves fiú vagyok.

Már van egy Kaukázusi juhászkutyánk, de ő csak úgymond egygazdis. Csak apára hallgat. Nekem max leül és pacsit ad. Megnevelni nem tudom, mert elég nagy hozzám képest. már borított fel nem egyszer. És ez nagyon de nagyon rossz érzés, hogy nincsen egy olyan saját kutyám, aki szeret engem, hallgat rám. Azt szeretném, ha ő csak az enyém lenne. Mindent együtt csinálnánk.


Nem fajtisztát szeretnénk, mert a fajtiszta rengeteg pénzbe kerül.

Nekem egy keverék kutyus kellene, ami közepes testű. Amikor felhozom ezt a szüleimnek, rávágják hogy NEM. Nemtudom, miért.

Azt mondják, hogy foglalkozzak Brendivel(így hívják a kutyánkat). De nem bírják megérteni, hogy ehhez egyedül kevés vagyok. Túl nagy hozzám képest.

Pedig foglalkoznék vele. Van egy teknősöm, egy hörcsögöm és 2 tengerimalacom. Őket csak és egyedül is én tartom. Én etetem őket, én takarítom őket. A pénzt meg akárhogy is, de össze tudom szedni rájuk. Egy kutyával sem lenne gondom. Eléggé önálló vagyok már. Szerintem már eleget bizonyítok nekik azzal, hogy ennyi állattal tudok foglalkozni....


De nem és kész.


Nincs ötlete valakinek, hogy hogyan lehetne egy kutyám? Menhelyre gondoltam, hogy onnan fogadnék örökbe egy 6-7 hónapos kutyát. Mert a kölyökkori oltások elég drágák, és így csak az éves veszettség elleni oltást kellene fizetnem.

Nagyon de nagyon szeretnék egyet. Csak nem engedik...

Kérlek titeket, segítsetek, hogy hogyan tudnám őket megfűzni...


2012. aug. 6. 18:09
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Háát.. nehéz ügy. Mondd,hogy Berninek is jobb lenne egy társsal, és hogy milyen jó dolog a menhelyről megmenteni egy kiskutyát. ( Vagy sintértelepről, ahol az életét mented meg.) Gondolom már mondtad,hogy kifizeted az oltásait. Beszéld rá a szüleidet,hogy menjetek el a menhelyre legalább kutyát sétáltatni. Biztosan megtetszik majd egy kutya nekik is.

Amúgy mi is egy hét múlva fogunk elhozni a menhelyről egy kutyit. 13/ lány..:)

2012. aug. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet, de menhelyre főleg nem jönnének el velem...

Még egy állatkereskedésbe sem hajlandóak eljönni velem szétnézni a kisállatok között...:\


Egyszerűen nem értem őket.

Nem akarják elhinni, hogy én fogom eltartani, fizetni az oltásait, sétáltatni, etetni...stb...


Egyedül az jutott eszembe, hogy összefogok spórolni valahogy kb. 15.000Ft-ot. És ha ezt látják, akkor hátha...

2012. aug. 6. 18:20
 3/26 anonim ***** válasza:
Hát,én kapok zsebpénzt , és azt arra költöm amire csak akarom . ( Persze normál határok között) Talán megbeszélhetnéd velük, hogy arra költöd amire csak akarod.
2012. aug. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Csak az a bökkenő, hogy én nem kapok zsebpénzt.

Hiába fűzöm a szüleimet, hogy havonta 2-3000 Ft zsebpénzt igazán kaphatnék, és abból gazdálkodnék, de nem.

Valamiért elég fura szüleim vannak.

Ha kell nekem valami akkor is több órás (ritkán több napos) könyörgést kell végrehajtanom.


A pénz onnan van, hogy Jófogáson eladom a régi cuccaimat. És segítek a szomszédoknak, bár ez ritkábban van....

2012. aug. 6. 18:47
 5/26 A kérdező kommentje:
Hidd el, ha kapnék zsebpénzt, akkor már régen lenne kutyám. De így, hogy nincs zsebpénz, nem tudok spórolni :S
2012. aug. 6. 18:48
 6/26 anonim ***** válasza:
Hát, ez így elég gáz. Mást nem nagyon tudok tanácsolni, hogy várj még 3 évet és mehetsz nyári munkára..:// De tudom, az sokára van még..
2012. aug. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Hát igen, eléggé messze van.

De most ki fogom válogatni az összes olyan játékomat és ruhámat ami már nem kell, és eladom jófogáson.

Meg valamit ki fogok találni rá, hogy legyen 20.000Ft-om legalább.

Lehet, hogy csak tavasszal, de akkor is lesz kutyám.

A legjobb lenne most, ősszel egy.

Csak hát Nincsenek annyira értékes cuccaim, hogy hamar összejönne a pénz :\\\\

2012. aug. 6. 18:59
 8/26 anonim ***** válasza:
Szerintem... próbálkozz azzal, hogy hagy legyél ideiglenes befogadó egy menhelynél, fajtamentő egyesületnél - ehhez persze a szüleid is kellenek, de egyrészt kisebb pénzbe kerül, mert a menhely, egyesület támogatna, másrészt nem kell véglegesnek lennie, hisz örökbe fogadhatják. Persze lehet, hogy elviszik a kutyust, de amíg nálad van, addig teljesen a tiéd lehet, sőt, ha a szüleid látják, milyen jól viseled gondját, lehet megengedik, hogy megtartsd. Ha pedig mégsem, s elviszik, akkor egy nagyon jó dolgot tettél egy állattal. Ha ez túl sok, akkor próbáld meg rávenni őket, hogy engedjék meg, hogy önkéntes lehess egy menhelynél, fajtamentő egyesületnél, ahol mondjuk kutyátsétáltatnál, vagy kutyaiskolába vinnél egy kutyust. Ha látják a szüleid ezt, szerintem megengednek egy kutyust. :)
2012. aug. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Ez látod nagyon jó ötlet...lenne.

Ezt nem engednék meg a szüleim, az már biztos.

Ezzel tényleg tudnék nekik bizonyítani, csak azért nem lenne jó az én részemről sem, mert biztosan beleszeretnék a kutyákba :S:\


meg hát igaz barátom sincs.

Ha lenne egy kutyám, akkor ő betöltené ezt a szerepet.

Csodálkoznak a szüleim, hogy egész nap a gép előtt vagyok. Mikor a haverjaim is tök jól megvannak nélkülem is. Ha felhívom őket, akkor általában mindig dolguk van.

Nemtudom... csak én vagyok ennyire szerencsétlen??


Ha lenne egy kutyám, akkor minden megváltozna. Sokkal vidámabb lennék, mindenhez lenne kedvem.

De így egész nap tv-zek, gépezek, a többi állatommal foglalkozom, és mindez alatt magam alatt vagyok.

de ők ezt nem tudják megérteni....

2012. aug. 6. 19:28
 10/26 anonim ***** válasza:
Azért kérdezd meg őket, hátha tetszene nekik az ötlet, s ne felejtsd el megemlíteni, hogy sok ilyen egyesület a kutya tartásának egy (sokszor nagy) részét állja - pl a mudi fajtamentő egyesület. Ne zárkózz el ettől, mert bár biztosan a szívedhez nőne a kutya, de szép és örömteli dolgot tesznek az állattal az ideiglenes befogadók, melyre büszkék lehetnek, és ha szeretünk valakit, azt el tudjuk engedni, ha úgy jobb neki. De az is lehet, hha látnák, hogy a másik kutyátokkal lelkesen (ha nem is sikeresen) foglalkozol, akkor engednének. Szerintem attól félnek, hogy hiába lenne a kutya, úgyis csak gépeznél. Persze vannak olyan dolgok, amin az ember nem tud változtatni, bármennyire igyekszik is. Az emberi élet hosszú, ha felnőtt korodban lesz saját, igazán saját kutyád, akkor sincs még késő. Te még gyerek vagy, ha engednek is a szüleid, kicsi az esély rá, hogy egy kutya téged válasszon legfőbb vezérének, de ettől még kiváló barátod lehet.
2012. aug. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!