Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnék Szerbiából...

Hogyan tudnék Szerbiából kutyát behozni?

Figyelt kérdés
Ha Szerbiában vásárolnék kutyát milyen papírok kellenek hogy Magyarországra hozzam? És kb mennyi ezek költsége?

2012. aug. 6. 18:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
a szerb tenyésztő kikér neked egy export törzskönyvet, kell egy utlevél, és jöhet a kutya.
2012. aug. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
és mennyibe fáj ez kb? :)
2012. aug. 6. 18:50
 3/11 anonim ***** válasza:
attól függ mennyibe kerül a kutya. ha exportra megy, akkor ezek a plusszköltségek benne vannak az árban. Neked itthon csak a honositást kell kifizetned, az azt hiszem 4 e ft.
2012. aug. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az előző Válaszoló leírt mindent. A honosítás viszont már 5000.- forint.
2012. aug. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Jah értem. Akitől venném még nem exportált kutyát. Nekem csak a kutya árát tudta megmondani.
2012. aug. 7. 01:10
 6/11 anonim ***** válasza:
akkor neki odaadod az adataid, (neved cimed) és ő küldi vissza az eredeti törzskönyvet Belgrádba, és kéri ki exportot-ra. Az egész költsége nem több mint 30 euro. talán. De azt tudnod kell, hogy nagyon soká lesz kész. Az eredeti törzskönyvet mindenképp fénymásoljátok le neked, hogy ha szeretnél menni a kutyával valahova, azzal tudod nevezni. (kiállitás).
2012. aug. 7. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi. Nem szeretném kiállításra, csak családi kutya lenne. És csak itt sikerült olyan tenyésztőt találnom, amivel elégedett lennék, úgy értve hogy tetszenek a kutyáik.
2012. aug. 7. 11:27
 8/11 anonim ***** válasza:
És esetleg itthon nincs olyan kennel a fajtából, ami szimpatikus lenne?
2012. aug. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nincs. Végignéztem őket, de nem találtam olyat amilyet keresek. :(
2012. aug. 7. 17:34
 10/11 anonim ***** válasza:

Akkor vedd meg onnan. :)

Attól, hogy még nem exportált kiskutyát, biztos tudja, mi a menete. (útlevél, export tk. stb)

2012. aug. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!