Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Azért kell sokat költeni a...

Azért kell sokat költeni a tenyésztőnél a kölyök vásárlására hogy ne járjak így?

Figyelt kérdés

Ismerősöm vett egy amstaff kutyát 30 ezer forintért, nem elment a lakásra vagy a házhoz ahol állítólag van a tenyészet hanem egy csomagtartóból választotta ki másik 4 kutya közül az ővét.

Na és az első fél évében a kutya valami beteg lett, és elvileg van valami állatkórház BP-n ahol megműtötték 130 ezer forintért.

Azóta nem volt baja de szerintem ez nem szokványos.

Nem evett meg rossz volt a hangulata a kutyának. Nem tudom miilyen beteg volt.


Szóval ezért kell nem spórólni a kölyök megvásárálásánál, mert jól hangzik, hogy kapok 60 ért rottweilert, ha utána meg költhetek a műtétjére 130 at?



2012. aug. 8. 18:30
 1/10 anonim ***** válasza:

Elég gáz, ha valaki csomagtartóból vesz kutyát...

Nekem az a minimum, hogy elmegyek a helyszinre, megnézem a szülőket stb...

2012. aug. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Pontosan
2012. aug. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
17%
Köszönjük a kampánybeszédet, gondolom választ nem vársz csak h mindenki elolvassa h szaporítótól ne vegyenek...ez minden kérdésben benne van nem kell fölöslegesen ezt "megkérdezni".
2012. aug. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%

2. vagyok

Szerintem nagyon jó hogy ide írja legalább fel nyílik az embereknek a szeme, hogy a szaporítótól vett kutya nem fajta tiszta és nem egészséges

2012. aug. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%

Aki képes csomagtartóból kutyát venni, annak nem nyilik fel a szeme ennyitől sem... Nem tudom mit vár, ha valaki csomagtartóból vesz kutyát.

1. voltam.

2012. aug. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%

Attól fajta tiszta,nem tudom miről beszél az előttem író,de hogy nem 100%-osan egésséges az biztos!

Tenyésztőtől kell kutyát venni.

2012. aug. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%
Fajta tiszta az a kutya amelynek van törzskönyve anélkül csak egy keverék
2012. aug. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
58%
És az jól hangzik, hogy elkötlesz 130 egy kutya, és utána még 130at egy műtétre? Ugyanis akárhonnan veszel te kutyát, attól az még lehet beteg, érheti baleset. A tenyésztő a genetikára vállal garaciát, nem arra, hogy nem lesznek zsíros állatorvosi számláid!
2012. aug. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Ha tenyésztőtől veszed a kutyust, akkor valószínűbb, hogy nem lesznek meglepetések, csatlakozva az előttem szólókhoz, viszont a tartási körülmények nem mellékesek a betegség kialakulásánál.


(A "fajta tiszta" kifejezés a kitenyésztett fajta génállományára, külső megjelenésére és általános jellemére vonatkozik, nem a törzskönyvre. Papírok nélkül is el lehet hozni kutyát tenyésztőtől, attól az még nem korcs.)

2012. aug. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nagy valószínűséggel lesz egészségesebb egy tenyésztőtől vett kutya, de ismerek én olyan bronz koszorús mesterszaporítót is, aki fedeztetett egy kannal, akinek a szűrési eredménye még nem volt meg, közben leszűrették, szóltak neki, hogy nem lett jó a szűrés eredménye, de ő 150000-ért úgy eladta a kutyákat, hogy egy szót sem szólt senkinek, hogy az apa szűréseivel gond van. De hát ezek szerint, akik megvették tőle a kölyköket, azokat sem nagyon érdekelték a szűrések. De normális helyről vett kutya nagyobb valószínűséggel egészségesebb lesz.
2012. aug. 9. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!