Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány kilós egy egészséges,...

Gy.bogi kérdése:

Hány kilós egy egészséges, nem elhízott nápolyi masztiff? Kiskorában mennyi kilónak kell lenni?

Figyelt kérdés

most 9 hetes a nápolyi masztiffom és 10 kiló ,az sok vagy épp kevés?és mikor mennyinek kell lennie?

nme akarom h elhízzon mert az izületeinek nem jó,lesántul meg ilyesmi szóval élete folyamán követni akarom a megfelelő testsúlyát



#moaeuzgéo
2012. aug. 6. 20:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ez kutyánként változik, nem lehet megmondani melyiknek hogyan alakul a növekedési üteme. Arra figyelj, hogy ne nőjön hirtelen magasságra sem és dagi se legyen, inkább tartsd vékonyan. Ha száraz tápot adsz neki, nagyon figyelj a fehérje tartalmára...

Nekem egyébként bullmasztiffom van, ő 6-7 hónapos koráig heti 1 kg-ot gyarapodott, azóta lelassult, 1 éves múlt és 42 kg, nincs rajta felesleg, most fogja magára szedni az izmot.

2012. aug. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ az állatorvos adott ilyen izületére valami zöld kagylókapszulát meg mindennap megeszik egy darab kalcium tabletat szóval vigyázunk h nehogy valami baj legyen az izületeivel meg a csontjaival
2012. aug. 6. 21:37
 3/13 anonim ***** válasza:
A zöldkagyló nagyon jó! Viszont a kalcium káros, ha prémium v szuperprémium kategóriás tápot kap!!!!
2012. aug. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
zöldkagylót kap és kálciumot is ,nem tápba hanem tablettába (kagyló meg úgye kapszula) az állatorvos mondta hgy jót tesz neki meg azt is hogy nem szabad elhízlalni kiskorában sem nagykorában mert izület gondjai lesznek meg ilyesmik és megsántul szóval igyekszünk nagyon vigyázni rá. én most itthon vagyok egész nap és tudok foglalkozni vele.volt egy Bordeauxi dogunk és az 4 évesen elpusztult gyomor csavarodása lett.
2012. aug. 9. 08:31
 5/13 A kérdező kommentje:
ilyen lavet kálciumot kap nem tudom hogy az milyen...az állatorvos szokta adni mikor például oltásra visszük a zö kagylót is ő adta
2012. aug. 9. 08:37
 6/13 anonim ***** válasza:
De mit eszik a kutyus? Tápot v főztök neki? Ha tápot, akkor milyen fajtát?
2012. aug. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
tápot eszik az a neve a tápnak h Birt...happy dogot akartunk venni neki csak elmentünk egy ilyen kisálatboltba és ott kértünk happyt és mondta h az nem jó olyat nem is árul csak az ilyen nagyon jókat és még tanácsokat is ad szóval szerintem jó az a bolt...
2012. aug. 9. 10:05
 8/13 A kérdező kommentje:
bocsánat pontosabban Brit csak félre írtam
2012. aug. 9. 10:07
 9/13 A kérdező kommentje:

[link]

ilyen a kalcium tablettája

2012. aug. 9. 10:10
 10/13 anonim ***** válasza:

Ok, na erre gondoltam, amikor azt mondtam, hogy prémium táp mellett káros neki a plusz kalcium!!!!

A táp tartalma annyit, amennyire szüksége van!

Gagyi tápnál persze, szokták ajánlani kiegészítésként, de itt semmi szükség rá, mert ront a helyzeten!!


"Ha nagytestű kölyökkutyád van…


…akkor neki alacsonyabb a metabolizációs rátája, mint a kisebb testű fajtáké. Mivel növekedése nagyobb mértékű, kifejlett kori testtömegét a 18-24 hónapra éri el, később, mint a kisebb fajták, így számukra kisebb energiát kell biztosítani.


A nagytestű kölykök egy sor nagymértékű változáson megy keresztül. Tény, hogy a nagytestű fajták általában gyorsabban nőnek, mint kistestű társaik, de a legjobb, ha ezeket a kölyköket olyan táppal etetjük, mely fedezi igényeiket, azonban nem engedi a túl gyors növekedést, mert ez abnormális csontfejlődéshez vezethet. A nagytestű kölykök igényeit a kisebb mennyiségű kalcium is fedezi. Azok a kölykök, melyek túl sok energiához és kalciumhoz jutnak túl gyorsan növekednek, mely csontfejlődési, vagy izületi problémákhoz vezethet. Az ő esetükben a cél, egy visszafogott, egészséges növekedési arány. Ennek érdekében fontos, hogy olyan táplálást válasszunk, melyben precízen van összeállítva a zsír, a kalcium, a foszfor, és ez az összeállítás a nagytestű kölykök igényeinek felel meg."

2012. aug. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!