Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Kutyák

A kérdés

Kullancs avagy valami más?

Sziasztok! Ma a 4 hónapos spániel kutyusomba, három kullancsot találtam a nyakán, a fején, és jobb oldalt a szája felett. Kiszedtem mindegyiket csipesszel, nem szakadt bele a fejük. Viszont a kullancsok helyén nagy puklik vannak megdagadva?! Ez normális?
A másik kérdés pedig, hogy a kullancsok kivétele után 6 órával levittem sétálni. Először nem is nagyon néztem, hogy sántít. De egy idő után kb. 100 méter után észrevettem, hogy sántít és alig akar jönni. Persze megálltam, és elkezdtem vizsgálni, a bal első lábát. Nem találtam benne semmit. Még vagy 5x. megálltam, tüzetessen mindent átnéztem,(még itthon is) meg-meg szorítgattam, de nem mutatta jelét semmi fájdalomnak, ám utána még mindig sántított, és itthon a lakásban is sántít!
Az lenne a kérdés, hogy lehet ez akár attól, hogy az egyik kullancs fertőzött volt, és átadta a kutyának a magában hordozódó vírust? Van esély rá, hogy ilyen hamar kimutatkozzon, akár lebénulás képében?
Nagy izgulok érte, kérlek segítsetek, akinek volt hasonló vagy valami!!! Előre is köszönöm!!

Keress kérdéseket hasonló témákban: kutya, kullancs, sántítás

2012-08-08 19:45  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
Vidd el állatorvoshoz, majd ő ad neki kalciumos injekciót, mivel 4 hónapos így szerintem kapni fog Lyme kór elleni oltást is (kb 3ezer) a kálciumos meg 3500 ha jól emlékszem, ne halaszd az időt, menj el vele gyorsan

A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont 2012-08-08 19:54 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy Ausztirában vagyok, és még nincs bejelentve a kutyus, mert nem biztos, hogy itt tarthatom a lakásban. (2 hete van kint) Így meg nem lehet elvinni állatorvoshoz. Meg itt kint a lyme-kór elleni oltás 30.000.- ezért is járok haza beoltatni.

# 2/7Időpont 2012-08-08 20:03 Privát üzenet
Ilyen gyorsan nincs a kullancsnak hatása. A sántítás mástól lehet.A puklik a csípés miatt lettek. El fog múlni.Ha van Betadinod, kenegesd. Megszívták a kullancsok magukat, vagy azonnal kivetted őket. Ha azonnal, akkor a fertőzés veszélye is igen minimális.

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont 2012-08-08 20:46 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Hát már kicsit megvoltak szívva.:-S akkorák voltak mint egy dinnyemag.

# 4/7Időpont 2012-08-08 22:35 Privát üzenet
Jó későn vetted észre...
A bénulás nem kullancs miatt lehet. Viszont, ha ott is van Babézia, figyelned kell a kutyádat. A sántítás lehet, javulni fog.

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/7Időpont 2012-08-08 23:51 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

este lementem vele sétálni,gondolom akkor mentek belé és reggel vettem észre:-S

# 6/7Időpont 2012-08-09 00:09 Privát üzenet
És most milyen állapotban van?

A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont 2012-08-09 01:50 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Az Advantix spot on kinek, hogy vállt be? Ajánlanátok még valami jó bolhaírtó spot on-t ami nem túl dárga az ára olyasmi mint az Advantixnak vagy olcsóbb?
Boxerem hátán és combján kis dudorok jelentek meg! Mitől lehetséges ez? A viselkedésén nem változott semmi! Hozzáteszem, hogy kb.2hete van rajta egy kullancs-bolha irtó nyakörv-..
A beagle kutyámban 1 honapja 2 kullancsot találtam és mostanra már eltünt, hova tüntek? Lehet baja?
Frontline nevű bolhariasztóval kezeltem a kutyámat. Mi a benyomásotok a szerről? Hány napon belül fejti ki hatását? Esetleg azonnal?
Szerintetek, (már aki próbálta) hatásos ez a fajta "új" kullancsirtó gép? Én még soha nem is hallottam róla, de olcsóbb lenne mint a kiltix.
Frento nevű bolha és kullancsriasztó szerrel kapcsolatban mi a benyomásotok? Mikorra fejti ki hatását?

Kérdések a Állatok rovatbólKérdések a Kutyák rovatból

Minden jog fenntartva © 2017, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu