Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaukázusi juhászkutya nem...

Kaukázusi juhászkutya nem fogja bántani az új családtagot?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves kaum, és szeretnék majd menhelyről hozni egy közepes termetű 1 évnél fiatalabb kutyát.

Keveréket szeretnék majd.


Attól félek, hogy neadj' Isten bántaná a kaum az újat. Mert hát hogy is mondjam... nincs sok "tapasztalata" nála kisebbekkel szemben. A macskám mindig elfut előle. Egyedül a szomszéd kutyával kerítéssel elválasztva szoktak játszani. Meg kisebb korában a kaum át is szökött valahogy a szomszédhoz nem egyszer és akkor mondjuk nem volt baj. Játszott a szomszéd kis tacskójával.


Szerintetek mi legyen?

Mindenképp egy középtermetű keveréket szeretnék elhozni.

Fiú lenne majd az új is, ahogyan a kaum is az.

Nyilván a kaum felsőbbrendű lesz nála...

tapasztalat valakinek?


2012. aug. 7. 09:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
59%

Nekem is volt egy kaukázusim 5éves meg egy kétéves palotapincsim, de nem bántották egymást.Mondjuk enyém tanítva is volt úgy ahogy nemtudom a tied is bevan e.


Ha nincs akkor esetleg azt tudom javasolni hogy kerítsd el a 2 kutyát egymástól pl.egyiket rakd kennelbe a másikat meg hagyd kint egy kis időre és nézd meg mi a reakciójuk.Ha nem mutatnak verekedésre utaló jelet akkor nyugodtan egybeengedheted.

2012. aug. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a véleményem, hogy egy jól kézben tartott, jól szocializált, kontrollálható kutya nem bánt másik kutyát. Bennem fel se merült a kérdés, hogy a kanom mellé be merjeke-e vállalni egy másik kant, mert ismerem a meglevő kutyámat és tudom, hogy az új kutyát is képes vagyok megfelelően nevelni. Ráadásul amióta megvan az idősebb kutyám, azóta napi szinten látom, hogy hogyan viselkedik más kutyákkal.


A kérdésedből viszont úgy látom, ha te kutyád szocializálatlan (ami nem jelenti feltétlenül azt, hogy agressziv lenne) te pedig nem ismered a kutyád viselkedését, nem látod előre a reakcióit és gyanítom, hogy egy kiélezett ösztön helyzetben nem is tudnád kontrollálni. Szóval azt javaslom, hogy mielőtt új kutyát vállalsz, előbb kerülj tisztába a mostani kutyáddal, hogy ne másoktól kelljen megkérdezned, hogy a saját kutyád mit fog szólni egy új kövevényhez!

2012. aug. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
kövevényhez = jövevényhez :)))
2012. aug. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem ha elkezded simogatni a 2 éves kutyusod előtt az újat akkor biztos látja hogy nem szabad bántaniameg mond neki hogy nem szabad ha esetleg odamorog neki!

De nyugi biztosan össze fognak szokni :)

2012. aug. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Szerintem először egy semleges helyen találkozzanak inkább. Megnézni hogyan reagál a kau-d ha már ott szét akarja tépni, akkor otthon, saját területén meg pláne.
2012. aug. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Nincs ivartalanítva a kaum. Azért szeretnék még egy kutyát, mert a mi kaukázusink úgy vettem észre, hogy nagyon egygazdis típus. Csak apára hallgat. Hiába akarnék játszani vele, nekem egyszerűen nem fogad szót, már csak azért se.

A portánk 3 udvarra van bontva. Az elsőben van a ház, pince; a másodikban van apának a műhelye(mert asztalos), és ott van a kaukázusink is; a 3. pedig a veteményes kert.


Az új kutya majd az elsőben lenne. Persze időnként össze engedném őket. Ha összeszoktak, akkor pedig mindig együtt lehetnének.



Még annyi, hogy a cicám meg a kaum nem lesznek féltékeny rá?


(Talán azért is nem ismerem a kutyámat, mert csak apára hallgat, nekem nem engedelmeskedik...)

2012. aug. 7. 10:07
 7/21 anonim ***** válasza:
semleges helyen legyen a találkozás és apud is ott legyen ,mert ha csak rá hallgat akkor jobb ha ő is ott van!!
2012. aug. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez így akkor butaság, hogy van 2 kutyád, akik el vannak egymástól választva. A kutya falkaállat.
2012. aug. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Ja bocs, most olvasom, hogy össze lennének engedve. De akkor sincs értelme külön zárni őket.

Sétáljatok sokat hármasban, fektess nagy hangsúlyt az etetésre (hogy egyszerre kapjanak enni)

Nem tudom milyen neműek, de ha különbözőek, akkor ivartalanítani is kell majd.

2012. aug. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Nem érted, 8-as.

A kaukázusit sokat kiengedjük az első udvarra szaladozni meg minden.

Csak addig lennének elzárva egymástól, amíg megszokják egymást. Mert félek, hogy a nagy bántaná majd az újat. Ha összeszoknak akkor természetesen lehetnek együtt állandóan, ez már csak rajtuk fog függeni.

2012. aug. 7. 10:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!