Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancs avagy valami más?

Kullancs avagy valami más?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ma a 4 hónapos spániel kutyusomba, három kullancsot találtam a nyakán, a fején, és jobb oldalt a szája felett. Kiszedtem mindegyiket csipesszel, nem szakadt bele a fejük. Viszont a kullancsok helyén nagy puklik vannak megdagadva?! Ez normális?

A másik kérdés pedig, hogy a kullancsok kivétele után 6 órával levittem sétálni. Először nem is nagyon néztem, hogy sántít. De egy idő után kb. 100 méter után észrevettem, hogy sántít és alig akar jönni. Persze megálltam, és elkezdtem vizsgálni, a bal első lábát. Nem találtam benne semmit. Még vagy 5x. megálltam, tüzetessen mindent átnéztem,(még itthon is) meg-meg szorítgattam, de nem mutatta jelét semmi fájdalomnak, ám utána még mindig sántított, és itthon a lakásban is sántít!

Az lenne a kérdés, hogy lehet ez akár attól, hogy az egyik kullancs fertőzött volt, és átadta a kutyának a magában hordozódó vírust? Van esély rá, hogy ilyen hamar kimutatkozzon, akár lebénulás képében?

Nagy izgulok érte, kérlek segítsetek, akinek volt hasonló vagy valami!!! Előre is köszönöm!!



2012. aug. 8. 19:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Vidd el állatorvoshoz, majd ő ad neki kalciumos injekciót, mivel 4 hónapos így szerintem kapni fog Lyme kór elleni oltást is (kb 3ezer) a kálciumos meg 3500 ha jól emlékszem, ne halaszd az időt, menj el vele gyorsan
2012. aug. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy Ausztirában vagyok, és még nincs bejelentve a kutyus, mert nem biztos, hogy itt tarthatom a lakásban. (2 hete van kint) Így meg nem lehet elvinni állatorvoshoz. Meg itt kint a lyme-kór elleni oltás 30.000.- ezért is járok haza beoltatni.
2012. aug. 8. 20:03
 3/7 anonim ***** válasza:
Ilyen gyorsan nincs a kullancsnak hatása. A sántítás mástól lehet.A puklik a csípés miatt lettek. El fog múlni.Ha van Betadinod, kenegesd. Megszívták a kullancsok magukat, vagy azonnal kivetted őket. Ha azonnal, akkor a fertőzés veszélye is igen minimális.
2012. aug. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát már kicsit megvoltak szívva.:-S akkorák voltak mint egy dinnyemag.
2012. aug. 8. 22:35
 5/7 anonim ***** válasza:

Jó későn vetted észre...

A bénulás nem kullancs miatt lehet. Viszont, ha ott is van Babézia, figyelned kell a kutyádat. A sántítás lehet, javulni fog.

2012. aug. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
este lementem vele sétálni,gondolom akkor mentek belé és reggel vettem észre:-S
2012. aug. 9. 00:09
 7/7 anonim ***** válasza:
És most milyen állapotban van?
2012. aug. 9. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!