Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legszelídebb 30-40...

Melyik a legszelídebb 30-40 kg feletti kutyafajta?

Figyelt kérdés
2012. aug. 8. 17:38
 1/5 okoska31 ***** válasza:
golden retr.
2012. aug. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
96%

Rengeteg szelíd,kedves, barátságos nagy, óriás termetű kutya van, melyek nagyon jó családi kutyák, de, hogy melyik a "leg", azt nem tudom. Példák: golden retriever(lehet 30kg fölött is), ír farkasagár, tibeti masztiff, szent bernáthegyi, berni pásztor, leonbergi, nápolyi masztiff, német dog, újfunlandi, de akár a huskyk, alaszkai malamutok, vizslák, komondorok, KÁJ-ok, kauk is lehetnek szelídek és jó családi kutyák. Nekem mindig ezt mondja anyukám, és sokszor hallom máshol is, hogy elsősorban nem a fajtától függ, hogy iylen (szelíd, kedves, hűséges, barátságos, nem agresszív, jó családi kutya, aki más kutyákkal is barátságos) lesz-e egy kutya, hanem a szocializáláson, nevelésen. Tehát egy kaukázusi is megfelelhet ezeknek a dolgoknak, ha kicsi korától kezdve kisgyerekekhez, emberekhez, más kutyákhoz szoktatják, és a a jó viselkedésre ösztönzik, de egy mopszból is lehet acsarkodó, makacs, barátságtalan, harapós, ideges és önfejű kutya, ha ez, és a nevelés másrészei is elmaradnak. Magyarul, hogy egy kutya ilyen szelíd, stb. lesz-e azt nem a marmagassága, testsúlya, fajtája határozza meg.

13/L

2012. aug. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én a boxert ajánlom!
2012. aug. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
LEONBERGI,NEKEM AZ VAN.
2012. szept. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
én a berni pásztor kutyát ajánlom a legszebb kutyák a világon :) vagy skótjuhász :D
2013. aug. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!