Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kellene kutya"kocsit"...

Vidual01 kérdése:

Hogyan kellene kutya"kocsit" csinálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy 2011.05.09. születésű Am. Staff. kutyusom, és munkakutyának is szeretném használni!

Nemrégiben vettem neki egy bőrhámot, amivel kitűnően fut mellettem. Biciklivel még nem próbálkoztam. A lényeg az lenne, hogy egy könyvben (Barangolás a Kutyák világában), láttam egy munkakutyáról készült képet, aminek a hámjához egy kétkerekű kocsi csatlakozott. Ezt teherhordásra, esetlegesen kisgyermekek szállítására használják. Az lenne a kérdésem, hogy ezt a "kocsit" hogyan lenne célszerű elkészíteni házilag, esetleg kapható-e valahol?

K-9-es kutyahámot már találtam, 7-8-9 ezer forintokért, amikre oldaltáskákat is lehet rögzíteni. Ha van esetleg valakinek ilyesmi, arról szeretnék minél többet megtudni.

Előre is köszönöm a válaszokat, segítségeket!



2012. aug. 7. 00:31
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem egyszerűbb a kocsiban szállítás főleg akinek kombi autója van-nekünk is az volt vettünk hálót-de nagytestű kutyáknak rács kell leválasztónak. Volt benne box is amibe volt itató ha útközbe megszomjazott. Kis utánfutót készen tudsz venni -bár lehet tudsz barkácsolni is-én nem tudnák :P


Második válaszoló nagyon vicces :D

2012. aug. 7. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi, de én nem magát a kutyát szeretném szállítani, hanem a kutyus legyen a "motor", és ő húzza a kocsit! :D

Olyasmire gondolok, mint egy talicska, tehát van két karja, amit a hámba lehetne akasztani, van egy rakodófelülete, illetve két kerék, mint talapzat. :)

Ilyesmire gondoltam, ha van ötleted, akkor tárt karokkal várom :P

2012. aug. 7. 01:33
 3/8 anonim ***** válasza:

bocsi akkor nem jól értelmeztem a kérdésed közbe a film "elvonja" a figyelmem.

Valami ilyesmi kisebbe?

[link]

2012. aug. 7. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Semmi gond! :)


Igen, ilyesmire gondoltam, annyi különbséggel, hogy inkább teher, mint személyszállítás célokra használnám. Szerintem nem kell nagy, körülbelül 70-80*60-70 cm. Tulajdonképp fogalmam sincs, hogy mekkora lehet egy ilyen, mivel még nem igazán láttam élőben! :)

2012. aug. 7. 02:02
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Akkor az nem olyan nagy-és gondolom olyasmire gondolsz hogy legyen 4 oldala a rakomány ne boruljon. Szegény kutya-mi célból akarsz vele cipeltetni?
2012. aug. 7. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 intrepid ***** válasza:
Volt egy kutyám, kb 30 kilós keverék, de jó vérvonal. Próbáltam gördeszkával, biciklivel, és szánkóval húzatni magam. Hatalmas borulások lettek belőle, az is csoda, hogy nem sérültem meg. De klassz volt. a kutyát meg ne sajnáljátok, élvezte a bulit.
2012. aug. 7. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Izomnövelésre szeretném használni, mivel a futás kevés szegénynek. Sajnos csak egy park van ebben a városban, ahová beengednek kutyákat is, és mivel a kutyusom nagyon érdeklődik a többi kutya iránt, ezért nem igazán tudok vele sokat futni. Arra gondoltam, hogy a 10 kg-s kutyakaját belerakom neki, aztán megnézzük mi lesz. :) Persze elsőnek csak szokatnám az eszközhöz.

Mellesleg télen, mikor még fél éves volt, nővéremet (45-50 kg) könnyedén elhúzta szánkóval :)

2012. aug. 7. 07:54
 8/8 anonim ***** válasza:

Először is szerintem ehhez súlyhúzó hámot lenne érdemes használni.


És kicsit olvass utána a súlyhúzás sportnak, onnan meglátod, h milyen kocsi legyen és hogy nézzen ki.

2012. aug. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!