Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudhatod ha a kutyád...

Honnan tudhatod ha a kutyád gazdiként tekint rád, és szeret?

Figyelt kérdés

A családomnak először van kiskutyája. Már 5 hónapos és a lányom nagyon szereti,de sokszor sír hogy őt biztos nem szereti a kutyus. Persze szerintem csak beképzeli magának :)

Mostanában kezdtem el figyelni őket. A lányom sokat szokott kint a fűben szunyókálni . Ilyenkor a kutyusunk odafekszik majd 5 perc múlva felül és össze vissza nézelődik. talán mert végi őt? ( a lányom 16 éves, jól viseli a gondját a kutyusnak) de mint írtam sokat sír, mert ő nagyon szereti.


Honnan tudhatod ha a kutyád gazdiként tekint rád, és szeret? Mik azok az egyértelmű jelek?



2012. aug. 8. 12:25
 1/9 A kérdező kommentje:
*védi
2012. aug. 8. 12:26
 2/9 anonim ***** válasza:

az én kutyám szeret oda bújni hozzám és ő nem olyan nyaldosós ,de néha a kezemet elkezdi nyalni és rám nézz a szemeivel ilyenkor tudom biztos hogy szeret meg kaja nélkül megcsinál egy-egy régebbi trükköt mert tudja ez nekem örömet okoz és persze ő is szereti a trükköket :)


én kutyám már 10 éves :)

2012. aug. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A kutya ösztönlény. Ez nem azt jelenti, hogy nincsenek érzései, de egy kutyának a törődés mellett nagyon nagy szüksége van rá, hogy a gazdája legyen a falkavezér.

Ha azt látod, hogy a kutya védi a lányodat, az nem feltétlenül jó jel. De a leírásod alapján nem vagyok benne biztos, hogy erről van szó.

Na szóval a kutyatartásnak az a lényege, hogy a kutya nevelve legyen, nem az, hogy agyon kényeztetve. Nálunk édesapám imádja a kutyámat, a kutyám is őt, de apukám képtelen következetesen nevelni. Nem is fogad neki szót semmiben.

Én van, amikor szigorú vagyok vele, és tudom, hogy sokkal jobban kötődik hozzám. Nem azért, mert tart tőlem, hanem mert tudja, hogy én vagyok a falkavezér. A kutya falkaállat, minden falkában van egy alfa. Ha a falka élén nincs vezető, akkor jönnek a problémák. Agresszió, engedetlenség.


Javaslom a lányodnak, hogy olvassa el Jan Fennel Kutyapszichológia c. könyvét: *****

Alkalmazza az ott leírtakat, és nagyon jó lenne, ha majd járnának kutyaiskolába is.

A kapcsolatuk nagyon meg fog erősödni, és akkor fog igazán kötődni hozzá a kutya, ha érzi, hogy bízhat benne, számíthat rá. Amelyik kutyának nincs egy határozott vezetője, az maga próbál vezető lenni, és ez nagyon nagy teher az állatnak.


Sok sikert :)



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. aug. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Szerintem amit írtál, az már azt jelenti, hogy igen, szereti és védi őt. A legjellemzőbb viszont, amit az összes kutya szokott (szerintem) csinálni az az, hogy amikor hazamész, akkor körbeugat és rád ugrál. Nekem ugyan nincs kutyusom, de a páromnak van, és az folyton ezt csinálja, mikor megjövök hozzájuk. Ezen kívül szokott olyat, hogy nyalogatja a lábamat vagy a párnámat, kér tőlem enni, mellém fekszik, hogy simogassam, stb. Ha ezek közül valamelyik szintén megvan nála, akkor szinte biztos, hogy szereti a kutyust a leányzót, csak épp ő nem ismerte még fel. :)
2012. aug. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Utóbbi vagyok: Rám nem feltétlenül kell hallgatnod, főleg a "kutya védi a gazdiját" dologban, mert közel sem vagyok szakértő, csak józan paraszti ész alapján írtam, meg amit megfigyeltem. :)
2012. aug. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint a kutya soha nem tekint rád gazdájaként. Ő nem ismeri azt a fogalmaz, hogy gazda, a falkában nincs gazda, vannak alá- és fölérendelt egyedek, jobb haverok, kevésbé jobbak, ilyesmik. Ezt a tulajdonjogon alapuló gazda fogalmat mi találtuk ki, és szerintem valójában nekünk sem tiszta, mit értünk alatta :)


A szeretet pedig egy érzés, belenézel a kutyád szemébe, és látod, nem kell egyértelmű jeleket keresni. Nem is lehet, mindegyik másképp mutatja ki a szeretetét.

2012. aug. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm :)

a lányom sok mindenre megtanította és persze , ráhagytam a nevelést hiszen neki vettem. egyáltalán nem agresszív :)

az egyetlen dolog , hogy besunnyog a lakásba..ami nem is lenne gond, mert még pici..de egy bernáthegyiről van szó..:)

ezek szerint akkor jó úton vagyunk:) köszönöm a válaszokat. persze akinek van még gondolata azt szívesen elolvasnám

2012. aug. 8. 12:52
 8/9 anonim ***** válasza:
54%
A bernáthegyi nagyon jó kutya. Gyerekszerető, nyugodt, melák mackó. De azért ráfér a nevelés, ne szálljon el magától. Azt ne engedjétek neki, hogy felugráljon, mert ha megnő, akkor nem lesz kellemes egy-egy ugrálás, mivel erősek ezek az állatok. Sáros időben is gondolj bele, milyen lesz a világos kabát, vagy ruha egy üdvözlő ugrándozás után!!!
2012. aug. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

A kutya az ember legjobb barátja és mindenkit aki nem ártott neki és ismer azt szereti. Szóval a kutyus biztosan szereti őt és védi

(az én kutyám 12 éves és úgymutatja ki a szretetét, hogy játszik bújik hozzám nyalja az arcom a kezem) tehát a lánya ne legyen bizonytalan mert a kutya szereti őt :)

2012. aug. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!