Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kis termetű kutya (10-15...

Egy kis termetű kutya (10-15 kilós), mennyi idős kortól lesz ivarérett?

Figyelt kérdés
Van egy 1 éves kan kutyám és nemsokára hozok mellé egy 2 hónapos szuka kutyát. Ráér még az ivartalanítás? Mikor lesz ivarérett egy ilyen kis testű kutya? Próbáltam utána nézni a neten, de mindenhol mást írnak.

2012. aug. 7. 16:16
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Egyszerűbb, ha nem várod meg az ivarérett kort, és kb fél évesen ivartalanítod a szukát.
2012. aug. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
Ha jól tudom kb. 8 hónaposan (nagy testűm van ők később lesznek ivar érettek)
2012. aug. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2012. aug. 7. 16:34
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
9 hónapos kor körül, de a pontos időpont egyedenként változik, és tudtommal nincs sok köze a testmérethez. Én is azt mondom, hogy ivartalaníttasd 5-6 hónaposan, és nem lesz gáz.
2012. aug. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 noesamuel ***** válasza:
89%

nincsen ilyen törvényszerűség, hogy 8 hónap, meg mittudomén miket írkálnak ide az emberek, ha ez így működne, akkor a 7. hónap végén számolnánk vissza éjfélig, hogy 5 , 4 , 3 , 2 , 1 , éééés ívarérett,mert 8hónapos... :)

szukánál a tüzelés adja meg ezt a jelet, de hogy mikor fog elöszőr tűzelni, ezt nehéz megmondani, +-2 hónappal kiegészítve jó a 8. hónap, de akad olyan is akinék kimarad az első tűzelés.

a kanoknál, meg szinte megállapíthatattlan. ha már 3 lábon pisil, szagolgatja a többi lányt, kicsit "szagosabb" lesz a kutya, az annak a jele, hogy ívarérett.

2012. aug. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 noesamuel ***** válasza:
78%
ja, és az ívartalanítás soha nem ér rá.
2012. aug. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
73%
már nyugodtan herlétetheted a szukát meg majd 1 évesen.
2012. aug. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ki pontozott le mindenkit? Szerintem mindegyik válasz nagyon hasznos volt, köszönöm a válaszolóknak.
2012. aug. 7. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!