Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj ha rossz minőségű konzerve...

Baj ha rossz minőségű konzervet veszek a kutyámnak?

Figyelt kérdés
Jó minőségű (Royal) táppal etetem, de nagyon idős már, és nem eszik, ezért ajánlotta az állatorvos h keverjem szaftossal, de a Royal szaftos nagyon drága, mennyire gond ha Tesco szaftossal keverem?
2012. aug. 6. 21:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Vegyél senior tápot, ez idős kutyáknak van kifejlesztve,az ő igényeiknek megfelelően. Nem muszáj konzervvel keverni,lehet májkrémmel is,vagy húslevessel felpuhíhatod ha már nem bír rágni,a tápot, vagy egyszerű vízzel is puhíthatod az is megteszi.
2012. aug. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem az állaga a baja csak nem akarja megenni...senior van neki.
2012. aug. 6. 21:15
 3/12 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem ebben a konkrét esetben ez egyáltalán nem gond. Nyugodtan adjad neki. Bár azért a royal meg tecso-s között vannak átmenetek.
2012. aug. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az attól függ, mennyi konzervet akarsz belekeverni. Én az 1 kanál híve vagyok, nem kell tocsognia, elég, ha az illatát érzi a kutya, meg picit az ízét. Na most egy kanálnak a 20%-a (ami a konzerv szárazanyag-tartalma) olyan nagyon sok ártalmas dolog nem fér bele. Szerintem nagyjából akármilyet vehetsz neki. Amivel anno a menhelyen a legnagyobb sikereket értük el étvágytalan kutyáknál, az valami noname, rég lejárt, kopott, benyomódott dobozú, borzasztó szagú (nem romlott, hanem gyárilag büdös) konzerv volt, esküszöm, tonnaszámra venném, ha lehetne még kapni.
2012. aug. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Tudom h milyen szar még a legjobb konzerv is ezért nem akarok sokat kiadni érte, és igen csak egy kanál h legalább odamenjen a tálhoz mert már azt sem teszi...
2012. aug. 6. 21:47
 6/12 anonim ***** válasza:
48%
Nekem kamasz kutyáimnál volt olyan, hogy nem ettek és kész. Ha leöntöttem levessel (sőt! olyan húslével, amiben a húsvéti sonka főtt!!!), a levet kilefetyelték, de ha már megszívta magát a táp, akkor csak fintorogtak rá. Májkrémet le se tojták. De ha egy kanál TESCO-s vagy valami büdös noname konzervet szépen eldolgoztam a táppal, hogy minden szemre jusson... nos, kb fél hónapig kapták így a tápot, aztán azt vettem észre, hogy már a táltól kocsányon lóg a szemük. Azóta esznek rendesen sima tápot, pedig sok kutya a meleg miatt étvágytalan. Úgyhogy elő a legolcsóbb, legbüdibb konzervtáppal! :D
2012. aug. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
:D
2012. aug. 6. 22:17
 8/12 anonim ***** válasza:
46%
Ne adjál neki. Baromi ártalmas kis mennyiségben is pláne egy öreg kutyának. Tönkre teszi a májat és a hasnyálmirigyet.
2012. aug. 7. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy a Royal Caninról miért a másik végletre váltottál, biztos vannak árban és minőségben is a kettő között konzervek.

Igaz akkor már sokkal inkább főznék neki, a konzerv egy nagy hulladék, bele sem merek gondolni, hogy mi lehet a tescosban. Egy kis rizst, egy kis husit, egy kis zöldséget megpárolni, esetleg egy kis húsleves lével felönteni, és már kész is. Vagy egy nagyobb mennyiséget elkészíteni, és adagokban lefagyasztani.

Így biztos lehetsz benne, hogy a kutyád normális kaját kap.

2012. aug. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, egy kicsit elnéztem a kérdésedet...azt hittem csak konzervet adsz neki. De ha kevered a szárazzal, akkor az úgy már nem olyan vészes.

Jó egészséget az öreg harcosnak:)

2012. aug. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!