Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kell-e máshogy nevelni egy...

Kell-e máshogy nevelni egy pitbullt mint más kutyát vagy hülyeség ez a megkülönböztetés a többi fajtától?

Figyelt kérdés
Köszi!
2012. aug. 8. 22:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A túlzott megkülönböztetésnek nincs értelme, mert ugyanúgy kutya, ugyanabba a fajba tartozik. Én inkább úgy mondanám, hogy jobban oda kell rájuk figyelni minden téren, még nagyobb hangsúlyt fektetni a szocializációjára, tanítására, falkasorrendre, mint általában más fajtájú kutyáknál. De ez is talán inkább egyedfüggő, mert egyik pitemet bárki lekenyerezheti, a másik pedig nagyon domináns, de mindig tudom kezelni.

Én csak attól mászok falra, amikor a sok írástudatlan ember szerint a piteket nem lehet megsimogatni, hanem ütni verni kell, és akkor lesz jól nevelt.. nagyon ostobák.

2012. aug. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem is pitem van, a szocializáció elengedhetetlen, én most fontolgatom a kutyaiskolát, mivel hiába nőtt fel sok kutya közt a kanokkal szemben nagyon domináns, és ha őt dominálják hajlamos az agresszióra... Amúgy értelmes okos semmi gond nincs vele, behívásra is azonnal reagál, kaja féltés sincs, simogathatja bárki.
2012. aug. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Csak megerősíteni tudom az előttem szólókat, a szocializációra és az irányíthatóságra nagyon oda kell figyelni, pusztán azért, mert ha egy pitbull sérülést okoz, az sokkal nagyobb, mintha egy tacskó vagy egy vizsla teszi.
2012. aug. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
nagyon egyszerű... ivartalanítás, szocializáció, következetes nevelés és nem bántani!!
2012. aug. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!