Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van értelme a kutyát jelekkel...

Van értelme a kutyát jelekkel ÉS hangokkal tanítani?

Figyelt kérdés

Azt olvastam a kutya testbeszédet olvas, de a hangokat és a hangparancsokat is jól megtanulja.

Na most egy vak nem mindig tud rámutatni arra amit oda akar hozatni, és a vakvezetp kutya mégis tudja mit kell tennie.

Egy kutyás rendőrst se látok mutogatni, hogy "kpad el, és mutogat a rohanó emberre" meg a csibészes örző-védős vidken se látom a gazdát rámutatni a csibészre és a karjára.

Tehát kérdés: Van értelme hozzá rendelni mondjuk az "ül, fekszik, gyere" parancsokhoz kézejeleket, mozdulatsorokat?

A kutya a hangparancsokat is jól megjegyzi tehát?



2012. aug. 8. 22:32
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Kéz+hangjel dupla vezényszó. A kézjel könnyebb a kutyának. A távolból is irányitható, főleg amikor a hangot elviszi a szél:))), és a kutya nem éppen háttal van:)))) ha nem sportkutya akkor lehet mindkettő persze, hobby kutyánál ki, hogy szeretné. lehet testjeleket is , abba még a sportkutyások is néha belecsusznak:)
2012. aug. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem kell minden vezényszóhoz kézjel. Viszont jó párnak van értelme a kézjelét is megtanítani, hiszen így fog működni néma módban is a kutya azokban a helyzetekben.
2012. aug. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én azt tapasztaltam, hogy a kutya előbb kapcsolja a kézjelet a feladathoz, mint a hangot, de ettől függetlenül a hangra is tökéletesen megcsinálja, csak még néhány gyakorlás szükséges még hozzá. Én reflexből tanítottam mindkettőt, jól szokott jönni, a kézjel sokszor erősebb jelzésnek bizonyul, a hang meg praktikus, mert mi ahhoz szoktunk.
2012. aug. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az én kutyám az alap vezényszavakat kézjelekből is tudja (ül, marad, fekszik)

Lehet, hogy soha nem fogjuk hasznát venni, de minél többet tud a kutya, annál jobb. Néha azt gyakoroljuk, hogy szavakkal adok parancsot, néha kézjelekkel.

2012. aug. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Később válhat kifizetődővé ha a kézjelekkel is tudod utasítani a kutyát. Én már olvastam olyant, hogy egy megöregedett kutya, akinek a hallása nem volt már a régi, azzal is tudtak kommunikálni, mert fiatal korában megtanulta kézjeleket.
2012. aug. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kéz- és testjelekre jobban, gyorsabban reagál a kutya. Jó teszt erre, ha mutatsz egy már megtanult feladathoz tartozó kézjelet és közben egy másik feladat vezényszavát mondod. (érthetőbb példa, az ül feladat kézjelét mutatod és közben fektetés vezényszavát mondod.) Biztosra mondom, hogy a kézjeles feladatot fogja megcsinálni. Ebből rengeteg etológiai kísérlet született. Ezek alapján általánosságban elmondható, hogy a kutya kommunikációja az emberrel -mindig, nem csak a feladatoknál- kb. 10%-ban verbális, 30%-ban arcmimika és 60%-ban testjel.
2012. aug. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!