Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Kutyák

A kérdés

Azért kell sokat költeni a tenyésztőnél a kölyök vásárlására hogy ne járjak így?

Ismerősöm vett egy amstaff kutyát 30 ezer forintért, nem elment a lakásra vagy a házhoz ahol állítólag van a tenyészet hanem egy csomagtartóból választotta ki másik 4 kutya közül az ővét.
Na és az első fél évében a kutya valami beteg lett, és elvileg van valami állatkórház BP-n ahol megműtötték 130 ezer forintért.
Azóta nem volt baja de szerintem ez nem szokványos.
Nem evett meg rossz volt a hangulata a kutyának. Nem tudom miilyen beteg volt.

Szóval ezért kell nem spórólni a kölyök megvásárálásánál, mert jól hangzik, hogy kapok 60 ért rottweilert, ha utána meg költhetek a műtétjére 130 at?

Keress kérdéseket hasonló témákban: kutya, tenyésztő, egészség, betegség, szaporító

2012-08-08 18:30  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
Elég gáz, ha valaki csomagtartóból vesz kutyát...
Nekem az a minimum, hogy elmegyek a helyszinre, megnézem a szülőket stb...

A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/10Időpont 2012-08-08 18:37 Privát üzenet
Pontosan

A válasz 85%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/10Időpont 2012-08-08 18:39 Privát üzenet
Köszönjük a kampánybeszédet, gondolom választ nem vársz csak h mindenki elolvassa h szaporítótól ne vegyenek...ez minden kérdésben benne van nem kell fölöslegesen ezt "megkérdezni".

A válasz 11%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/10Időpont 2012-08-08 18:39 Privát üzenet
2. vagyok
Szerintem nagyon jó hogy ide írja legalább fel nyílik az embereknek a szeme, hogy a szaporítótól vett kutya nem fajta tiszta és nem egészséges

A válasz 85%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/10Időpont 2012-08-08 18:41 Privát üzenet
Aki képes csomagtartóból kutyát venni, annak nem nyilik fel a szeme ennyitől sem... Nem tudom mit vár, ha valaki csomagtartóból vesz kutyát.
1. voltam.

A válasz 66%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/10Időpont 2012-08-08 18:43 Privát üzenet
Attól fajta tiszta,nem tudom miről beszél az előttem író,de hogy nem 100%-osan egésséges az biztos!
Tenyésztőtől kell kutyát venni.

A válasz 78%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 41%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/10Időpont 2012-08-08 18:44 Privát üzenet
Fajta tiszta az a kutya amelynek van törzskönyve anélkül csak egy keverék

A válasz 65%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/10Időpont 2012-08-08 19:04 Privát üzenet
És az jól hangzik, hogy elkötlesz 130 egy kutya, és utána még 130at egy műtétre? Ugyanis akárhonnan veszel te kutyát, attól az még lehet beteg, érheti baleset. A tenyésztő a genetikára vállal garaciát, nem arra, hogy nem lesznek zsíros állatorvosi számláid!

A válasz 66%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/10Időpont 2012-08-08 21:36 Privát üzenet
Ha tenyésztőtől veszed a kutyust, akkor valószínűbb, hogy nem lesznek meglepetések, csatlakozva az előttem szólókhoz, viszont a tartási körülmények nem mellékesek a betegség kialakulásánál.

(A "fajta tiszta" kifejezés a kitenyésztett fajta génállományára, külső megjelenésére és általános jellemére vonatkozik, nem a törzskönyvre. Papírok nélkül is el lehet hozni kutyát tenyésztőtől, attól az még nem korcs.)

# 9/10Időpont 2012-08-08 23:18 Privát üzenet
Nagy valószínűséggel lesz egészségesebb egy tenyésztőtől vett kutya, de ismerek én olyan bronz koszorús mesterszaporítót is, aki fedeztetett egy kannal, akinek a szűrési eredménye még nem volt meg, közben leszűrették, szóltak neki, hogy nem lett jó a szűrés eredménye, de ő 150000-ért úgy eladta a kutyákat, hogy egy szót sem szólt senkinek, hogy az apa szűréseivel gond van. De hát ezek szerint, akik megvették tőle a kölyköket, azokat sem nagyon érdekelték a szűrések. De normális helyről vett kutya nagyobb valószínűséggel egészségesebb lesz.

A válaszíró 88%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/10Időpont 2012-08-09 02:33 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Attól, hogy drága egy tenyésztőnél egy kutya, attól még lehet "vacak" a kölyök?
Van olyan kutya nevelési könyv amiben MINDEN benne van? A kölyök hazavitelétől a felnőtt kutya neveléséig?
Honnan lehet megtudnom, hogy egy kennelben várható-e még alom?
Azt olvastam a kölyöktáp meg a rendes felnőtt táp is 100%-ban megfelel a kutyának? Egy könyvben nem ezt olvastam?
Tenyésztőnél mennyibe kerül egy husky kölyök?
Tenyésztőnél mennyibe kerül egy akita kölyök?

Kérdések a Állatok rovatbólKérdések a Kutyák rovatból

Minden jog fenntartva © 2017, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu