Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen (fajta) kutya illik...

Milyen (fajta) kutya illik hozzám?

Figyelt kérdés

Az első kutyám lenne. Lány vagyok, és körülbelül 13-14 éves lennék, amikor megkapnám. Imádom az állatokat. Átlagos-nagy méretű kertünk lesz, és kint tartanánk, szerintem a házba is bejöhetne, de inkább kint. A közelben van egy folyó, és egy tó. Sokat sétáltatnám, nyugisabb sétákra gondolok, és játszanék vele, meg persze, ha nem fog félni a víztől, ha szeretni fogja, akkor a tóba is bemehet, a folyóba inkább nem engedném (nem olyan gyors folyású a folyó, sőt van lassabb része is, én is voltam már benne, térdig, de inkább nem...). Szeretném őt tanítani, értelmes, engedelmes legyen, elég türelmes, határozott és lelkes vagyok. Hűséges, ragaszkodó legyen, lehessen ölelgetni, szeretgetni. Örző-védő ösztön is jó lenne, idegenekkel ne legyen túlságosan kedves és barátságos. Más kutyákkal is kijöjjön, főleg egy cicával, bár nem hiszem, hogy gyakran találkoznának. Nagyjából reggel fél nyolctól, délután kettőig lenne egyedül, ez persze, csak akkor érvényes, ha iskola van, de ha szünet, vagy hétvége akkor se lennék/lennénk mindig otthon, ha hosszab időre mennénk el, akkor megkérnénk valakit, hogy jöjjön elhozzánk, etesse meg, játszon vele.. De egy átlagos nap minimum 4-5-6 órát tudnék foglalkozni vele, vagy többet, de kevesebbet biztos nem! Közepes, vagy nagy testű kutyát szeretnék, a szőr hossza mindegy, és szuka lesz. Játékos és vidám legyen.

Remélem nem hagytam ki semmilyen fontos információt, ha mégis írjátok le, hogy mit hagytam ki.

Köszönöm előre is!:)


2012. aug. 7. 23:35
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
48%

6 órát? Hazaérsz suliból, és a -15°C-os hidegben délután 2-től este 8-ig csak a kutyával fogsz foglalkozni? Nem hiszem.

Ha idősebb leszel, megérted, hogy ennyi nem fér bele 24 órába, és hamar meg fogod unni, mert a kutya nem fogja érteni egyből az ülést, és hónapok kellenek majd ahhoz, hogy egyáltalán hallgasson rád. Az meg rossz hozzáállás, hogy szuka lesz.

Menj el szüleiddel menhelyre vagy gyepmesteri telepre, onnan egy olyan keverék kutyával térsz haza, amelyik téged választott ki, és nem te őt. Sokkal jobban jársz, ráadásul lesz egy egyedi kinézetű kutyád.

2012. aug. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
51%

Mennyit szánnátok a kölyökre? Egy gyakori fajtánál minimum 60-80e ft-ot kell gondolni, de ez az összeg fajtától függően 200-300e-ig mehet könnyen. Ha ez sok, akkor a menhelyeket javaslom mindenképp. Amúgy is konkrét elképzelés híján az lenne a legjobb, ha menhelyről, gyepiről hoznátok majd ki kutyát.

Szeretnéd valamire, sportra, munkára még használni? Kutya suli mennyire lenne lehetséges? Milyen típusú kutyát szeretnél? Vadász, juhász, pásztor, ÖV? Legalább ezt döntsd el, mert így kapásból 40 hosszú szőrű, a kinti tartásnak megfelelő fajtát fel tudnék sorolni.


Amiket leírtál, hogy hűséges, jól szocializált, engedelmes legyen, azok nem különösebben fajta függők, hanem csak a gazdán múlik. Minden nevelés kérdése. A megfelelő szocializáció és szellemi fejlődés érdekében nagyon ajánlott a kölyöknek legalább fél éves koráig a lakásban, közvetlenül a gazdával élnie. Ha ez nem megoldható, megint csak azt javaslom, hogy egy felnőtt kutyát válasszatok majd.

2012. aug. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
66%

Az első ostobaságokat mond, ne hallgass rá. Kutyát bárki megunhat, egy 50 éves érett felnőtt is. Iloyen formán senkinek se legyen kutyája. Abban meg semmi rossz nincs ha valaki szuka kutyát akar. Ha meg a kérdező menhelyi kutyát akarna akkor azt írná.

Nekem első olvasásra a groenendael és a tervueren jutott eszembe. Nem olyan kemények mint a másik két belga juhász, kedvesek, szépek, de azért van bennük őrző-védő ösztön. Tudom ajánlani még például a mudit, pulit, pumit is...

2012. aug. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim válasza:
67%
Törpe uszkár.
2012. aug. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
32%

Igaz, úgy nem lehet ehhez hozzá állni, hogy majd okos, értelmes, ügyes lesz és azonnal tudja majd, amit mondok neki.

+tapasztalat:egy kutyát nem lehet napokig (még 1 napig se) egyedül hagyni, abba belebetegszik. Vagy elviszed magaddal, vagy nem mészel, vagy a szüleid vigyáznak rá.


+tapasztalat:ha őrző-védő kutyát akarsz, akkor azzal nem tudsz úgy játszani, mint egy családi kutyával, mert ő az idegeneket fogja figyelni és nem az előtte elguru8ló labdát, meg ezekhez a kutyákhoz rengeteg türelem, idő, és fáradtság kell, nehezebb őket tanítani, mint egy családi kutyát, nem való kezdő kutyásoknak az ilyen típusú kutya, főleg az olyan "felfogásúaknak", mint te.

Ja és a szukákból alapból rosszabb örző-védő lesz, mint a hímekből.


Tanulás mellett (ez is tapasztalat) nem tudsz te sehogyse 6 órát vele foglalkozni. Egy kutya 10-12-14 évre szól, mivan pl. az érettségivel, talán azt is így tanultad volna.....


"elég türelmes"--> a gazdának kell türelmesnek lennie nem a kutyának


Neked komolyan annyi hibád van, hogy komolyan átgondolnám a helyedben, van-e értelme kutyát tartani........ -.-

2012. aug. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
57%

Csak azért írom ezt, meg egy kb. 12 évesről van szó. Én is voltam 12 éves. Mindjárt itt a középiskola neki, és akkor nem lesz ennyi ideje, kedve sem. Valljuk be, a fiataloknál mindig nagyobb a lelkesedés.

És nem azt mondtam, hogy ne legyen kutyája. Sőt, inkább a felelősség miatt támogatom. Csak azt, hogy ne ő válassza a kutyát, hanem a kutya válassza ki őt. Én sem akartam kutyát, kijárok menhelyre önkéntesként. Sokat hazavittem volna külsőre, de egyik se engem választott ki. Amelyik nem vittem volna haza, az választott ki engem, már az én kutyám, és nem bántam meg.

2012. aug. 8. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Az biztos, hogy nem tudnál vele annyit foglalkozni, amennyit most gondolsz, de ha 6 óra helyett napi egyszer elviszed fél órára sétálni, fél órát játszol vele, 10 percet tanítod, s heti egyszer vagy kéthetente egyszer elviszed kutyaiskolába, akkor máris nagyon jó gazda leszel. Ha most lelkes vagy, nem baj, azokra meg ne hallgass, akik e miatt leszólnak. Aki meg azzal jött, hogy mennyi hibád van... hát, remélem, hogy ő hibátlan xD

Hogy a kérdésre is válaszoljak: én a mudit ajánlom, a Nyírségfia vagy a Köves-bérci betyár kennelből. A mudinak van védelmező ösztöne, s többnyire nem állnak le akárkivel (nekem nem az jött le, h őrzővédőzni akarsz). Kertben, lakásban remekül elvan, a szőre öntisztuló és nem kell fésülni, ha akarod pihen, ha akarod pörög. Nagyon, nagyon könnyen tanul. Mivel terelő kutya, így alapból alkalmas arra, hog más állatokkal együtt tartsuk, a cicával sem lehet gond. Mindenképp vidd kutyaiskolába - csak a jól szocializált kutyák lesznek barátságosak a többi kutyával, ez minden fajtára igaz. A mudi törzskönyvvel is olcsó kutya. Sportra való párosításból, sportos családoknak ajánlott alomból ne vegyél mudit, az nem neked való. Kiskorában világossá kell tenni számára, hogy ne ugasson, csak ha fontos - de ezt gyorsan felfogják.

A többi fajtáról nincsenek ilyen konkrét tapasztalataim. Talán a német juhász, de fontos, hogy jó helyről legyen, de az meg már lehet, hogy túl komoly kutya.

2012. aug. 8. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
67%

Én imádom a kutyákat nekem kiskorom óta volt. Volt egy tacsim akik keverék volt, de igen okos 12 évet élt ami nála azért nem kevés. Lányaimnak is volt, de mi panelbe lakunk sokat kell lépcsőzni és azt a kistestű ízületei nem bírnák így kertes házba került-sajna már nem él. Nagyon szeretnének másikat, de a gyerek hamar ráun azaz csak játékra kell neki és a szülőre maradna a gondozás. De a gyereknek jó hisz megtanul gondoskodni egy élőlényről.

Azért is imádom a kutyát mert ő önzetlenül szeret.

2012. aug. 8. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
31%

utolsó voltam a lablador nagyon szép és okos könnyen tanítható-nekem német juhászom is volt-ő is nemrég halt meg. Ő igen okos volt vezényszavakra engedelmeskedett ül, pacsi, fekszik már elég volt mutatni még szavak se kellettek hozzá.

Spánielek is édik-lányomnak a chivava jön be de hát nem tudom az nekem furi meg pici ha levinné sétálni mit kezdene ha egy nagy be akarná falni a kutyáját felveszi és akkor őt harapják meg. Ez csak zsebkutya őt csak kézbe cipelgetni leehet.

2012. aug. 8. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
71%

De jó hogy írt 00:30! 3. vagyok, nekem is Mudim van de nem mertem csak őt ajánlani, mert akkor megvádolnának (megint xD) hogy elfogult vagyok) 10 éves koromban kaptam az első mudim és minden segítség és iskola mellett normális kutya lett belőle, azóta már 4-en vannak és én meg csak 20 vagyok... Megfelel adottságokkal és megfelelő irányítás mellett egy fiatalból nagyon jó kutyás lehet. Nézzetek csak ki pár kutyás helyre, táborba, iskolába, versenyre. Tele van fiatalokkal, hogy öröm nézni ahogy a kutyáikat kezelik. Azt is számításba kell venni, hogy nem most akar kutyát. Ha ennyire előre készül és még akkor is akarna fogja, az már jelent valamit.

A Mudiról még annyit, hogy (sajnos) olcsó is, mert magyar fajta. Ami hasznos ha azt nézed hogy fiatal vagy, és a szüleidnek kell fizetni. Plusz egészséges fajta, és a legcsodálatosabb szerintem. De persze kinek mi.

A kutyát pedig véleményem szerint a gazdának kell kiválasztani nagyon nagy gondossággal. Nem szabad azt várni, hogy milyen kutya "választ" téged (nonszensz, vannak olyan kutyák akik minden emberrel elmennének, főleg egy kölyök). 15 évig leszel felelős érte, olyan kell választani aki minden szempontból tökéletesen illik hozzád. Azt pedig te tudod és nem a kutya.

2012. aug. 8. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!