Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehetett az oka?

Mi lehetett az oka?

Figyelt kérdés
Van egy 6 éves labrador keverékünk. Arányában véve nyugodt eb, kicsit hamis. Idegenekkel abszolút bizalmatlan. Nos, az történt, hogy édesanyám ma reggel munkába menet mindig meg szokta simogatni a kutyát. Ma is így tett, és meglepetésére a kutya megkapta. Nagy morgás, mire édesanyám kihúzta a szájából az ujját. Nem lett mély sebe, csak kisebb felületi,ami vérzett egy darabig. Mi okozta a hirtelen támadást? Az számít hogy előtte arckrémezett anya, és esetleg a vegyszer szagát érezte? Vagy idősödik? Mostanában sokszor ok nélkül is figyelmeztet minket, valamelyik nap órákon keresztül őrizte az ételét, nem volt vize, próbáltam volna neki adni, de nem engedett. Kutyaiskolát nem tudom finanszírozni. Sajnos. Valami itthoni megoldás kellene. Mi okozta a támadást? Miért ennyire kiszámíthatatlan? Speciel a családbol eddig csak nekem nem jött nekem, maximum morgott párszor. Miért tesz ilyeneket????

2012. aug. 7. 20:43
 1/7 Akiteki ***** válasza:
100%

Egészen tipikus eset: a kutya a főnök a családban. Ezért engedheti meg magának, hogy őrizze tőletek az ételét, a vizét és hogy "hamis" legyen.

Sajnos nem való ilyen helyre kutya, akik nem tudnak vele bánni, mást nem tudok mondani.

2012. aug. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Elrontottátok. Ha hiszed, ha nem, a kutya pont olyan lett, amilyenre neveltétek. Valószínűleg következetlenül, hanyagul és rosszul neveltétek és szocializáltátok, elhanyagoltátok őt és ő ehhez képest is viselkedik. A labik soha nem támadnak emberre, így valamit hihetetlen rosszul csináltatok nála. Annyit tudok javasolni, ne a kutyát hibáztassátok, ne azt mondogassátok, hogy hamis, hanem csak és kizárólag magatokban keressétek a bajt, mert ez egyedül a ti hibátok lett. Csak szerencsétlen kutyát sajnálom, amiért így éli meg az életét, rossz gazdák mellett.

Naponta mennyit, hány órát sétáltatjátok és hogyan? Mennyit foglalkoztok a szellemi lefárasztással? Mennyit lehet más kutyák társaságában? Mennyire fárasztjátok le ösztön szinte? Sajnos van egy tippem ezekre.

2012. aug. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem válaszolók szépen leírták hogy mi vezetett ide. Ezt az állapotot is helyre lehet hozni, csak nektek nem fog menni egyedül. A kutya egyáltalán nem tisztel titeket, ezért nem hallgat rátok, őrzi a kaját, kapdos oda ok nélkül. Ha bármilyen engedetlenség van, kegyetlenül le kéne dominálni. Ha odamorog, rászólni. Ha nem hagyja abba, dühösen és fenyegetően rászólni. Ha még mindig nem, akkor meg kell rángatni a grabancánál fogva, és közben megszidni. Ha még ezek után is ellenáll, akkor bizony mehet a kemény szidás, és grabancnál fogva földre nyomás. Sajnos, mivel ilyen kiszámíthatatlan a kutya, kicsit drasztikusnak tűnő módszerekhez kell folyamodni. A büntetés mindig legyen határozott, gyors, és következetes. Ugyanakkor ha valamit jól csinál, mehet az óriási dicséret. A fent leírt büntetési módszer bármikor alkalmazható. (morgás, engedetlenség, odakapás, étel őrzése, stb...) Fontos a mértékletesség, és az, hogy soha ne maradjon következmények nélkül a rosszaság. Ezeken kívül persze mehet a napi min. 1-1,5 órás séta, lefárasztás, játék, tanulás, labdázás. El kell hogy fáradjon, méghozzá minden nap. Van néhány könyv is amit érdemes lenne elolvasnod.


Jan Fennel: Kutyapszichológia, Tanuljunk meg kutyául, A kutya legjobb barátja, Hallgassunk a kutyánkra


Korom Gábor: Neked ugatok

2012. aug. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Azért rossz gazdának nem mondhatnám magam, mindene megvan az ebnek. Az biztos, hogy el lett rontva, de minden más, séta, játék megvan. Van néhány személy, akikre direkt nem hallgat. Szóval valamit kezdek majd vele. A leírt könyveket már olvastam.
2012. aug. 7. 21:19
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy kutya nem attól boldog, hogy "mindene megvan" hanem attól, hogy van egy gazdája, aki fölötte áll a rangsorban, és leveszi a válláról a terhet, hogy ne neki kelljen az alfának lennie.

Olvass utána a falkavezérségnek, és tartsátok be mindannyian a családban, amiket leírnak.

Ha egy kutya őrzi az ételét, az mindig intő jel. Az, hogy édesanyádat megkapta, még ha nem is erősen, mát nem intő jel. Egy kutyát nem elkényeztetni kell, hanem fárasztani, nevelni, és tanítani. Szabályokat kitűzni, és szigorúan betartani.


http://www.youtube.com/watch?v=xjpP5EZC7HI

2012. aug. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A "mindene megvan"-ba nálam az is beletartozik, hogy levettem a kutya válláról minden felelősséget (illetve eleve rá sem raktam), neki csak élnie kell az életét, úsznia az árral, nem pedig döntéseket hoznia és feszültségben élnie. Szóval falkavezérség témában művelődj, és műveld ki az egész családot is, mert ezek a dolgok csak rosszabbak lesznek idővel. Ennél komolyabb tanácsot viszont nem szívesen adnék, mert az agresszív kutya félrekezelve csak még rosszabb lesz. Tegyétek rendbe az alapokat, az önmagában segíthet valamennyit, de egyébként szakmai segítségre lenne szükségetek. Nem feltétlenül kutyaiskolára, van, aki házhoz megy, és részletesen elmagyarázza meg megmutatja, hogy mit tudtok vele kezdeni.
2012. aug. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A 21:07-es nagyon profin leírta!

Próbáljatok meg vele többet foglalkozni!

2012. aug. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!