Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezek a kutyák általában...

Ezek a kutyák általában egészségesek, ha jó helyről veszed?

Figyelt kérdés

Nekem annyira fura a tartásuk. Tudom, hogy ezek nem munkavonalú kutyák, de olyan, mintha meg lenne nyomorítva. A nagybátyámnak ilyen kutyája van, valami külföldi tenyésztőtől vette 500 euróért. A kutya 2 éves, és látszott a menésén, hogy fáj neki a mozgás. Kiderült, hogy porckopása van, nem csak a csípőjében koptak el a porcok, de szinte az egész gerincében. Pedig nem valami útszéli tenyésztőtől vette, törzskönyvesen, oltva, féregtelenítve, csipezve került hozzá. És állítólag a kutya felmenői mind díjnyertes kutyák. Nem tudom a tenyésztő nevét, nem mentem bele ebbe a témába nagyon. Csak meglepett a dolog. Aztán a saját állatorvosomat megkérdeztem, hogy ez hogyan lehetséges, és azt mondta, hogy hiába a legjobb tenyésztői szándék és tett, ezek a kutyák már ránézésre is nyomorékok. Ez igaz? Tényleg ilyenek ezek a csapott hátú német jucik? Vagy csak nagybátyámnak van ekkora "szerencséje"? Amúgy a kutyája kb így nézett ki még "fénykorában":


[link]


2012. aug. 6. 19:30
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Bocsánat, a mondandóm elején nem egyértelmű, hogy német juhászokról van szó!
2012. aug. 6. 19:31
 2/15 A kérdező kommentje:
Ja, és azt is kifelejtettem, hogy a kutyák felmenői betegségektől mentesek, szűrt kutyák voltak.
2012. aug. 6. 19:34
 3/15 anonim válasza:
64%
Lehet kicsit fura amit írok, de én a mai világba már meg se lepődök az ilyen történéseken(már bocsi)...annyira elfajult már ez a kutyatenyésztés, hogy már nem bízhat az ember az ilyen tenyésztőkben se. A legtöbb csak a pénzt látja bennük és orrba-szájba fialtatja őket, miközben ez szerintem kihat az utódokra is(itt értem az agresszivitásukat meg betegségek kialakulását) Tisztelet a kivételnek! De ez csak az én szemléletem...
2012. aug. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem fura szerintem amit írtál, nekem is ez a véleményem. Sajnálatos, hogy a kutyákat haszonárunak tekintik sokan...Köszönöm, hogy írtál!
2012. aug. 6. 20:12
 5/15 anonim ***** válasza:
75%
Van csapott hátú kutya dögivel. Sok helyen hiába a papír, mégis ilyen állatok kerülnek ki a kezük közül. Aztán ha szerencséje van a gazdának, akkor nem nagyon beteges a kutya, de ha ráb****sz akkor állandóan az orvosnál kell vele ülni. Én nem törzskönyvvel vettem német juhászkutyát, rendes háta volt, és nagyon jó kutya is volt, ráadásul sokáig élt. Az évi veszettség elleni oltás beadatásán kívül soha nem jártunk állatorvoshoz vele. Szóval a mai világban rengeteg a rossz minőségű, selejtes kutya.
2012. aug. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
Első kommentelő vagyok... De abban is biztos vagyok, hogy ha tényleg normális helyről származik a német juhász, akkor nem kell jobb kutya. Nekem labradorom van, de a német juhászt is előnyben részesítem viselkedésileg is, házőrzőként is, meg sorolhatnám... :) Szép/okos kutya, csak jó helyről származzon és persze foglalkozzanak vele! Nem hiába alkalmazzák sok munkaterületen ezt a fajtát is!
2012. aug. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
"Törzsének felsővonala a nyak illeszkedési pontjától indul, a magas maron és az egyenes háton keresztül az enyhén csapott farig törés nélkül fut le. A hát kellően hosszú, feszes, erős és jól izmolt. Az ágyék széles, rövid, erős és jól izmolt. A far hosszú és enyhén csapott. Alapját a medence- és keresztcsont képezi. Mellkasa széles az alsó része hosszú és kifejezett. A bordák kellően dongásak." Németjuhász standard. Már az is ijesztő, hogy a neten a standardnak több változatával találkoztam, de mindnek a csapott far, a lejtő hát a lényege. Az a baj, hogy ma sok fajta "kiállítási" vonala annyira elmegy a szélsőségek felé, hogy a tenyésztők nem törődnek se a kutya idegrendszerével, se az eszével, se az egészségével. Biztos a bíróknak tetszik a nagyon csapott far, evvan. Divatos fajtákat, ahol van kiállítási és munka vonal, nem szabad "díjnyertes" szülőktől venni (ha a díjnyertes itt kiállításokon szerzett díjt jelenti), ha már drágán vesz kutyát az ember, vegyen munka vonalról: erősebbek, okosabbak, egészségesebbek. Sajnos a kiállításokon is tiszta bolondok háza van, olyan németjuhászokat vezetnek fel, akik nem képesek koncentrálni, a ring sarkaiba embereket állítanak a felvezetők, hogy kurjongassanak a kutyának, hogy hegyezze a fülét...
2012. aug. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
a genetikába nem lehet beleszólni, hiába sok szűrés vizsgálat, a teljesen egészséges, mentes tenyészpárok, olykor-olykor a természet közbeszól. és akkor a tenyésztő még ha megszakad sem tud ezzel mit kezdeni.
2012. aug. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Hát igen...de az emberbe mit sulykolnak? Minél drágább a kutya, annál tutibb, hogy egészséges, jól vérvonalból származó, stb. Ez a kutya kb 140 ezer forintjába került, és az állatorvosnál egy vagyont hagyott ott. A kutya konkrétan nyomorék lett. És 2 éves, szinte még kölyök. Én a helyébe odamennék a tenyésztőhöz, és visszakérném a kutya árát. Ugye van szerződés, tehát megtehetné. De azt mondja, hogy ez nem a tenyésztő hibája. Lehet, nem tudom. De én akkor sem vennék olyan kutyát, ami egészségesen is nyomoréknak hat. Ahogy írtátok, egy egyenes hátú német j. sokkal szebb, okosabb, és egészségesebb. Nem mondom azt erre a kutyára sem, hogy buta, de találkoztam már pár ilyen kutyával, és valami nem kóser náluk. De sajnálom is ezeket a kutyákat, nem ők tehetnek arról, hogy az ember "megnyomorítja" őket.


ma 20:32

"Sok helyen hiába a papír, mégis ilyen állatok kerülnek ki a kezük közül. Aztán ha szerencséje van a gazdának, akkor nem nagyon beteges a kutya, de ha ráb****sz akkor állandóan az orvosnál kell vele ülni."


Teljesen igazad van. Én beszüntetném az ilyen német juhászok tenyésztését. Ezek a kutyák szerintem nem egészségesek, és még ha nem is lesz életük során komolyabb bajuk, hamar elpusztulnak. Nagybátyámnak ez a 2. ilyen fajtájú kutyája, az első 7 évig élt. Olyan súlyos dp-je volt, hogy jobbnak látta az állatorvos az altatást. És az is ilyen drága, papíros kutya volt. Szerintem most is ez lesz a vége, sajnos.


Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld pacsi!

2012. aug. 6. 21:58
 10/15 A kérdező kommentje:

"a genetikába nem lehet beleszólni, hiába sok szűrés vizsgálat, a teljesen egészséges, mentes tenyészpárok, olykor-olykor a természet közbeszól. és akkor a tenyésztő még ha megszakad sem tud ezzel mit kezdeni."


Ebben teljesen igazad van. Nem a tenyésztők a ludasak. De akkor is szemétségnek tartom, hogy elkérnek ilyen kutyákért százezreket, és a legtöbb nem él 10 évet sem. Persze lehet tévedek, de akiket én ismerek ilyen kutyával, azok közül a legidősebb kutya max 8 évig élt. És jó helyről vették. De végül is ők tudják, mire költik a pénzüket, csak én beleőrülnék, ha a kutyámat idő előtt el kellene altatni! Köszi, hogy írtál!

2012. aug. 6. 22:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!