Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Használ valaki retriever...

Használ valaki retriever pórázt? Hogyan alkalmazzátok?

Figyelt kérdés
2012. aug. 6. 23:15
 1/6 A kérdező kommentje:
esetleg van róla videó?
2012. aug. 6. 23:21
 2/6 anonim ***** válasza:

Én igen.... de az inkább felvezetőpóráz.... az a lényeg, hogy versenyen a kutya nyakánál legfölül legyen....


DE írj privibe hogy neked melyik van..



[link]



nekem nem ilyen van de feltételezem hogy neked igen.... és csak rárakod a kutyus nyakára, és ha húz magától befeszít a nyaka..... és megtanulja hogy tilos húzni... vagy terepen szokták még használni.. városban soha!!!!

2012. aug. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Amit az előző linkelt az nem teljesen retriever póráz, mivel a rp-nak fontos eleme h rögzíthető legyen, így van rajta - általában - egy kis gumigyűrű amivel be lehet állítani a "hurok" nagyságát.

Használata nagyon egyszerű: felhelyezed a kutyára úgy h közvetlenül az álla alatt és a füle tövénél legyen és fixálod, h csak pár centis játéka legyen. Annyi h amikor lazul akkor ne feszüljön, de ne legyen akkora h egy pici rántással ne feszüljön be. Ha lecsúszik a kutya nyakára, torkához akkor már nem ér semmit.

Kiképzésre, irányításra, arra h a kutya megtanulja, hogy láb mellett laza pórázon kell jönnie, szerintem a legjobb eszköz - könnyen szabályozható, fixálható, azonnal lehet vele korrigálni és a kutya gyorsan tanul vele (anélkül h traumát kéne neki okozni). Okosan kell használni.

Ideális esetben pár milliméter vastag csupán. A vastagabb már nem olyan hatékony - illetve már a képzett kutyának való.

2012. aug. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Így kell állnia a kutyán, esetleg még picit fentebb. Ha belehúz egy apró rántás elég, meg fogja érezni. Amikor már biztosan sétál láb mellett le lehet rakni lazán a nyakára.

[link]

2012. aug. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, sőt ahogy írod, én még ennél is magasabbra tenném, egész a fültőhöz.
2012. aug. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Akiteki ***** válasza:
Ráteszem és megyünk sétálni. Így alkalmazom. Szeretem, mert könnyű feltenni és nem töri le a szőrét.
2012. aug. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!