Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell megtanítani a...

Hogyan kell megtanítani a kiskuutyát ülni, feküdni és egyenesn menni (melettem jöjjön)?

Figyelt kérdés

2012. aug. 6. 19:51
 1/8 Ivett a nevem válasza:
0%

Lassan.

Fokozatosan.

Egyszerre csak egyet taníts neki. Mond neki hogy ül. Lenyomod a fenekét. Ha letette adj neki egy falat nasit.

És így szépen tovább. egy idő után magától leteszi a fenekét, de akkor is jár neki a nasi.

És utána fokozatosan mindent lassan. De a nasi mindig legyen, végül is azért csinálja :)

2012. aug. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi, de sokáig csak egyet vagy minden nap mehet az összes trükk egy kicsit?
2012. aug. 6. 19:58
 3/8 Heartbreaker válasza:
0%

figyelem és fegyelem na meg egy kis nasi!

ha engedetlen a kis kutya (felugrál rágcsál stb) akkor vizet kell spriccelni rá.

Az idomításnál aza a legfontosabb hogy megjutalmazd a teljesítményét és érezze hogy szereted amikor valamit jól elvégez.

2012. aug. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Keress rá a neten, youtube-on, még magyarul is vannak fent videók ezekről, de ha tudsz kicsit angolul, akkor legalább hatféle módszert találhatsz mindegyikhez.
2012. aug. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, mennyi idős. A vízspricceléssel pl totál elveheted a kedvét az egésztől. A kiskutyánál nem az a lényeg, hogy tudjon valamit, a kiskutyának az kell, hogy tanuljon meg tanulni, örömmel tanuljon veled, s örömmel teljesítse a feladatokat. A vízspriccelést felejtsd el. Komolyan. 101 kutyatrükk nevű könyvet ajánlom. De röviden:

Ül: Fogod a jutalomfalatot, s megmutatod neki. Úgy, hogy lássa, emeld közvetlenül a feje fölé, s le fog tottyanni a fenekére. Ekkor megkapja a nasit.

Fekszik: leülteted a kutyát (tehát először tanítsd meg ülni, mert sokkal könnyebb így). Nasimutatás után a nasit az öklödbe zárod, s leteszed elé a földre úgy, hogy az orrával követve le kelljen feküdnie.

Laza póráz (lábnál követés később): a kutya kimehet oldalra, de nem mehet eléd. Jelöld ki, hogy pl ha a válla eléri a lábszáradat, az a határ. Ha ezen a ponton túl megy, fordulj meg, s menj kicsit másfelé. Ha ezt következetesen csinálod, hamar rájön, mi a lényeg.


Laza pórázt minden sétánál lehet gyakorolni. Először menjen az ül, aztán a fekszik, úgy könnyebb, s tuti nem zavarodik össze. Egyszerre csak 5-10 percet gyakoroljatok, ne túl sokszor, gyakorlás után játékkal (felnőtt kutyának se kell több otthoni gyakorlás). Én így tanítottam a kutyámat, kézjelre, szóra, suttogásra ül, fekszik.

Ha már idősebb, olyan 5 hónapos, akkor rá lehet szólni akár keményen is, hogy most figyeljen, ha elkalandozik. Lehet pórázrántás, nyakrázás, ha már kamasz, s tiszteletlenkedik. De még kiskutya. De felnőtt korában se spricceld le tanulás közben.

2012. aug. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ennek az elolvasását nagyon ajánlom neked. [link]

Jelenleg a klikker a leghatékonyabb, leggyorsabb és legeredményesebb tanítási technika. Nem hiába használják a rendőr és kereső kutyák tanításánál, a mentő, terápiás és vezető ebek képzésénél is. Hihetetlen dolgokat el lehet vele érni. Csak egy kis ízelítő belőle, hova lehet eljutni a klikkeres tanítással: http://www.youtube.com/watch?v=_IWLbRrYFi4

2012. aug. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én a boxeremet úgy tanítottam meg az 'ül" parancsra (ezt egy boxeres könyvben olvastam hogy így kell), hogy fogtam pár szem jutalomfalatot. Megszagoltattam vele, hogy tudja, hogy a kezemben van. Aztán felálltam, a kinyújtottam a karom, úgy, hogy először csak a feje fölé, aztán a háta felé nyújtottam a kezem, és így ahogy felfele nézett a kezemre automatikusan leült. Persze közben mondogattam neki, hogy ül. :)) Ha sikerült, akkor minden alkalommal adtam neki, egy szemet és megdícsértem. 2-3 nap alatt megtanulta :D
2012. aug. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
előző vagyok, most látom, hogy ugyanazt a módszert írta, az 5. válaszoló :)
2012. aug. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!