Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdeklődöm, hogy kutyáknak...

Érdeklődöm, hogy kutyáknak hogyan kell parancsszavakat tanítani?

Figyelt kérdés

2 napja magamhoz vettem egy 5 éves ivartalanított keverék KAN kutyát (félig briard a doki szerint), nem akartam hogy elaltassák. Ismeri az ül, fekszik, pacsi, köszön (ugat) parancsokat. De nagyon húzza a pórázt, és hevesen közeledik mások felé: kutyák vagy férfiak.

A cél, hogy


1. MELLETTEM maradjon sétáltatás alatt végig - laza pórázzal. láncból van a póráz vége a nyakán, ismerősöm fojtó póráznak nevezte. Jó ez egyáltalán? Ezt kaptam a kutyával együtt. A neve is iszonyatos.....

2. Csak akkor ül le, ha kedve van.... Ezzel is gondok vannak. Főleg, amikor meg kell várni, hogy más ugatós kutyák elmennek mellettünk. A kutyám ilyenkor nekik akar ugrani. Minden kereszteződésnél üljön le. Ez fontos szerintem. Más kutyáknál olyan szépen működik a dolog.


Szóval még erősen kell szocializálni a kutyust. Kérlek, ha tudsz segíts nekem részletes tanácsokkal!


Nagyon köszönöm!



2012. aug. 8. 20:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem tudnád elvinni kutyasuliba? Mert így írásban kicsit nehéz mindent normálisan leírni, na meg bazi sok munka. Ott mindent megmutatnak, az oktató tud segíteni, és a szocializáció kb 3 óra után megoldódna, mivel végig kutyák közt van.
2012. aug. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
0%
Először is, vegyél neki egy hámot! Ezzel sokkal könnyebben irányíthatod a kutyust, és neki is kényelmesebb, mint a "fojtó póráz". Parancsszavak betanítását próbáld jutalomfalattal! Ha megteszi, amit kérsz, adj neki egy kis csemegét. Határozott hangon add ki az utasítást, esetleg kézmozdulattal kísérve. Fontos, hogy türelmes légy vele, egy ennyi idős kutya eleve nehezebben tanul, mint egy kölyök. Azt írtad rátámad másokra. Ne érezze rajtad, hogy félsz, amikor elhalad mellettetek egy másik kutya, legyél nyugodt,lehet, hogy ez is befolyásolja a viselkedését másokkal szemben. Ha kitartóan gyakoroltok, biztosan meglesz az eredménye. Egyébként figyelmedbe ajánlom a póráz két végén c. sorozatot, sokat tanulhatsz belőle.
2012. aug. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nézd át ezt:


*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. aug. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Első körben valami kutyás könyvet javasolnék, Fennel Kutyapszichológiáját pl, gyorstalpalónak pedig ezt:

[link]


Kedves 2. válaszoló!


Hámmal nem lehet a kutyát irányítani, ráadásul a hám munkakutyáknak való, arra, hogy húzzanak vele. Nyakörv (jó esetben nem fojtó) kell a kutyára és egyszerű póráz.

2012. aug. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is nyakörvvel lehet kutyát tanítani. Séta közben gyakoroljátok sokat a lábhoz ültetést. Ha kell, a kezeddel nyomd le a fenekét, amikor kiadod a parancsot, és nem ül le azonnal. Soha ne engedd meg neki, hogy ne üljön le, ha ez a feladata. A sokadik után már jó eséllyel menni fog. Az is sokat segít, ha jutalom falatot adsz neki, ha leül, és nagyon dícsérd meg. Mindig maradj nyugodt, egy idősebb kutyához sokkal több türelem kell, hogy megtanulja a dolgokat. Sétánál rövid pórázon tartsd magad mellett, jutalom falatok amikor éppen nem húz. Meg fogja szokni előbb-utóbb. Amikor engeded, akkor mehet hosszú pórázon szagolgatni, dolgát végezni, ismerkedni más kutyákkal. A rövid és a hosszú pórázas időszakokat váltogasd a séta alatt.
2012. aug. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A fojtólánc alapvetően nem rossz dolog, csak a neve ijesztő :) Az a titka, hogy egyrészt felrakod a nyaka legtetejére, ott fejti ki legjobban a hatását, másrészt meg nem szabad hagyni, hogy belefeszüljön a kutya, hanem mindig vissza kell rántani, hogy laza legyen a póráz. Ha mindent úgy csinálod, hogy a kutyát magad mellett tartod, akkor előbb-utóbb melletted fog menni laza pórázon. Ha viszont hagyod, hogy nekifeszüljön és tényleg szoruljon a nyakán, az nem túl kényelmes akutyának, és el is fog érzéketlenedni a nyaka, aztán cibálhatod, észre se fogja venni.


Amúgy meg a kérdéseidből kiindulva szükséged lenne egy, vagy inkább több kutyás könyvre, és kutyaiskolára. Ezek nem olyan dolgok, amiket itt két mondatban leírhatunk, nem véletlenül írnak erről könyveket :)

A falkavezérségnek nagyon olvass utána, azt meg ne hagyd, hogy a kutya ne csinálja meg, amit mondasz neki. Csináltasd meg vele mindenképpen, különben sosem lesz tekintélyed a szemében.

2012. aug. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a sok reagálást, és a sok sok tanácsot.

Igyekszem hasznosítani őket.

A kutyasuli egyenlőre nem jöhet szóba anyagi okokból.A sok részlet mellett újabbat már nem vállalhatok. Így is mínuszba kerültem, de muszáj volt külsőt varázsolni a kutyusnak. És megérte! :) szerintem már a nyírástól nyugodtabb lett.

Ezért is kérek "online segítséget".... Próbálom hasznosítani amit írtok!!


Csak most olvasom (délben) a kommenteket... a tegnap esti és a ma reggeli séta közben így még érthető hogy húzott ezerrel, de amikor más kutyákat látott már nem volt annyira heves. Magam mis meglepődtem.


Kipróbáltam, hogy megállítom: küzdünk erősen az ÜL parancsszóval több kevesebb sikerrel, és elé is állok - a tenyeremet felmutatom, mondom hogy ül-, hogy ne lássa a közeledő ebet. Ha oldalról akar leskelődni, akkor odébb álltam, hogy ne lásson semmit. Leült, de a heves természete végett fel is pattant... Ekkor kezdtem elölről, az ültetést és ha felpattant leskelődni, vagy kikerülni, akkor mondtam neki hogy NEM.. nekem akkor tök logikus volt, hogy két utasítást mondtam, ül vagy nem szabad, de neki zavaró, ugye???? Erre a szituációra mi a vélemény? Tök hülyeséget csináltam? Valami mégis lehet jó benne, mert már kevésbé agresszív, de nem elég jó ez így.... 3 nap alatt látott min. 40 másik kutyát egyébként.....


Megnézem az ajánlott szakirodalmakat és videókat természetesen, de munka mellett is kevés időm marad a napokban. napi 4-5x visszük le 1/2 - 1 órára kb..... Brutálisan nagy a mozgásigénye, de a sok séta miatt muszáj hogy leszoktassam a mások lerohanásáról.


A párom felhívott előbb,hogy az alsó szomszéd feljött, s a körfolyósón előttünk áthaladva ment a szomszédba. A kutya meg kirontott a nyitott ajtón és belemászott szegény néni arcába, nem kis hangerővel. Ez katasztrófa :(((( jó hogy nem harapott meg senkit, de a folyosón mindekivel ezt csinálja 1x. Utána meg mindenki haver. Nem akarom hogy jelző kutya legyen - jobb megnevezés híján!


Most ki fogtok nevetni,de olyan hévvel indulunk neki a sétának hogy a jutalomfalatok eddig otthon maradtak... de ezután azt fogom elsőként zsebre tenni..:) Néztem egy videót tegnap, és e szerint virsli karikát kell adni, mert azonnal lenyeli. Nem jó ugyanis ha a jutalmazáskor a rágcsálás elvonja a figyelmet. Időbe telik az evés.. Ezen meglepődtem. Talán másnak is újdonság lesz, gondoltam leírom.....

2012. aug. 9. 11:54
 8/9 anonim ***** válasza:

Ültetni semmi értelme ilyenkor, még ha végre is hajtja fizikailag az utasítást, a gondolatait nem terelted el, márpedig az a lényeg, hogy ne is akarjon menni, hanem ha te azt mondod, hogy nem, akkor fogadja el, hogy nem.

Ahogy elnézem, kész küzdelem az életetek a kutyával, kéne valaki, aki konkrétan megmutatja, hogyan kell hozzányúlni, ha el akartok érni nála valamit. Még talán erre jobb is egy házhoz járó kiképző, mint egy suli. A kutyákkal való kapcsolatához viszont mindenképpen olyan iskola kéne, ahol vannak olyan kutyák és kiképzők, akik mellett meg lehet tanítani neki a helyes viselkedést. Házilag maximum kezelhető szintre tudjátok csökkenteni az agresszióját, de igazán jó kapcsolata nem lesz a kutyákkal.

Nem megoldás, de nézz Csodálatos kutyadokit (ha teheted, angolul), hasznos információkat szedhetsz össze belőle, és láthatod is, hogyan kell nyúlni a kutyákhoz. Nem ugyanaz, mintha konkrétan neked megmutatná valaki, de ez áll hozzá a legközelebb.

2012. aug. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi még1x a válaszokat!.. akkor megpróbálom a lehetetlent és vhonnan pénzt keríteni, mert tündéri kutya lehetne belőle. Ez így nem maradhat. Ha valaki 9. kerületben tud ajánlani jó kutyasulit, esetlen tapasztalat alapján, vagy egy házhoz jövő "trénert" akkor hálám üldözni fogja a másvilágig :)
2012. aug. 9. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!