Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök kutya kiválasztása az...

Kölyök kutya kiválasztása az alomból! Veletek hogy történt? Tesztet végzett valaki?

Figyelt kérdés

Sziasztok !

Az lenne a kérdésem hogy ti hogyan választottátok ki az új családtagot ? Esetleg ő választott titeket? Volt aki elvégzett valamilyen tesztet? Akik végeztek ilyet azok csak hobby célra esetleg munkára kerestek kutyust? És leírnátok hogy milyen lett a kicsi felnőttnek? Viszonylag ilyen temperamentumra számítottatok?

Ezeket azért kérdezem mert nemsokára elérkezik az idő)najó még meg sem születtek a kicsik:D) hogy kiválasszam az új kedvencemet. A tenyésztő azt mondta hogy ő majd megmutatja melyikre gondolt nekünk hisz mégis ő ért hozzájuk mi elmondtuk neki hogy milyen az életünk milyen kutyust szeretnénk. De nem tudom... Az lenne a legjobb ha az a kis vacak jönne oda hozzám akit a tenyésztő is kinézett.:)

Vajon ez a teszt tényleg hatékony? [link]

A válaszokat előre is köszönöm !:)


2012. aug. 8. 20:20
1 2
 1/19 Akiteki ***** válasza:
100%

Nálam sosem jött be a teszt.

Amikor kiszedtem az alomból a legélénkebb kiskutyát, nagynak olyan lett, mint a tejbetök és ülés közben képes volt elaludni. Amikor a legbátrabbat kerestem, az egy nyuszi lett felnőttnek. Akkor jártam jól, ha a tenyésztő választott nekem, vagy kép alapján beleszerettem.

2012. aug. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
7%
Mi úgy választottuk ki a kutyát,hogy felemeltük a farkánál fogva és amelyik nem nyüszített azt választottuk. Helytelennek tűnik,de még kölyökkorban "nyúlós" a farkuk. Hogy milyen lesz a kutya az nevelés kérdése.
2012. aug. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a tenyésztő választotta ki a kiskutyát és tökéletesen meg vagyok vele elégedve azóta is. Szerintem hagyd rá ezt a döntést te is, a tenyésztő születésük óta ismeri a kölyköket és nagyobb tapasztalata van a későbbi viselkedés megítélésében és nagyobb valószínűséggel kapsz olyan kölyköt, amilyet szeretnél. Az meg hülyeség, hogy azt kell választani, amelyik először megy oda, jó nagy barom, aki ez alapján választ kiskutyát, hogy éppen melyik szaladt arra, sok esetben ez az alom legdominánsabb és legnehezebben kezelhető kutyusa. Én egész biztosan nem választanék egy pillanatnyi benyomás alapján 15 évre társat, lehet, hogy amikor mész látogatni a legaktívabb kölyök bágyadtnak, nyugisnak tűnik, lehet, hogy a legbarátságosabb éppen mással van elfoglalva stb. Bízd a tenyésztőre!
2012. aug. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
91%
Második: téged is a farkadnál fogva kellene fellógatni, te barom!
2012. aug. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Egyik kutyám én választottam, mivel egy olyan nemű kutya volt az alomban, amit szerettem volna. Második kutyám tenyésztési céllal érkezett, a tenyésztővel közösen döntöttünk, de szerencsére ugyanazt a kiskutyát mondtuk mindketten.
2012. aug. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk én választottam, tipikus szembejön a szerelem első látásra :)

Előhívta a tenyésztő a kiskutyákat, az alomból egyedül az én kutyusom tudta átugrani a kis kordont, amiben az alom volt, egyből rohant hozzám. Felvettem és tudtam, hogy őt szeretném :) Én egy aktív, érdeklődő kutyust szerettem volna, aki minden lében kanál. Megkaptam :))

2012. aug. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Theia, akkor én egy jó nagy barom vagyok? :D
2012. aug. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
45%
Ha valaki egy domináns, aktív kutyát szeretne és van elég tapasztalata, hogy megnevelje, akkor oké cselekedjen így(bár továbbra sem tudom támogatni), de az átlag kutyavásárló, aki így választ kutyát sokkal jobban járna egy nyugodtabb, kevésbé domináns kutyával.
2012. aug. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat !:))

Biztosan a tenyésztőre fogom bízni hisz tényleg ő van velük születésük óta és ért hozzá. Nagyon örülnék ha a tenyésztővel megegyezne a választásunk.

Egy biztos. Nem a farkánál fogva fogom fellógatni. Ha valami elvetemült ezt tenné a tenyésztő tuti páros lábbal rúgná ki:D

2012. aug. 8. 21:25
 10/19 anonim ***** válasza:
Az én kutyám egyáltalán nem domináns, sem velünk, sem a többi kutyával szemben. Mindössze aktív, érdeklődő, minden és mindenki érdekli - de én pont ilyen kutyát szerettem volna.
2012. aug. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!