Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bernáthegyi vagy Német dog a...

Bernáthegyi vagy Német dog a jobb házőrző?

Figyelt kérdés
2012. aug. 8. 18:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Egyik sem mindegyik szelíd óriás, bár a doggal lehet örző-védőzni
2012. aug. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A Német Dog

2 német dog-ot ismerek ,mindkettő borzasztó jó házőrző, egyik keresztapámé,másik a legjobb barátomé. egyik kan,másik szuka.

2012. aug. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egyértelműen a német dog.
2012. aug. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Német dog, de szerintem inkább a pincsi!
2012. aug. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ezek a kutyák mind az öledben feküdnének egész nap, és meg is próbálják, csak nem tudják miért nem örül neki a gazdi :) Inkább vegyél KÁJ-t, kaut, kuvaszt, vagy rotweillert, esetleg dobermannt, ezek jobbak házőrzésre, de ha mindenképpen a bernáthegyi vagy a német dog közül szeretnél választani, akkor én is inkább az utóbbira szavazok. Impozáns a megjelenése, nem az a "cukinagymackó,jajdemegsimogatnám" típus küllemre, mint a bernáthegyi, és sokszor ez is elég a hívatlan vendégeknek, mert hát ki ne ilyedne meg egy 90 centis, 75 kilós izomtömegtől, pláne, ha esetleg nem csak egy, hanem kettő van.

13/L

2012. aug. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az "ilyedne" j! :))))))))))
2012. aug. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én vagyok az előző, és az előző előtti is, még valami:

képezheted is a kutyáidat, akkor tulajdonképpen a legtöbb fajtából ki lehet hozni valamit.

13/L

2012. aug. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Üdv! A német dog egyértelműen jobb házőrző, de ha képezed a bernátot, az is nagyon nagy kutya lesz, nem kell félni mellette. De dog inkább.
2012. aug. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát vannak náluk alkalmasabb fajták is a házőrzésre. Mindegyik elég nagy termetű, ezért ha valakit egy kutya akadályoz meg abban, hogy bemenjen valahová, akkor egyiktől sem fog bemenni, ha viszont komolyan be akar menni, akkor bemegy bármelyiktől. Neked kell eldöntened, mert ezeken kívül gondolom van még más kritériumod is, csak hogy egy példát mondjak, ha csak kinti kutyát szeretnél, akkor nem hiszem, hogy a dog télen olyan jól érezné magát a mínuszokban. Több mindent át kell gondolnod, hogy számodra melyik lenne alkalmasabb.
2012. aug. 9. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Nagy Melittaa válasza:
Hát inkább a Német dog..könnyebb ismertetni más emberrel.. elvileg a Bernáthegyi ha olyan embert jon be akit o nem ismer egybol harapni akar.. meg szerintem biztonságosan Német dog mellett.
2017. júl. 9. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!