Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segitenétek a Bichon havanese...

Segitenétek a Bichon havanese tartásával?

Figyelt kérdés
A tartását úgy értem hogy etetés,"szépségápolás",fürdetés sétáltatás.stb.

2012. aug. 7. 22:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Minden az adott kutyától függ.

Etetés: Mindig legyen előtte friss víz és száraz táp, emellett mondjuk 3x adsz neki konzervet, vagy valami házi kosztot.

Szépségápolás: Nem tudom, milyen gyorsan nő a szőre, ezt majd te látod. 2-3 naponta fésülgetés. A fürdés is attól függ, hogy a kutya mennyire "vigyáz" a saját bundájára. Ha pocsolyákba ugrál, akkor többször.

Sétáltatás: Napi 3-4x kell levinni egy kutyát sétálni. Egy kölyök kutyánál több séta kell, de idővel hozzá tudod szoktatni a kutyát ahhoz az "időrendhez", ahogy ti tudjátok vinni sétálni. Lényeg, hogy egy séta ne 10-15 perc legyen, és legyen legalább egyszer bő 1-1,5 órás séta.

2012. aug. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Olvasgass a kutyatartásról, a havanese is csak kutya, nem kell neki semmi fajtaspecifikus ellátás a szőrápolásán kívül, de arról meg a tenyésztője úgyis felvilágosít.
2012. aug. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

nekem van havanesem :)


2-3 naponta ki kell fésülni és már amikor hozzád kerül másnap már szoktasd a fésüléshez ha hisztizik azt ne enged!!! juti falat nekünk bevált :)


amikor szoktatod a fésüléshez akkor naponta 2x is kicsit hozzá érintheted a fésűt..


1,5-2 havonta elég megfürdetni, mi úgy csináljuk ha már büdös vagy nagyon koszos akkor megfürdetjük, a túl sűrűn fürdetés tönkre teszi a bőrét és szőrét is!!


minőségi tápot vegyél neki 3x kell enni adni naponta aztán 6 hónapos kora után elég csak 2x és amikor már 1 éves akkor elég 1x..


sokszor le kell vinni amíg kicsi, 2-3 óránként és akkor hamar szobatiszta lesz!!


de a tenyésztő mindent elmond majd,de a kutyatartással kapcsolatban olvass sokat , jah és Cesar Milan könyvét is ajánlom, következetes nevelés kell neki,különben a fejedre nő, nem szabad hagyni a rosszat azért mert kicsi és cuki,ennek ne dőlj be!!!!!!!! ha néha néha szemet hunysz egy rossz viselkedésnek akkor később nehéz lesz helyre tenni!!


amikor minden oltása meglesz (3 hónapos lesz kb) akkor viheted kutyaoviba ez fontos a szocializáció szempontjából!!

2012. aug. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Tudnátok valami BICHON HAVANESE-ről szóló könyvet?
2012. aug. 8. 10:36
 5/9 A kérdező kommentje:
Esetleg a kutya fajtájáról egy szuper oldi is jólenne.:)
2012. aug. 8. 10:44
 6/9 anonim ***** válasza:

ebbe a videó szerintem minden benne van , magyar!!



http://www.youtube.com/watch?v=EpEJxE4_Du8

2012. aug. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm.Sokat segítettél
2012. aug. 8. 10:53
 8/9 A kérdező kommentje:
Nekem igazából egy oldal jobb lenne
2012. aug. 8. 13:45
 9/9 anonim ***** válasza:
konzervet NE adj neki, mert tele van vizzel és nehezen emészti. Inkább száraz tápot adj neki és amikor már idősebb akkor már kevesebb aztán még kevesebb vízzel adhatod neki.
2012. aug. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!